Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 18.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Презареждането или Смитнови  
Автор irreal ()
Публикувано26.08.03 20:11



Нещата започнаха да ми се нареждат. Винаги ми е било странно защо Архитекта позволява на Нео да избере другата врата. И единственият логичен отговор си беше: защото има още работа. И тази работа е свързана със Смит. Аномалията... Знам, че всеки си го е мислил и дори е обсъждано. Е? Последно как смятате: за кое е избран Нео да презареди матрицата или да унищожи Смит, или и двете?



Тема Re: Презареждането или Смитнови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано26.08.03 21:00



нищо не мога да кажа в този случай



Тема Re: Презареждането или Смитнови [re: irreal]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано27.08.03 08:35



Все си мислех, че като му показа двете врати си мислеше, че ще избере "презареждане", защото не може да понесе отговорност за цялото човечество, а така щеше да го нарани супер-много заради Тринити.

Нали Нео е "кръпката" за Матрицата и като я презареди, Смит ще си умре сам. При презареждането всичко се рестартира и агентите също. Те са олекотени откъм реплики, но не казват нищо за презареждането. Сигурно не знаят, сигурно не говорят излишно.

Завися от думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Презареждането или Смитнови [re: irreal]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 19:13



Според мен Нео трябва да рестартира Матрицата, това е главната му цел, но може би има и функциите на "антивирус"-в случея да тремахне Смит, който му пречи да изпълни целта си и чак тогава да започне рестартирането.



Тема Re: Презареждането или Смитнови [re: Cabel]  
Автор irreal ()
Публикувано27.08.03 20:59



Аз пък все си мисля, че Архи нямаше нищо притив Нео да избере Тринити.
За това, че е искал да го нарани не съм съгласна. Машините не чувстват. Дори не разбират какво е това "чувстване". Архитектът вярно някак не беше така, индиферентен. но бпо принцип машините, и програмите респективно, са.
Иначе вие наистина взехте да ме разубещавате.
Вярно на Архи нищо нямаче да му стане ако каже "Нео, виж ся мойто момче, ти си Единствения, ти можеш, иди му скъсай ******* на оня и после пак ш'са видим."
П.П. Ама може да не е бил сигурен пък, че Нео може(демек че е Единствения) и требва проверка все пак.
П.П.2 Съвсем се обърках...



Тема Re: Презареждането или Смитнови [re: irreal]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано29.08.03 02:28



Абе аз смятам, че му даде двете врати, за да се предостави възможност на Нео да избира. Нео нали каза, че проблема е в избора. Пък оракула каза на Нео, че отишъл при нея за да разбере не какъв избор ще направи, а защо го прави.
Думичката защо е обобщение на цялата човешка мотивация и в частност на Нео. Архи се нуждае от това Нео да направи избор, за да получи необходимата иформация за силите, механизмите и причините, които са в природата на Избрания и това да му послужи за премахване на тази аномалия. За да се възбудят съответните механизми, то трябва да се стигне до правене на избор. Друг е въпроса, че Архи беше съгурен, че Нео ще избере презареждането, макар че преди това сам отбеляза, че опита на Нео е по-специфичен, заради възникналата любов към Тринити.



Тема Re: Презареждането или Смит [re: Maystora]  
Автор irreal ()
Публикувано29.08.03 20:46



Е аз съм си казала за двете врати каквото мисля. И все пак бих попитала "Ясно че проблема е в избора ама Кой проблем?".
Обръщам вниманието към последния момент, тогава, когато Нео избира. Не помня израженията, но тогава Архи изтърсва онова за недеждата, Нео му отговаря, че, ако беше на негово място, би се надявал да не се видят отнова, а Архи отвръща We won't- Няма(да се срещнат отново)
Какво значи това?



Тема Re: Презареждането или Смитнови [re: irreal]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано30.08.03 14:30



Че Архитекта е сигурен, че след избора на Нео, човешката раса ще загине.

Завися от думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Сега ми хрумна...нови [re: irreal]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано03.09.03 00:12



Току що се сетих, че в един от вариантите на превод Архитекта обясняваше, че функцията на Избрания е да се върне в Източника (сорса) като позволи разсейване (или разнасяне) на кода, който носи самия той. Мисля, че това трябва да се разбира като разсейване в смисъл на изчезване (като разсейваща се светлина). Тов е в унисон с мнението ми, че самото презареждане е акт на изчистване на програмата от гадната аномалия, което не може да се осъществи по друг начин, щото аномалията е неибежна и неунищожима, освен чрез презареждане точно в определен момент, свързан с местоположението на аномалията (Избрания) в Матрицата, а именно Избрания да се намира в сорса. А за да го вкарат там, начина е Предсказанието - друга система за контрол (както каза Нео).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.