Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 17.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пак се бях замислил...нови  
Автор Cabel (Кабел Кастро)
Публикувано15.08.03 13:53



Оракула каза на Нео, че една програма, след като си свърши работата, може да избере да бъде изтрита или да се скрие тук (в Матрицата). Изтриват се при сорса - главния компютър на машините. "Където ти трябва да идеш. Където пътят на Избрания свършва.".... Че той Нео програма излезе и пак като програма избра дали да бъде "консумиран" от сорса или да се скрие в Матрицата.

Толкова много двусмислици има в този филм и сигурно истината е толкова тънка, че никой не я вижда. Дано излезе и книга със заглавието "Advanced Matrix understandings" (Разбирания за Матрицата за напреднали)





Ballantines
Go play = Играй гол


Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Cabel]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано15.08.03 16:02



Е, аз на това му викам, че не е домислен сценария. Според мен идеята им едва ли е толкова дълбока, колкото ние дебъгвайки я виждаме. По-скоро си мисля, че братята са писали малко както им хрумне и затова казвам, че е пълно с недомислици.
Мое си мнение. Но е факт, че я дъвцим от сума време и пак много неща не са ясни.
Та ако ще има такава книга - записвам се

Милена



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Millena]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано15.08.03 17:28



Някой беше казал, че сценария го сменяли в движение. Не знам дали е вярно, но така изглежда.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: nobody_]  
Автор Cabel (Кабел Кастро)
Публикувано15.08.03 18:27



Aе пак... не ми се вярва да е бъг.





Ballantines
Go play = Играй гол


Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: nobody_]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано15.08.03 22:59



Ами и на мен така ми зиглежда! Все казвам, че не го вярвам това, че са били измислени 3 серии още първоначално. В първата серия имаше много по-добри идеи (като дежа-вю, което сега се издъни с версията за вампирите ), сега май са се чудили какво да измислят. И в цялата лудница кое е реално и кое - не, спекулациите могат да продължат до безкрайност! Което ми се вижда адски тъпо!

BTW, ако Source-а е извън Матрицата, както ми казаха в другият ми постинг, как така програмите отиват там?!?!?! Както казах, не съм го гледала пак, само 1 път, та не мога да проверя такива неща.

Милена



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Cabel]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано16.08.03 03:04



Искам да ви цитирам няколко реда от разговора между Нео и Архитекта. Не знам английски, но итуивно усещам, че мога да се доверя на превода, който мисля, че е официалния.
1. "Животът ти е съвкупност от остатъка на едно неправилно уравнение, което е резултат от програмирането на Матрицата. Ти си продукт на една аномалия..."
2. "Функцията на Избрания сега е да се върне в Източника, позволявайки временно разнасяне на кода, който носиш, като по този начин се презарежда основната програма."
Оракула пък казва на Нео следното: че една програма "може да не работи добре, може да се появи по-нова версия, случва се непрекъснато. И когато се случи, програмата може да реши или да се скрие тук, или да се върне към Източника. ...Където и ти трябва да отидеш. Където пътят на Избрания свършва."
Разбираш, че от думите й не следва, че и Нео е програма.
Имам един въпрос към всички, които разбират по-добре от мен от компютри и информатика (аз самият нищо не разбирам) - какво представлява СОРС-а? В този превод това се превежда като Източника. Каква е връзката между двете понятия? Или преводачите малко са се поувлекли в стремежа си да превеждат по смисъл? Абе, въобще, ако някой с много добри познания по английски, както и по български, разбира се, се наеме да даде някакъв верен превод на тия разговори, ще му бъда благодарен. А най-добре ако даде съвсем буквален (доколкото е допустимо) превод, а аз самия да се опитам да му хвана смисъла.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано16.08.03 03:46



