Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 26.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Sv1rzano S Izkostveniq Intelekt  
АвторNeregistriran (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 01:17



Zna4i, priemame 4e jiveem v Matricata.Priemame 4e ma6inite sa izobretili nqkvi super kompiutri.OBA4E kakvi trqbva da sa teq s1rvari 4e matricata nikoga da ne se b1gva(ili pone az ne sam zabelqzal).Edinstvenoto koeto mi idva na um e, 4e moje bi za celta ni restartirat personalno na vseki matricata primerno vseki den kogato lqgame da spim, kato s16tevremenno kapaciteta na kompiutrite se izpolzva maksimalno i to po4eti samo za tova(to est primerno ima baterii za GSM koito funkcionirat 10ni dena-primerno, no kato cqlo bateriqta se skapva sled polovin godina, dokato ima baterii koito se nujdaqt ot po 4esto zarejdane primerno na 5 dena oba4e p1k jivota ime e edna godina {nadqvam se 4e me raybrahte.})Imam predvid 4e moje bi ima specialna programa koqto se griji to4no za tova da podsigurqva matricata kato primerno vmesto da se b1gva komiutara ili da se zabavq toi 4erpi ot RAMa i taka do sledva6toto restartirane.I to4no poradi taza nujda ot restartirane kogato ne sme spali d1lgo vreme o4ite ni se premrejvat, ili sme izmoreni i t.n. to est tva e druga programa koqto ni kara da spim za da moje matricata da funkcionira normalno.

Ta kakvo mislite za vsi4ko tova?Ili moje bi b1rkam ne6to otnosno iskustveniq intelekt?

P.S. Sajelqvam, ne me biva mn v obqsnqvaneto!



Тема Re: Sv1rzano S Izkostveniq Intelektнови [re: Neregistriran]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано07.09.03 16:41



това което обясняваш не е изкуствен интелект.иначе това за заспиването-моята програма тва лято доста закъснява щото все не ,мога да заспя преди 3 часа



Тема Re: Sv1rzano S Izkustveniq Intelektнови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторNeregistriran (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 17:24



[Matrix]Ghost:
това което обясняваш не е изкуствен интелект.

Koe po to4no ne e izkustven intelekt.Ako ima6 predvid tova izre4enie
"Ili moje bi b1rkam ne6to otnosno iskustveniq intelekt?
Da kajem 4e s1m iskal da kaja: Ili moje bi b1rkam ne6to otnosno na4ina po koito izkustveniq intelekt programira.



Тема малко за AI...нови [re: Neregistriran]  
Автор vroom (\/\/)
Публикувано08.09.03 02:47



Първо - оправи си правописа, а също и супер-неинтуитивния навик да пишеш "ъ" със "1"...

Сега по същество. Твоите въпроси не са свързани въобще с Изкуствения Интелект, а по-скоро с въпроса за непрекъсваемостта на захранването...

А сега малко философия (ала Рене Декарт) - по същество симулирането на "реалността" и на "съня" практически е една и съща от гледна точка на Матрицата. Може би имаш предвид момента, когато човек попада в състояние "заспал", който всъщност да представлява принудително "idle" състояние, което да се използва за сервизни и диагностични функции ???

най-често умните хора са и лоши


Тема Re: малко за AI...нови [re: vroom]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано08.09.03 13:40



Ае пича много яко говори глупости. Общо взето иска да каже, че един компютър би се претоварил за да изпраща ел. импулси към мозъка на един човек, с цел - симулиране на реалност.

Нерег-нат, ако си гледал Аниматрицата сигурно там видя роботите от 01 колко по-далече бяха от хората в технологиите. Няма никакъв проблем с машините. Алгоритмите са написани перфектно, но проблемите с математическата неточност си остават. За тях обеснявах, а ако си пропуснал - питай програмист за "математическа неточност в компютрите"

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: малко за AI...нови [re: Cabel]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано08.09.03 17:42



сетих се за един пример за неточността.имаше едно предаване за прогнозиране на времето.и там се правят някакви пресмятания на базата на данните които имат.та стана въпсро за грешките и за по-дългосрочните прогнози.проблемът с тези програми бил че се спира включването на дадени цифри след определн брой знаци след десетичната запетайка.при количеството инфо което се използва тази разлика (напр. 12,14565 и 12,145) понякога има голямо значение.представете си тогава ако същото се случи в Матрицата при количеството данни които се използват при симулацията!



