Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 08.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Китайска уловканови  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано05.09.03 12:26



Сигурно доста от вас са виждали едно плетено приспособление. Идва от изтока и представлява нещо като тръбичка, в която си пъхаш двата показалеца (на ръцете). В момента, в който се опиташ да си издърпаш пръстите, тръбичката се затяга и те се заклещват. Колкото по-силно дърпаш - толкова повече стиска.

Ще кажете, че няма общо с Матрицата, но има. Колкото повече се опитваме да видим какво са искали да кажат Уашовски, толкова повече се объркваме. Ето какво ми изникна онзи ден.

Архитекта: Thus, the answer was stumbled upon by another, an intuitive program, initially created to investigate certain aspects of the human psyche. If I am the father of the matrix, she would undoubtedly be its mother.

Говори за интуитивна програма, която наблюдава хората, а ето какво има в сценария на М1:

Сайфър: You weren't supposed to relieve me. (Не би трябвало да ме сменяш.)
Тринити: I know but I felt like taking a shift. (Да. Знам, но просто ми се прииска да поема смяна.)
Сайфър: You like him, don't you? You like watching him? (Харесваш го, нали? Харесва ти да го гледаш?)

И аз като неопитен продължавам да си рия в сценариите и продължавам да намирам двусмислици. Някой каза, че Зион е втора Матрица, която "държи" хората, които не възприемат първата Матрица. А защо Тринити да не е програмата, която наблюдава? След като тя е програма в Матрицата, тя може да е стара колкото Архитекта. Тя не може да чувства, но знае какво трябва да направи, за да насочи Нео към сорса. Тя влезе в Матрицата, за да не умре той и да я презареди, като мислеше, че той няма начин да знае дали тя е влязла.

Отплеснах се, но просто така мисля.

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Китайска уловканови [re: Cabel]  
Автор Bamze* (същата)
Публикувано05.09.03 13:29



Напълно възможно е.Тези твои размисли подкрепят тезата,че Тринити е програма,която контролира Нео чрез любовта(всъщност,че всичко е контрол над Избрания).Още в началото Нео много ме озадачи,в смисъл,че някак зависеше от Тринити,той беше(и все още е)по-слабия.Да,възможно е тя да е Интуитивната програма,Майката на Матрицата.Но вече съм склонна да приема всяко предположение,не мога да отсея това,което ми се вижда най-достоверно.Каша в главата!
Спомних си и първата им среща-в клуба.Обърни внимание на начина,по който се държи Тринити и какво му казва:''Аз знам много неща за теб''.Нео през целия филм с нищо не показа,че я харесва.И в момента,в който възкръсна от нейната целувка,я заобича.Да,ако се погледне и от тази страна на нещата,всичко се връзва.Но е стряскащо това,че любовта в случая не е представена като най-силното и красиво човешко чувство,а просто като средство за контрол.Т'ва не ми се нрави много...

Сърцето има доводи,които разумът не познава.


Тема Re: Китайска уловка [re: Bamze*]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано05.09.03 14:03



не е нужно да ти хареса.а не можем да отхвърлим почти нищо до 3 част



Тема Re: Китайска уловканови [re: Bamze*]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано05.09.03 20:09



Абе, вие сте болни бе!!! Спрете да мислите некви сложни сюжети и възможности, просто чакайте и в М3 ще си разберете всичко! Пак повтарям, колкото и да е гениален, това е просто 1 филм и както във всички други филми накрая всичко ще си дойде на мястото. (може дори хепи енд да има ) А и за кво трябва да разваляте доброто впечатление на по-малките фенове за Тринити, че била там да контолира Нео. Опитайте се да погледнете света на Матрицата повече през призмата на реалния свят, отколкото през нейната собствена и току виж сте разбрали, че дори в този филм има неща, които трябва да са истина. (те са си истина освен за некви мечтатели като вас дето искат да живеят в матрицата само за едното приключение . Вие да не мислите, че на Нео мноо му е кеф, че не е взел другото хапче верно ) Аре нахвърляйте се! Елате повече!



Тема Re: Китайска уловканови [re: Caladbolg]  
Автор Bamze* (същата)
Публикувано05.09.03 20:47



Проблематичност?
Виж сега,не знам за другите,но за себе си мога да кажа,че съм напълно здрава
Ние затова сме в този форум-всеки да сподели свое виждане,разсъждение по даден въпрос.Несъмнено попрекалихме и се оплетохме в собствените си мисли.Обсъждаме всякакви варианти...целта е да стигнем до истината.За мен филма има по-дълбок смисъл,отколкото се вижда от първото гледане.Да,развалихме магията на филма,разнищихме го...но какво ще правим до ноември???А,и няма начин,според мен всеки ще открие част от своите разсъждения в М3,всеки ще е достигнал до някаква истина...а това носи невероятно удовлетворение...
Аз обичам да мечтая,но не и за приключение в света на Матрицата.Мисля,че е напълно възможно да живеем в компютърна симулация,но това мое мнение не ме прави фанатизиран фен!Просто...се забавлявам.Забавлявай се и ти!

Сърцето има доводи,които разумът не познава.


Тема Re: Китайска уловканови [re: Caladbolg]  
Автор irreal ()
Публикувано05.09.03 20:55



Скъпи ми, Caladbolg, нужно ли е всеки път щом някой подхване малко по-сериозна тема, специално за теб да е прибавено и съобщението, че добре знаем, че сме болни мечтатели в твоите очи, че може би разваляме нечия представа за реалния свят и фикционалната реалност на Матрицата, че сме наясно, че някой може да го мързи да чете дългите ни излияния, че абсолютно разбираме всичките ти притеснения, засягащи пристрастеността ни към обсъждане на Матрицата като филм и идеология, и че няма нужда да ни напомняш?



Тема Re: Китайска уловканови [re: Bamze*]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано06.09.03 11:22



Това, дето Тринити му го каза в дискотеката, не се бях сетил, но подкрепя теорията ми.
(То пък вече 100 теории се появиха)

В М1 Нео умря. Тринити му обясни, че той е избрания и че в Матрицата не може да умре. Очевидно защото е избрания. Тринити не е избрана (нито в Матрицата, нито в "Избори 2003") но пак не умря (или поне еднократно), защото е програма. Май-май.

А мила, отдавна трябва да си разбрала, че любовта може и да е най-силното и най-красиво човешко чувство, но е кофти, защото ставаш праволинеен. Т'ва пак си е моя теория, но когато си имаш половинка си по-уязвим. Виж самураите!

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Китайска уловканови [re: Caladbolg]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано06.09.03 11:31



Не ми допада идеята само да стоя и да чакам да излезе М3.

1) Теориите, които аз мисля и чуждите теории, които пак мисля, развиват мисленето ми. (много повторения станаха) Пък и по този начин опознавам себе си.

2) Имам си достатъчно друга работа, но пак Матрицата не ми излиза от главата.

3) Май започвам да си намирам контролиращата програмка в лицето на (пълнолетната) Bamze*

И така. Живота е със скапан сюжет, брат. Старай се да си го направиш по-весел, а не само да чакаш.
Just sit and watch the world goes by.

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Китайска уловканови [re: irreal]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано06.09.03 11:34



Ам, че хайде да си извадим медецински от ЦПЗ-то (Център за Психично Здраве), да ги скенираме и да ги представим на Caladbolg.

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Китайска уловканови [re: irreal]  
Автор Caladbolg (Mythical Sword)
Публикувано06.09.03 19:21



Да!

Мухахахахахаха, обичам да дразня всички! Не бе ебавам се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.