Доколкото си спомням, в М1 Нео каза, че е преживял нещо като дежа вю, когато бяха в някаква сграда. И тогава другите казаха, че това е резултат от промяна (целенасочена) в програмата за това място (или нещо в този смисъл). И наистина, всички прозорци и врати се оказаха зазидани. Тоест, там никъде не се давше обяснение за същността на дежа вю, а за какво е признак то в Матрицата. Така че не виждам никаква идея тук, която пък и да се е издънила с версията за вампирите и призраците в М2.
Не разбирам точно какво е сорс-а, но в единия от преводите Нео казва, че е главният код, а в другия, че е главният компютър на машините. Което и да е, обаче, отчитайки факта, че виртуалната среда на Матрицата може да се поддържа не само от един компютър, а множество такива, които пък трябва да са свързани помежду си, то не разбирам какъв е проблема програмите да отиват до главния компютър (или главния код). Матрицата може да е една свръхмощна програма, поддържана и само от един свръхмощен компютър. Може това да е главният компютър, може и да е някой, специално предназначен за нея, може и да е цяла мрежа от компютри, така или иначе тя е свързана със сорс-а.
И да си изясним най-сетне нещо. Матрицата е една комплексна прорама, осигуряваща виртуалната реалност за съзнанието на хората. На излизането от Матрицата трябва да се гледа като на излизане от една програма. Което значи, че можеш да излезеш от интернет например, но да си останеш в Уиндоус и да влезеш някъде другаде. Каквото и да направиш обаче, ти си оставаш във виртуалната реалност, докато не станеш от компютъра или не го излючиш.
Та пак ти казвам, какъв е проблема програмите да напускат Матрицата и да отиват до сорс-а, дори и той да е извън Матрицата, след като има информационна връзка между двете места.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано17.08.03 19:27



За инфо:
1."Your life is the sum of a remainder of an unbalanced equation inherent to the programming of the matrix. You are the eventuality of an anomaly, which despite my sincerest efforts I have been unable to eliminate from what is otherwise a harmony of mathematical precision."
2."The function of the One is now to return to the source, allowing a temporary dissemination of the code you carry, reinserting the prime program."
Но аз не се наемам да ти го преведа. Обаче ако никой не се съгласи, мога да ти избачкам буквален превод.
Дежавю(фр. deja-вече, vu- видян, виждан), както личи от името му е нещо, което си виждал преди, като в друг живот, защото на практика е невъзможно да си го виждал по ред причини. Както с котката, която мина в рамките на вратата и после пак мина по същия начин. Аз лично си го мислех като запънка, както PC запъва като не му стига операционна памет да свърши нещо.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано17.08.03 21:42



2."The function of the One is now to return to the source, allowing a temporary dissemination of the code you carry, reinserting the prime program
не твърдя че супер точно:Функцията на Избрания е сега да се върна при източника, позволявайки времено разсеиване на кода който носиш ,(мисля че е преинсталиране,защото инсърт значи внасям,вкарвам,в такова значение)преинсталирайки главната програма"



Тема Re: Пак се бях замислил... [re: irreal]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано18.08.03 00:20



Благодарности, скъпа. Наистина благодаря. Ако искаш, дай ми един съвсем буквален превод, пък аз ще му се потя да го разтълкувам за себе си.
За дежа вю знам, учил съм френски. А понятието описва случай на усещане, че това, което преживяваме в момента (виждаме или чуваме), сме го преживявали вече и преди. Една от хипотезите за обяснението за това е свързана с цикличното раждане и умиране на вселената като при всеки цикъл събитията, моментите се повтарят обсолютно едно към едно, влючително и всеки един миг от живота на всеки един конкретен човек. Друга хипотеза е свързана с прераждането, в която аз не намирам абсолютно никакъв смисъл, защото, дори и да приемем, че прераждане има (в което не вярвам), то прераждането, доколкото знам, според вярващите в него, никога не е в една и съща личност, дори може да е в растения или животни. Тоест тук повтаряемостта, гарантираща вднаквост липсва. Склонен съм да приема за най-достоверна хипотезата, че мигът на дежа вю е свързан с някакво запъване на процесите на възприатие и асимилиране, като за един кратък, безкрайно кратък миг рецепторите регистрират съответната ситуация, подават сигнал до паметта, без да имаме време да го осъзнаем, и след този безкрайно кратък миг потокът на информацията и нейното регистриране в мозъка ни отново продължава да си тече по нормалния начин. Но в паметта така или иначе вече е записана информацията, че тази картина (или ситуация) сме я преживявали и преди. И оттам усещанвто за дежа вю.
Та мисълта ми е, че в М1 Нео каза, че имал нещо като дежа вю, и тогава другите казаха, че това значи, че са направени промени в програмата за това място (или нещо такова). И тук не виждам абсолютно никаква идея за обяснението на дежа вю. Това исках да кажа и на Милена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.