Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 11.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Абе вие луди ли сте бе?  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано07.11.03 18:38



Всички, които извикахте в 1 глас, че Revoliotions sux, моля напуснете тоя форум щото ще ме прощавате, ама нищо не разбирате или казано най-точно - вие сте леймъри. Революции е абсолютно брутален филм, а и като се замисли човек е наи-логичният завършек на поредицата. За справка за горепосочените "разбирачи" напрегнете си генетически-необяснимо малките мозъчета и прочетете същия този форум около месец-2 назад и ще забележете, че абсолютно всичко, което се случва в Революции е предсказано, че ще се случи. И причината не е, че Оракула е влязъл и е написал ами, че то всъщност не е съвсем далеч от акъла и няма никакви "смислови грешки" каквито вие с "гениалната" си наблюдателност сте открили. Признавам, че има няколко глупости, но те са по-скоро прекаляване с фантазията и изобщо не дразнят толкова много. Айде сега се абстрахирайте от вродената си предубеденост и си помислете: Дали всъщност сте гледали филма? Ако отговорът е не, както подозирам, заминавайте да повтаряте, ама повторете и Презареждане за всеки случай.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор[BM]FLUBBER (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 18:55



Mi triabva da ti kaja che filma si beshe vurhoven no imam malko problemi sus razbiranetu mu i malko problemi sus neduvurshenia krai! sa kvo stana ne razbrah koi kade shte jivee mashinite shte usvobodiat li horata ili ne? Neo dokolkoto razbrah beshe jiv vie kak mislite?



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано07.11.03 19:14



Еми, значи - първо "ще освободят ли" не е съвсем точно казано, защото на практика те никога не са ги поробвали, а ако имаш предвид тези от матрицата мисля, че е пределно ясно, че отговорът е не. Но иначе поне временен мир ще има. Колкото до Нео на тоя въпрос не мога да ти отговоря, но съдейки по репликата на Оракула в края бих казал, че не е умрял или поне не "завинаги".

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано07.11.03 19:30



И забравих да добавя също, че поне според мен първата част беше най-слабата от трите. Във втората и третата части поотделно има толкова много скрити послания, колкото не само в първата, а и бих казал дори в никоя средностатистическа книга няма. Но тва си е лично мое мнение и е недоказуемо.
А пък на мене ми е ясно също защо изказалите си против Революции харесват първата най-много - защото в нея има само 1 единствена идея, макар и гениална и това е някакси по-поносимо за умствените им способности.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор[Matrix]Neo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 00:08



ами значи ето една моя теория на нещата, както ти каза Нео не е загинал поне не 'завинаги' според мен просто беще логично той както и Тринити да не остане в реалняи свят. Затова според мен се прокарва идеята за саможертвата по следния начин. След като се биха Нео и А. Смит накрая Нео се изправи и осъзна, че единствения начин да победи А. Смит (който всъщност както казаха е 'самият Нео') е просто като направи една саможертва за доброто на хората в Зион. Накрая дават Нео в светлина тои си разтваря ръцете настрани и си събира краката , правейки формата на кръст точно както Христос е загинал на кръста. Появява се един кръст от светлина, след което Нео (вече вселения Смит) експлоадира или по някакъв начин се унищожава. След което всичките Смитовци го последват и естествено за да има баланс в системата Смит също умира. Поне аз затова си мисля,че Оракула казва нали не помня точно думите някой ден щял да види залеза, което може би има някаква връзка с възкресение един вид. Това поне идва от идеята, че Нео и Христос имат изключително много общо и паралелът между тях е очевиден, а както и цялата символика на трилогията базирана на митология съчетана христиански разбирания, т.е. като цяло филма е една по-модерна трактовка на саможертвата в името на народа и всъщност това, което той не прави във втората част го прави в третата, когато вече е израснал духовно и е осъзнал избора си, разбрал е какво точно избира т.е. готов е за тази саможертва...



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [Matrix]Neo]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано08.11.03 00:17



Абсолютно адекватна теория, чак ме е яд, че не съм видял тва как става като кръст от светлина. Нищо де, човек не може да види всичко от 1 гледане.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор HEO (The One)
Публикувано08.11.03 01:52



ами аз си мислех че това е едно то очевидните неща... щото има доста други въпроси които ме тормозят и не мога да намеря логичен отговор. примерно с котката дето събужда момиченцето след революцията примерно що е с котка и има ли някаква връзка от първата част и А Смит се всели в Нео и той се жертва като унищожи тялото на Смит но и Оракула и Сераф и Сати бяха с тялото на Смит то като се унищожи едно по едно те как оцеляха после... е да верно те са програми не са хора но въпреки всичко. сега разбрах защо Тринити е трябвало да умре защото просто пътя на Избрания има определен край и няма смисъл Нео да се жертва а Тринити да живее въпреки че Тринити (Св. Троица) би трябвало като символика да е безсмъртна

П.С. сега си направхи юзър от [Matrix]Neo

Noone can be told what The Matrix is... You have to see it for yourself!


