Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 11.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кабелеее...нови [re: Cabel]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано19.11.03 23:38



Най-сетне. Аре, че тука зациклихме без тебе. :)
За локвата се лъжеш. Гледах го внимателно няколко пъти този епизод специално, тва си беше самата Оракулка. Обърни внимание на финалния разговор между Нео и Смит, докато Нео лежеше безпомощно в локвата, Смит почна да се пъне нещо да си обясни, че това вече го е виждал, тази ситуация, че ето, сега трябва да каже това и казва "Всичко, което започва, все някога свършва". Ако си спомняш, това са думи на Оракула. И след това вече, като се изпари и Смит, тялото, което остана там, беше на Оркула. Гледах го и на стопкадър, тя е. Убеден съм, въпреки неперфектното качество на картината.



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Millena]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано19.11.03 23:46



Аз за друго си мисля са. Архитекта според вас програма ли е? Щото според мен, като създател на Матрицата, би трябвало да е електронен мозък, машина, от реалния свят, в който е програмирал Матрицата, предназначена за управление съзнанието на хората. А в Матрицата влиза със своя виртуален образ, както и хората. Какво мислите?
А Меровингий е програма, "една от най-старите и най-могъщите сред нас" - думи на Оракула от М2, цитирам по памет, доколкото си спомням.



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано20.11.03 10:20



Да, така помнех и аз, че е програма. Просто ме е яд, че така не се разви образа и някак изкуствено само се появи и толкова.

А за локвата, да, тя беше, много добре помня. Това олицетворяваше смъртта на Смит. Аз отначало не разбрах за каква локва говорите.

А за Архи, и аз мисля, че не е просто една програма, още след М2 мисля го обсъждахме



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: HEO]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 11:52



И аз си мислех вчера след като го гледах как така оракула си е на място и бодигарда и също?
Отговорих си по следния начин.Смит може да зарази някоя програма и да я накара да бъде като него, но други може само да накара да правят това, което иска.
Другия въпрос беше как ще се спази уговорката между нео и архитекта при положение, че нео умре.Отговора, който изнамерих е, че просто архитекта допуска нео до source-a и му дава достъп да напише ако няма смит тогава унищожи програмата за различаване свой/чужд във машините.
Третия въпрос беше как така нео след като във втората серия издържа на атаката на смит и не се превръща в него защо сега смит успява.Отговора не е много задоволителен поне за мен.Някак нео за да може да стигне до source-а на смит и да го разруши трябва да стане подпрограма която не се разбира че е чужда.Тоест да стане вирус за смит както и той самия му каза накрая.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Cabel]  
Автор mihail (старо куче)
Публикувано20.11.03 11:56



аа не е толкова просто
ако са системни програми
смит вече ги е заразил
аз си мисля(в долния постинг съм го писал)
че смит не може да трансформира всички програми
може да неутрализира по-сериозните.

Destroy the myths you have to, if wise to be you want


Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Millena]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано20.11.03 20:58



Бе за олицетворяването не знам, ама това за мен значи, че с Нео се би оня Смит, в който се превърна Оракула след копито. Това какво олицетворява, не знам? Ти какво мислиш?



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: mihail]  
Автор Maystora (М&М)
Публикувано20.11.03 21:14



Аве аз нищо не разбирам от компютри и програмиране, затова си го обяснявам чисто лаически. Смит е изравнителя на Нео от другата страна на уравнението. Сливайки се, те взаимно се неутрализират. И така - бум, и готово.



Тема е тука ще репликирам ногу!нови [re: Caladbolg]  
Автор inspirit (новак)
Публикувано20.11.03 23:10



чакай..хахах.ти не си това за което се мислиш.
и нямаш никакво основание точно ти да критикуваш критикарите на М.даже и заради това,ч е не казваш и какво ти е харесало - след като отговорите ти за 'мисля че ..' "май.." и .т.н
Първата М. съдържа цялата идея на филма а не Една идея
гледай го пак - М1..и както казваш ти - ама Гледай филма :) не се почесвай



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: [BM]FLUBBER]  
Автор inspirit (новак)
Публикувано20.11.03 23:13



направената ве4е аниматрикс си е с край..защо чакаш продължения?



Тема Re: Абе вие луди ли сте бе?нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано21.11.03 13:36



Е, хайде сега, каво значи "оня Смит, който", те всички други бяха копия, т.е. Оракула просто вече беше част от Смит. Това, че показаха нея според мен може да значи 2 неща:
1. Тя в някакъв смисъл надделя над Смит.
2. Смит е използвал нейното тяло, имам предвид физически. това по-не ми се връзва. Та мисля, че е 1.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.