Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 30.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Revolutions suxxxxx!!!!нови  
Авторnz (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 20:02



Purvite dve chasti na The Matrix sa mi dva ot lubimite filmi, edva dochakah 5 noemvri za Revolutions, kato si misleh che tva she e nai-razmazvashitia film na vsichki vremena. Vchera biah na premierata i za suzalenie otkrih che tva ne samo ne e nai-razmazvashtia film, ami e absoluten proval. Istoriata beshe uzasno glupava, samo ot purvoto gledane otkrih kum 5-6 nedosmilici, puk i kraia beshe super tup, tva koeto vsichki ochakvaha da razberat beshe kazano s dve nesvurzani izrechenia, abe vuobshte pulna izlagacia. A za efektite niamam dumi - tolkova pari za nishto koi znae kakvo...edinstvenoto hubavo neshto beshe krusheto na Neo pod duzda. Imam chuvstvoto che prosto sa pretupali neshtata, za da izleze filma na vreme. Vie kvo mislite po vuprosa?



Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: nz]  
АвторMATRlX FOREVER (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 01:48



az mislq 4e REVOLUTION nadmina vtorata 4ast ,no nikoga nqma da moge da se postigne efekta na THE MATRIX 'parvata 4ast'. Bi kazal 4e tazi trilogiq e edna ot nai neveroqtnite i ne sam edinstveniqt mislq 4e tozi film napravi istoriq i 4e skoro nqma da se povtori podobno neshto .... govorise 4e mogebi shte imaprodalgenie na matrix no nemislq 4e sazdatelite shte si vkarat tozi avtogol kolkoto i da mi e gadno vsi4ko svarshi "VSQKO NA$ALO IMA SVOQT KRAI"
a spicialno za greshkite vav filma az li4no ne vidqh nito edna istoriate e neveroqtna a efectite sa tolkova novi 4e oshte dalgo shte se govori za efecta "matrix" kakto beshe sas zabavenoto dvigeniena kurshumite v parvata 4ast... Edinstvenoto ,koeto naisina ne mi haresa kato 4ove e 4e trinity umira...poradi tazi pri4ina nqma da moga da gledam pak filma dalgo vreme ...ne se hvalq no parviq film go gledah 6 v kino i 27 v kashti na kaseta ...
Ako nqkoi moge da obesni kakvo to4no stava 4e neo prodalgava da e unishtogava mashini v realniq svqt shte sam blagodaren a i kak to4no razbi smith nakraq
haide i matrix forever



Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: MATRlX FOREVER]  
Автор a3 (, умничкият)
Публикувано07.11.03 09:48



...Ako nqkoi moge da obesni kakvo to4no stava 4e neo prodalgava da e unishtogava mashini v realniq svqt shte sam blagodaren a i kak to4no razbi smith nakraq...

Ако само това не ти е ясно, значи ефектите са ти зели акъла и не си забелязал другите пропуски...

А иначе отговорите са дадени от самите герои:
- Оракула казва че изключването на машините си е съвсем във възможностите на Нео, макар че е можело той да умре...(Deus Ex Machina)
- "Neo(to agent Smith): You was right. It's inevitable."

Аз съм!


Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: a3]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано07.11.03 19:04



а3, приятелю, като нищо не разбираш, що се обаждаш? Първо "смисловите пропуски" са породени от липсата на сиво вещество в твоята собствена глава, тъй като ти си един от малкото, съумяли да ги открият. Тази липса води до неспособност да оценяваш нещо и за да си избиваш тея комплекси, ти започваш да се правиш на компетентен и да критикуваш. Доказателство за това е (предполагам) твоята доста "напреднала" възраст от 12 години и несъмнения ти житейски експириънс. Ако пък греша за възрастта, просто погледни собственото си изречение "You WAS right." и ще разбереш накъде бия. А колкото до обяснението ти на въпроса "Как Нео убива Смит накрая?" не мисля, че и ти самия си наясно, защото репликата (забележи) "You were right. It is inevitable." не обяснява нищо сама по себе си. Айде сега ако искаш да ми покажеш, че бъркам относно теб, вместо да ме псуваш, обясни на момчето/момичето, което питаше, как Нео бие Смит.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."

Редактирано от Caladbolg на 07.11.03 19:05.



Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: MATRlX FOREVER]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано07.11.03 20:54



Специално по пари 3 ще надмине и 1 и 2. Но по изненадващ успех - 1 е ненадмината. Става дума, че след 1 всички очакваха невероятни 2 и 3, докато от 1 не се очакваше нищо. За това и аз съм гледал 1 най-много пъти.

А относно въпросите ти:
Нео разбива машини и в реланият свят, то Оракула си го каза. Аз много не внимавах, седях с зяпнала уста... нещо друго се опитвах да си обяся(не помня точно какво) и бях Not Responding. Но доколкото разбрах Нео контролира машините през матрицата, ама не съм сигурен.
Но за Смит си имам мое обяснение. Даже две.
1. Оракула каза, че Смит е пълната противоположност на Нео - като електрон и протон. Като + и -. И Нео не унищожи Смит, а той сам се самоунищожи - когато проникна в Нео стана като + и - заедно - самоунищожиха се и се получи... нищо. И за това Нео не успя да го победи - защото двамата са еднакво силни, но се играе на терена на Смит.
2. Главната машина притежаваше Нео, докато той беше в Матрицата. И за това когато Нео стана Смит машината получи контрол над Смит и така той умря.
Това са моите обяснения, не знам верни ли са или не... Все пак филма се обяснява от всеки по различен начин. Бай

Barзa! Barзa!

Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: Majestic]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано08.11.03 00:31



Значи, колкото до двата ти отговора на втория въпрос аз лично мисля, че определено втория е верния, макар че първия също не звучи нелогично. Просто няколкото кадъра на главната машина и как Нео почва да блести в истинския свят са твърде едностранчиво тълкуваеми. Според мен най-точното обяснение е че машината пуска "вирус" в мозъка на Нео и отнася и Смит в гроба.
А колкото до първия въпрос... Значи Нео контролира машините, защото силата на Нео идва от source-а и е пряко и силно свързана с него. Той е овладял тази сила и може да я контролира, а следователно може да контролира и самия source и всичко свързано с него, т.е. всички машини. Те тва е!

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: Caladbolg]  
Автор[BM]FLUBBER (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 02:18



A mnogo se izviniavam niakoi da kaje dve dumi za toia sorce! kuv e toia? i kakvo predstavliava? smisul aaz si imam ideia no iskam da si q obogatia sus mnenieto na drugite hora!



Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано08.11.03 11:25



Е тва да не знаеш за source-а е голям пропуск и той е още от Презареждане. То е съвсем елементарно - source-а е главния компютър на машините. Той оправлява както самите машини така и всичко свързано с матрицата.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: Caladbolg]  
Автор[BM]FLUBBER (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 12:57



i az tova predpolagah samo det imah problem sus tova kak sourc-a mu dava sili i vuv realnia sviat?



Тема Re: Revolutions suxxxxx!!!!нови [re: Caladbolg]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано08.11.03 15:43



Ей, кретен. Разбирам, че не ме уважаваш (то пък нали има за к'во), ама поне ми чети темите. Преди 2-3 месеца бях написал какво точно означава сорс. Нека повторя:

source ознчачава източник като буквален превод, но във филма имаме много компютърни термини, както и сорс, а при компютрите сорс е ПРАВ ТЕКСТ, в който са описани действията на една програма/функция. Когато сорса се КОМПИЛИРА (обработи) от подходящ компилатор, той става на ДВОИЧЕН ФАЙЛ, в който се съдържат инструкциите, които се подават на процесора. С други думи: сорс не оправлява нищо, а е нещо, което АРХИТЕКТА променя с цел - по-нова и по-добра програма.

Друг пример за сорс: мелодииките на мобилните телефони. На Нокиа примерно са нещо от сорта на 16g2. Когато телефона реши да обработи тази нота до звук, той прочита от СОРСА, че трябва да издаде нотата "g" от 2-ра октава с дължина 1/16 от секундата. Самата нота нищо не оправлява, докато ти (който пишеш мелодията) управляваш какво ще прозвучи, чрез редактиране на тази нота.

После обиждай хората за сиви вещества и др.



Johhan Sebastian Bach - Toccata and Fuga
"Т'ва ще е нещо като Cypress на Ренесанса!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.