Тема Re: малко за AI...нови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторHeperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 20:46



Абе аз че немога да обяснявам немога, ама 4ак пък толко.До сега никои не ме разбра.
Добре ще задам така въпроса...
Същноста на изкуствения интелек и това което го отличава от хората е че може да създава перфектни алгоритми(които не се нуждаят от дебъгване щото просто няма кво да им се дебъгва)...ако е така зна4и всичко мисля си идва на мястото.
(Доколкото разбрах от думите на Cabel той точно т'ва иска да каже).
А иначе за заглавието че вобште не пасва на темата сажелявам...не ми доиде нищо друго на ум.
Аниматрица не съм гледал.
П.С.:че моите въпроси не са свързани с изкуствения интелект е вярно, ве4е се извиних заглавието.
П.С.2.:Ако пак проявявам някаде невежество моля да ме поправите...



Тема Re: малко за AI...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор vroom (\/\/)
Публикувано09.09.03 01:34



Разбира се, че броя на знаковете, които могат да се представчт след десетичната точка, са много важни.
Сега малко технически факти...навярно някои от вас си спомнят какъв скандал се беше заформил преди 7-8 години, когато новата версия на процесора Pentium Pro (ако не се лъжа...) на Intel смяташе нещо си грешни след определен знак след точката....

Сега малко инфо за хората, които не са толкова навътре с програмирането и/или компютърните архитектури: например в сегашните широкоразпространени 32-битови компютри едно реално число се пази в ограничена по размерите си памет, образно казано, то няма да е как иначе - в случая или 32 бита/4 байта за реално число в единична точност (т.нар. float, от езика за програмиране C), или 64/96/128 бита / 8/12/16 байта за реално число с двойна точност - double.
Казано на всекидневен език - double числото може да съдържа стойностти в интервала [ -1.7976931348623158e+308, +1.7976931348623158e+308 ].
Taka че да не ви учудва, че се случват такива неточностти при изчисленията - те винаги ще ги има, докато паметта/архитектурата е условно ограничена...

А лично моето мнение е, че компютърните системи в един въображаем свят в "The Matrix" биха били с теоретично ограничена памет, но практически с "условно" неограничена...както е човешкия мозък...

Но нека все пак да не изпадаме в "слепи" сравнения между мозъка и сегашните компютърни архитектури, защото темата може доста да се разпростре (за което - лошо няма )...навлизаме вече във философията и A.I..............

най-често умните хора са и лоши


Тема Re: малко за AI...нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано09.09.03 16:56



не съм съгласен че същостта на ИИ е това.Имаше една статия в вестник"компютри" за ИИ и там казаха че има много определения.едн от тях е алгоритъм,който може да създаа себе си .ако не се лъжа,някой го каза и тук.има един начин по който се определя дали дадена програма или машина е ИИ-тя трябва да заблуди екип от хора че говорят с човек а не с машина.това е само едно от нещата.в последно време нещатата около ИИ излязоха от фантазиите и започнаха да се реализират в практиката,просто защото учените почнаха да си поставят по реални цели.



Тема Re: малко за AI... [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано11.09.03 13:53



Е не е да заблуди хора, че говорят с човек. Един бавноразвиващ се... да не би да е опит за ИИ, след като не може да заблуди хората, че говорят с човек... т.е.... разбра ме

Дефиниция за ИИ: Алгоритъм, който може да създава алгоритми.

Което в частност означава "Алгоритъм, който може да създаде себе си."
Аз го бях поствал т'ва.

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.