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: HEO]  
Автор[BM]FLUBBER (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 02:01



Ttriabva da ti kaja che tova sus krusta ot svetlina e purvoto koeto se nabiva na uchi kogato Neo zapochva da sveti... vse pak ima drugi neshta koito ne se razbraha... kato primerno na kade shte go kara taz mashinka na kraia na filma? i sa tva det az razbrah e che Programite si ostavat vuv matricata a horata shte si jiveiat istinskiat jivot? ili pone neshto takova... sa ei tva primerno ne se razbra? az sum 90% siguren che shte ima MATRIX 4



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано08.11.03 11:14



Както, мисля че ти самият каза, ако направят четвърта това ще бъде невероятен автогол. Не мислиш ли, че Уашовски са достатъчно умни, че да не поемат риска. Да изберат това да останат гениални завинаги с тази трилогия, отколкото да рискуват да спечелят малко повече обаче да се усерат пред очите на феновете би било по-разумно. А и един отворен край винаги е най-провокиращ. В крайна сметка най-брилянтното в Матрицата е именно това, че след всеки филм се опитваш дълго време да разнищиш всичките му послания, докато накрая успяваш или пък не, но това разбираш чак след като видиш следващия. Логично би било поредицата да има завършен, но отворен край. А след като него си има вече, за какво да правят още един филм?

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано08.11.03 15:21



Четох в "Паралели", че поне за сега няма идея за 4-ка. Киану Риивс бил изтощен присихчески и физически и се заклел, че повече матрици няма да снима.

Може пък да вземат Леонардо Ди Каприо



Johhan Sebastian Bach - Toccata and Fuga
"Т'ва ще е нещо като Cypress на Ренесанса!"


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Cabel]  
Автор[BM]FLUBBER (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 15:48



Smisul ne sega vednaga da praviat 4-ka ama sled 2,3,4 max 5 godini i sigurno shte iskarat neshto takova + tova se chudeh dali shte ima i Animatrix... Pls vkluchetese kum temata DALI? (moita tema) stava vupros za animatrix.... a za statiata ot paraleli... Bil se izmoril tupanar ne zeme se stegne mi she se ubesniava che se e izmoril toi sa se chudi kade da si poharche 40$miliona za tva ama sigurno shte se po lakumiat da napraviat oshte edin film moje i glavnite da nen sa Neo i kompania a niakoi drug ili neshto ot sorta...



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор HEO (The One)
Публикувано08.11.03 20:17



абе ти маи нямаш акъл в главата си а? кви са тея глупости дет ги бръщолевиш
естествено е, че няма да има никаква ти четвърта част нито каквото и да било продължение на тази вече завършена ТРИлогия. това да не ти е скуката от Стар Уорс. За аниматрикс не е сигурно тъй като тя беше като междинна част между 1 и 2 а тука между 2 и 3 няма скрити моменти и неща които могат да се обясняват. може да направят филм за философията на Матрицата, за нейния смисъл или нещо такова в по-документален стил, но нещо пак свързано с екшън сцени и т.н.ъпсурт. Днес гледах мейкинг на Реяолюции по бТВ даже го копнах на VHS и мисля да го рипна на компа и от там на диск и просто е ясно Лоурънс Фишбърн работи в екипа на Матрицата от 1997 година това са 6 години и не мисля, че който и да било от основните герои след като са изживели 'едно пътешествие' из Матрицата ще се навият за второ та ако ще и Уашовски да го правят (в което аз наи-дълбоко се съмнявам)

Noone can be told what The Matrix is... You have to see it for yourself!


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: HEO]  
Автор T_o_m_m_y (непознат)
Публикувано09.11.03 04:11



Извинявай, че се намесвам в спора, но преди около 40 и няколко години сър Шон Конъри каза, че никога, ама никога няма да снима повече Джеймс Бонд. Няколко години след това изказване на екран излезе филма "Никога не казвай никога" с познай кой в главната роля. И чичо Джордж се кълнеше, че "Войните" са 3 (трилогията му донесе над 1 милиард долара), и какво стана? Бих споменал мимоходом - "Пришълецът", "Терминатор", "Джурасик парк", безкрайния "Стар Трек", "Рамбо", "Шотландски боец" упоритото повтаряне за "Индиана Джоунс" 4, и има ли смисъл да продължавам?

Искрено се съмнявам в мнението ти, че няма да има 4, 5 и 6, защото най-важното в "Холивуд" е касичката да ти е пълна. А филм като "Матрицата" ти дава толкова изходни точки от които да продължиш, че просто няма накъде.



