Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 19.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Абе вие луди ли сте бе?нови  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано07.11.03 18:38



Всички, които извикахте в 1 глас, че Revoliotions sux, моля напуснете тоя форум щото ще ме прощавате, ама нищо не разбирате или казано най-точно - вие сте леймъри. Революции е абсолютно брутален филм, а и като се замисли човек е наи-логичният завършек на поредицата. За справка за горепосочените "разбирачи" напрегнете си генетически-необяснимо малките мозъчета и прочетете същия този форум около месец-2 назад и ще забележете, че абсолютно всичко, което се случва в Революции е предсказано, че ще се случи. И причината не е, че Оракула е влязъл и е написал ами, че то всъщност не е съвсем далеч от акъла и няма никакви "смислови грешки" каквито вие с "гениалната" си наблюдателност сте открили. Признавам, че има няколко глупости, но те са по-скоро прекаляване с фантазията и изобщо не дразнят толкова много. Айде сега се абстрахирайте от вродената си предубеденост и си помислете: Дали всъщност сте гледали филма? Ако отговорът е не, както подозирам, заминавайте да повтаряте, ама повторете и Презареждане за всеки случай.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор[BM]FLUBBER (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 18:55



Mi triabva da ti kaja che filma si beshe vurhoven no imam malko problemi sus razbiranetu mu i malko problemi sus neduvurshenia krai! sa kvo stana ne razbrah koi kade shte jivee mashinite shte usvobodiat li horata ili ne? Neo dokolkoto razbrah beshe jiv vie kak mislite?



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано07.11.03 19:14



Еми, значи - първо "ще освободят ли" не е съвсем точно казано, защото на практика те никога не са ги поробвали, а ако имаш предвид тези от матрицата мисля, че е пределно ясно, че отговорът е не. Но иначе поне временен мир ще има. Колкото до Нео на тоя въпрос не мога да ти отговоря, но съдейки по репликата на Оракула в края бих казал, че не е умрял или поне не "завинаги".

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано07.11.03 19:30



И забравих да добавя също, че поне според мен първата част беше най-слабата от трите. Във втората и третата части поотделно има толкова много скрити послания, колкото не само в първата, а и бих казал дори в никоя средностатистическа книга няма. Но тва си е лично мое мнение и е недоказуемо.
А пък на мене ми е ясно също защо изказалите си против Революции харесват първата най-много - защото в нея има само 1 единствена идея, макар и гениална и това е някакси по-поносимо за умствените им способности.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор[Matrix]Neo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 00:08



ами значи ето една моя теория на нещата, както ти каза Нео не е загинал поне не 'завинаги' според мен просто беще логично той както и Тринити да не остане в реалняи свят. Затова според мен се прокарва идеята за саможертвата по следния начин. След като се биха Нео и А. Смит накрая Нео се изправи и осъзна, че единствения начин да победи А. Смит (който всъщност както казаха е 'самият Нео') е просто като направи една саможертва за доброто на хората в Зион. Накрая дават Нео в светлина тои си разтваря ръцете настрани и си събира краката , правейки формата на кръст точно както Христос е загинал на кръста. Появява се един кръст от светлина, след което Нео (вече вселения Смит) експлоадира или по някакъв начин се унищожава. След което всичките Смитовци го последват и естествено за да има баланс в системата Смит също умира. Поне аз затова си мисля,че Оракула казва нали не помня точно думите някой ден щял да види залеза, което може би има някаква връзка с възкресение един вид. Това поне идва от идеята, че Нео и Христос имат изключително много общо и паралелът между тях е очевиден, а както и цялата символика на трилогията базирана на митология съчетана христиански разбирания, т.е. като цяло филма е една по-модерна трактовка на саможертвата в името на народа и всъщност това, което той не прави във втората част го прави в третата, когато вече е израснал духовно и е осъзнал избора си, разбрал е какво точно избира т.е. готов е за тази саможертва...



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [Matrix]Neo]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано08.11.03 00:17



Абсолютно адекватна теория, чак ме е яд, че не съм видял тва как става като кръст от светлина. Нищо де, човек не може да види всичко от 1 гледане.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор HEO (The One)
Публикувано08.11.03 01:52



ами аз си мислех че това е едно то очевидните неща... щото има доста други въпроси които ме тормозят и не мога да намеря логичен отговор. примерно с котката дето събужда момиченцето след революцията примерно що е с котка и има ли някаква връзка от първата част и А Смит се всели в Нео и той се жертва като унищожи тялото на Смит но и Оракула и Сераф и Сати бяха с тялото на Смит то като се унищожи едно по едно те как оцеляха после... е да верно те са програми не са хора но въпреки всичко. сега разбрах защо Тринити е трябвало да умре защото просто пътя на Избрания има определен край и няма смисъл Нео да се жертва а Тринити да живее въпреки че Тринити (Св. Троица) би трябвало като символика да е безсмъртна

П.С. сега си направхи юзър от [Matrix]Neo

Noone can be told what The Matrix is... You have to see it for yourself!


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: HEO]  
Автор[BM]FLUBBER (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 02:01



Ttriabva da ti kaja che tova sus krusta ot svetlina e purvoto koeto se nabiva na uchi kogato Neo zapochva da sveti... vse pak ima drugi neshta koito ne se razbraha... kato primerno na kade shte go kara taz mashinka na kraia na filma? i sa tva det az razbrah e che Programite si ostavat vuv matricata a horata shte si jiveiat istinskiat jivot? ili pone neshto takova... sa ei tva primerno ne se razbra? az sum 90% siguren che shte ima MATRIX 4



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано08.11.03 11:14



Както, мисля че ти самият каза, ако направят четвърта това ще бъде невероятен автогол. Не мислиш ли, че Уашовски са достатъчно умни, че да не поемат риска. Да изберат това да останат гениални завинаги с тази трилогия, отколкото да рискуват да спечелят малко повече обаче да се усерат пред очите на феновете би било по-разумно. А и един отворен край винаги е най-провокиращ. В крайна сметка най-брилянтното в Матрицата е именно това, че след всеки филм се опитваш дълго време да разнищиш всичките му послания, докато накрая успяваш или пък не, но това разбираш чак след като видиш следващия. Логично би било поредицата да има завършен, но отворен край. А след като него си има вече, за какво да правят още един филм?

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе? [re: Caladbolg]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано08.11.03 15:21



Четох в "Паралели", че поне за сега няма идея за 4-ка. Киану Риивс бил изтощен присихчески и физически и се заклел, че повече матрици няма да снима.

Може пък да вземат Леонардо Ди Каприо



Johhan Sebastian Bach - Toccata and Fuga
"Т'ва ще е нещо като Cypress на Ренесанса!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.