Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 23.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Уау!!!!нови  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано09.11.03 14:20



Най добрата от трите!!!!
Така си и знаех.... Всичко е перфектно братя и сестри и ако некой не е разбрал този филм трябва да се сърди на интелекта си... Тъй като другите са разяснили смисъла преди мен, не смятам да ги повтарям, но искам да напамня само на НЕРАЗБРАЛИТЕ - това, че не разбирате или не приемате определено нещо, все още не означава, че то е лошо... Всички имаме различни критерии за нещата и обикновенно посредственноста е по-агресивна от интелекта така чеееее....

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Уау!!!!нови [re: Naia]  
АвторOracle (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 19:31



Наистина си права и тук е време за цитата " Всичко което нима начало, има и край ", а интелекта на хората, които отричат Матрицата, не знам от къде започва, но ми е ясно точно къде свършва !
Искам да кажа още е едно нещо - Матрицата - трилогията са филми за живота, за това как искаме да го изживеем, за това как някой ни принуждава да го изживеем, за любовта, обединението, за мечтите, за човешката същност .....
И затова Матриците ще се гледат непрестанно много, ще се обсъждат, и ще се помнят ....



Тема Re: Уау!!!!нови [re: Oracle]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.11.03 18:17



Така е това да отричаме всичко без да сме много осведомени е типично български манталитет за съжаление:(((....в момента завършвам теология в софийския и съм много щастлива че един от преподавателите ни по философия разглежда Матрицата в часовете си....имаме наистина рутинирани учители, които са авторитети не само в БГ...ужасно много се гордея, че те приемат този филм така както и аз

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Уау!!!!нови [re: Naia]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано11.11.03 18:29



Убеден съм, че още не са гледали М3, затова.
С М3 вече не може да се говори за Матрицата като едно цяло. М3 е диагноза за смъртта на Матрицата като филм на филмите. Явно, когато разполагаш с голям бюджет, единственото, което можеш да постигнеш, е да убиеш легендата.
Баси...



Тема Re: Уау!!!!нови [re: Maystora]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.11.03 18:58



Гледахме го вкупом и взе че ни хареса.....ако ще те успокои признанието че сме адски тъпи да се кефим на тоя тъп филм аз се подписвам с две ръце МАТРИЦАТА 3 Е ВЕЛИКО НЕЩО!!!!! ....и въобще не ми пука кой какво е разбрал....учете и четете малко повече, може и да помогне

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Уау!!!!нови [re: Naia]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано11.11.03 19:19



Скъпа, мислех си че имаш известна представа за мен. Та затова ми се струва необяснимо предположението ти, че ще ви обява за адски тъпи, щото сте харесали М3. И още по-малко пък това да ме успокои.



Тема Re: Уау!!!!нови [re: Maystora]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.11.03 22:32



Prosto mi pisna ot neosnovatelni kritiki....zatova reagiram taka, na men filma naistina strashno mnogo mi xaresa, normalno e da ne vi razbiram

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Уау!!!!нови [re: Naia]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано12.11.03 18:19



Аз май започвам да разбирам. Вчера го установих в разговора си с Калад. На него например не му харесва М1. Поне не толкова, колкото М2 и М3, най-вече. Тоест, Матрицата ни привлича поне по два различни начина. Едните, които най много (или единствено) хареват М1, усещат някакво неудовлетворение от М2 и М3. И другите, които хареват както М1, така и 2 и 3. Те не усещат това неудовлетворение. Дори се кефят на М2 и М3 повече отколкото на М1. Вчера се опитвах да си разясня на какво се дължи това, защото ми стана ясно, че въобще не ми е ясно с какво Матрицата привлича мен, както и всички останали - с идейност ли, с дълбочина ли, с ефекти ли...? Разбирам, че има нещо, което ми убягва и което е същината на отговора, но не мога да го уловя. А то е обединяващото, сигурен съм.
Знам като че ли, какво не ми хареса в М3 - действието се изнесе доста извън Матрицата, в реалния свят. И това като че ли уподобява филма с всички подобни фантастични екшъни, правени с големи бюджети.
Уф, и това не е точно. Бе нали ти казвам - убягва ми. Но някъде в тая посока търся разочарованието поне за себе си... Уф, мноо ми е трудно
Абе с нещо М3 заприлича адски много на останалите холивудки - голямобюджетки. И с нещо Матрицата се различаваше от тях, беше Филмът с главно Ф.
Не знам, не знам. Нека способните да се опитат да обяснят...
б.а. Като говоря за холивудките голямобюджетки, моля да не бъда разбиран като техен заклет враг. Както и като заклет почитател де. Ама такива - с лопата да ги ринеш. А пак казвам, Матрицата беше Филмът. Най-интересното, че с твърде скромен бюджет правен, май. Или не?



Тема Re: Уау!!!!нови [re: Maystora]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.11.03 19:32



Аз се разочаровах малко от 2 по подобни причини, но3 ми хареса наистина колкото 1, луда фенка съм на Войните, още от дете,и си падам по всичко на Спилбърг и Лукас, Киану ми е върховен любимец сред актьорите и въпреки това не казвам, че обичам Холивуд.И трите имена по-горе са личности-чешити, които си вършат работата и бягат далеч от прожекторите и тълпите, но все пак работят за холивудската инсустрия,така чене я и мрязя.... излиза, че мненията ни не се различават кой знае колко много

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Уау!!!!нови [re: Naia]  
Автор singulus (singularity)
Публикувано12.11.03 20:53



Ех, как слагаш хората под един знаменател със замах....

Защо ли мислиш, че хората, които не са харесали Матрицата, особено 2 и/или 3, непременно не са ги разбрали? Това твое мнение се споделя от заклетите фенове на трилогията. Лошо няма, нека да има заклети фенове....

Нека поставя така въпроса: защо според теб човек ако разбере нещо, трябва непременно да го хареса, или обратното, ако не разбере нещо, трябва да го плюе и да не го харесва, и най-вече да го показва това свое отношение?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.