Тема Споко бе!нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор Ataclena (She-Wolf)
Публикувано09.11.03 09:32



Абе то проблема с разбирането не го имаш само ти! Така че да не ти пука - свиркай си с уста!



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: T_o_m_m_y]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано09.11.03 12:11



Е, ако все пак Уашовски направят тая грешка, да се надяваме поне, че филма няма да е усран.

"Ако не знаеш, кое е твоето пристанище, за теб попътен вятър няма."


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор T_o_m_m_y (непознат)
Публикувано09.11.03 13:36



То никога не е късно да станеш за резил



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано10.11.03 18:42



Искам да те видя теб да се снимаш в Матрицата в продължение на 6 години и всеки ден след снимките да си взимаш 20 минутна ледена вана за да ти отминат болките от натъртванията от въжетата. През това вареме бременната ти приятелка да е пометнала и да е починала и тя, а 2-3 годинки по-късно да почине и сестра ти. (Всъщност не ти го пожелавам) Пък да видим дали тогава ще ти е до 4-ка.



Johhan Sebastian Bach - Toccata and Fuga
"Т'ва ще е нещо като Cypress на Ренесанса!"


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: HEO]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано11.11.03 15:53



Ми аз си мисля, че това с котката е свързано с М1 по следния начин - тогава Нео имаше дежа вю с котката. Казаха му, че това става, когато настъпват някакви промени в програмата (Матрицата). Е, Матрицата явно беше презаредена, дежа вю - то с котката препраща към това.
За оцелелите - стори ми се, че накрая в локвата лежеше Оракула. И като се сещам, не дадоха, че Смитовците се унищожават май. Само, че започват да светят като крушки. Може би умират Смитовците, но носителите, върху които са били остават.



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Maystora]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано19.11.03 15:00



В локвата ако не се лъжа беше Сати (звучи като кренвирш от месо)
Ако не разбра - Сати, Сераф и Оракула са системни програми и при презареждането Архитекта ги пуска пак.

Иначе дежа-ву-то беше направено много красиво.


I've got all my life to live, I've got all my love to give - I'll survive!


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Cabel]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано19.11.03 21:48



За Сати не съм сигурна. Доколко усетих това фиктивно "излизане" от Матрицата и после връщане обратно за нея беше начин да й се даде роля, т.е. да стане системна. Вероятно тя вече се грижеше за този тип разкошни изгреви (не като преди). И все пак повторното появяване на Моровингий без да се доразвие образът му ме издразни Не разбрах добре пак програма ли е, каква точно, що за контрабандист беше? Очевидно както Оракула, Архи и т.н. беше оцелявал при презарежданията. Та ми се искаше да се доразвие, да се поговори и за него. Тъпо го появиха само. Според мен само, за да оправдаят замяната на актрисата играеща Оракула. И заради готината реплика на Трин



Тема Кабелеее...нови [re: Cabel]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано19.11.03 23:38



Най-сетне. Аре, че тука зациклихме без тебе. :)
За локвата се лъжеш. Гледах го внимателно няколко пъти този епизод специално, тва си беше самата Оракулка. Обърни внимание на финалния разговор между Нео и Смит, докато Нео лежеше безпомощно в локвата, Смит почна да се пъне нещо да си обясни, че това вече го е виждал, тази ситуация, че ето, сега трябва да каже това и казва "Всичко, което започва, все някога свършва". Ако си спомняш, това са думи на Оракула. И след това вече, като се изпари и Смит, тялото, което остана там, беше на Оркула. Гледах го и на стопкадър, тя е. Убеден съм, въпреки неперфектното качество на картината.



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Millena]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано19.11.03 23:46



Аз за друго си мисля са. Архитекта според вас програма ли е? Щото според мен, като създател на Матрицата, би трябвало да е електронен мозък, машина, от реалния свят, в който е програмирал Матрицата, предназначена за управление съзнанието на хората. А в Матрицата влиза със своя виртуален образ, както и хората. Какво мислите?
А Меровингий е програма, "една от най-старите и най-могъщите сред нас" - думи на Оракула от М2, цитирам по памет, доколкото си спомням.



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано20.11.03 10:20



Да, така помнех и аз, че е програма. Просто ме е яд, че така не се разви образа и някак изкуствено само се появи и толкова.

А за локвата, да, тя беше, много добре помня. Това олицетворяваше смъртта на Смит. Аз отначало не разбрах за каква локва говорите.

