Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 27.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Леко несъответствиенови  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано27.08.03 17:47



(брей т'ва заглавие половин час го мисля как е пише)

Който е гледал леко по-внимателно М1 е забелязал как при излизането на Морфей (в метрото) от Матрицата, един просяк го видя и самата изненада от невижданото се усети от агентите и Смит се "премести" в него. (Този сюжет го има на няколко места във филма)

Същото виждаме и в М2, Тринити се опита да мине м/у стената и камиона с Дукати-то (и ключаря), когато шофьора я видя на огледалото, стана агент и се опита да ги убие.

Гледалите и "Дедективска история" от Аниматрицата е видял когато Тринити измъкна "следящия червей" от окото му, няколко от пътниците във влака станаха агенти, а самия дедектив също малко му остана.

Та мисълта ми е: какво щеше да стане, когато Нео (М1) влезе при Морфей за първи път и Смит се беше "преместил" в/у него? Мисля, че филма щеше да свърши тъпо и бързо.

Мислите ли, че е било вероятно като сценарии?

Завися от думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Леко несъответствиенови [re: Cabel]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 19:07



Да, тъпо щеше да стане, щяхме да си останем с М1. Но пък от друга страна, Смит беше сложил проследяващо устройстно на Нео и нямаше смисъл да го "обсебва", неговата цел беше Морфей и Нео щеше да го заведе при него.



Тема Re: Леко несъответствиенови [re: Близнaka]  
Автор irreal ()
Публикувано27.08.03 21:07



Че нали му го изкараха в колата устройството проследяващо.
Пък за несъответствието, може да се обясни с липса на време. Просто не могат да го намерят толкова бързо. При просяка е лесно щото все пак те са минали и покрай други хора и са могли някак да ги проследят пък в конкретния случай нямаше как. Щом имат нужда от проследяващо устройство явно не могат директно да следят хората в матрицата и да знаят всеки къде е и какво прави.



Тема Re: Леко несъответствиенови [re: irreal]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано28.08.03 16:39



Т'ва се казва хубав отговор, но все още си мисля, че можеше Смит да се "премести". Няма значение. Филма си е супер :Р

Завися от думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Леко несъответствиенови [re: Cabel]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано31.08.03 11:53



Т'ва си го разнищих сам. Очевидно си има "системни потребители/програми", в които агентите не могат да се "местят". От самото раждане на Нео, Архитекта го е следил, знаейки, че той е Избрания и той ТРЯБВА да оживее, за да презареди Матрицата.

Елементарно било, ама кой да го мисли.

Завися от думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Леко несъответствиенови [re: Cabel]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано31.08.03 12:55



Аз пък, мисля че изкарвате М1 много по-сложен отколкото всъщност е. (Замислете се дали сте разсъждавали толкова много върху който и да е филм преди излизането на М2. Почнахте да звучите като некви литературни критици дето ми обясняват колко бил дълбок смисъла в еди кое си произведение на еди кой си автор. Тва е само един филм бе хора!)



Тема Re: Леко несъответствиенови [re: Cabel]  
Автор irreal ()
Публикувано31.08.03 15:03



И т'ва беше хубав отговор. Ама кой да се сети.

Ама като и без това засегна темата знаеш ли, че тогава може да се мисли, че Смит е срещу Архитекта. Защото вече свободен той неколкократно се опита да се "премести" върху Нео. Което може да послужи и за обяснение на "защо толкова упорито го преследва". А?



Тема Re: Леко несъответствиенови [re: Caladbolg]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано31.08.03 19:04



ние вярваме че има!и никой не може да ни отнеме тази вяра!



Тема Re: Леко несъответствиенови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано02.09.03 11:31



"Това включва ли куршум от пистолет?"



Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Леко несъответствиенови [re: irreal]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано02.09.03 11:39



Смит е аномалия също и може да причини краха на Матрицата. За това иска да убие Нео за да не презареди Матрицата и да го унищожи по този начин.

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.