А за Архи, и аз мисля, че не е просто една програма, още след М2 мисля го обсъждахме



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: HEO]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 11:52



И аз си мислех вчера след като го гледах как така оракула си е на място и бодигарда и също?
Отговорих си по следния начин.Смит може да зарази някоя програма и да я накара да бъде като него, но други може само да накара да правят това, което иска.
Другия въпрос беше как ще се спази уговорката между нео и архитекта при положение, че нео умре.Отговора, който изнамерих е, че просто архитекта допуска нео до source-a и му дава достъп да напише ако няма смит тогава унищожи програмата за различаване свой/чужд във машините.
Третия въпрос беше как така нео след като във втората серия издържа на атаката на смит и не се превръща в него защо сега смит успява.Отговора не е много задоволителен поне за мен.Някак нео за да може да стигне до source-а на смит и да го разруши трябва да стане подпрограма която не се разбира че е чужда.Тоест да стане вирус за смит както и той самия му каза накрая.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Cabel]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 11:56



аа не е толкова просто
ако са системни програми
смит вече ги е заразил
аз си мисля(в долния постинг съм го писал)
че смит не може да трансформира всички програми
може да неутрализира по-сериозните.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Millena]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано20.11.03 20:58



Бе за олицетворяването не знам, ама това за мен значи, че с Нео се би оня Смит, в който се превърна Оракула след копито. Това какво олицетворява, не знам? Ти какво мислиш?



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: mihail]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано20.11.03 21:14



Аве аз нищо не разбирам от компютри и програмиране, затова си го обяснявам чисто лаически. Смит е изравнителя на Нео от другата страна на уравнението. Сливайки се, те взаимно се неутрализират. И така - бум, и готово.



Тема е тука ще репликирам ногу!нови [re: Caladbolg]  
Автор inspirit (новак)
Публикувано20.11.03 23:10



чакай..хахах.ти не си това за което се мислиш.
и нямаш никакво основание точно ти да критикуваш критикарите на М.даже и заради това,ч е не казваш и какво ти е харесало - след като отговорите ти за 'мисля че ..' "май.." и .т.н
Първата М. съдържа цялата идея на филма а не Една идея
гледай го пак - М1..и както казваш ти - ама Гледай филма :) не се почесвай



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор inspirit (новак)
Публикувано20.11.03 23:13



направената ве4е аниматрикс си е с край..защо чакаш продължения?



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано21.11.03 13:36



Е, хайде сега, каво значи "оня Смит, който", те всички други бяха копия, т.е. Оракула просто вече беше част от Смит. Това, че показаха нея според мен може да значи 2 неща:
1. Тя в някакъв смисъл надделя над Смит.
2. Смит е използвал нейното тяло, имам предвид физически. това по-не ми се връзва. Та мисля, че е 1.



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Millena]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано22.11.03 00:42



Като говорим за копия, за мен се заформя проблем с разбирането на многото Смитовци. За да има копие, трябва да има оригинал. Той къде е? Кой е. Значи ония му приказки, че това вече го е виждал, че, ето сега трябва да каже и казва думите на Оракула, както и лежащата в локвата след това Оракул, останала от Смит, говорят, че с Нео се е било едно от копията - това върху Оракула. Възниква въпросът - какво и кой е и къде е оригиналът? Защо не се би той с Нео, а неговото копие върху Оракула? Къде е бил оригиналът, първообразът по това време? Как става така, че сливането на едно копие с Избрания доведе до унищожаването на всички копия, на Смит като цяло? Каква е технологията на това? Някой ще припомни ли какво представляваха агентите според М1, програми със самостоятелно съществуване ли бяха (както Оракула, Меровингий и другите програми - персонажи), или стояха в латентно състояние и се активираха във виртуалните образи на човеците само при нужда?



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Maystora]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано22.11.03 11:52



Може би не са копия, а отражения
от оригинала
А къде е самият оригинал
ще разберем
в четвърта
серия


МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Caladbolg]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.11.03 17:33



10X

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано22.11.03 22:02



Да, доста добри въпроси. Струва си да се помисли. Аз още през филма много размишлявах върху това, че Смит, който се би с Нео после се преверна в Оракула. Не мога да си отговоря еднозначно и досега.



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: tchupakabra]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано22.11.03 22:34







Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: mihail]  
АвторShadowfury (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 23:30



A nqkoi da e zabelqzal 4e onq tam golemiq robot (koito ako ne se lija go davat)4e se griji za kletkite v koito postaqt hora)go otnasq !Davat i onq na4in po koito
Mr.Anderson vijda6e machines,i su6to taka se vidq 4e Mr.Anderson e stanal svete6t v julto kato vsi4ko ostanalo!!I nali se kazva 4e sorce(ili kakto se pi6e),e isto4nik na ''Neo" vutre i izvun Matrix to zna4i 4e sorce-a su6testvuva i v realniq svqt ,togava ne nosqt li natam trupa na Mr.Anderson!!Time to reload the Matrix,еh?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.