Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 01.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пак се бях замислил...  
Автор Cabel (Кабел Кастро)
Публикувано15.08.03 13:53



Оракула каза на Нео, че една програма, след като си свърши работата, може да избере да бъде изтрита или да се скрие тук (в Матрицата). Изтриват се при сорса - главния компютър на машините. "Където ти трябва да идеш. Където пътят на Избрания свършва.".... Че той Нео програма излезе и пак като програма избра дали да бъде "консумиран" от сорса или да се скрие в Матрицата.

Толкова много двусмислици има в този филм и сигурно истината е толкова тънка, че никой не я вижда. Дано излезе и книга със заглавието "Advanced Matrix understandings" (Разбирания за Матрицата за напреднали)





Ballantines
Go play = Играй гол


Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Cabel]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано15.08.03 16:02



Е, аз на това му викам, че не е домислен сценария. Според мен идеята им едва ли е толкова дълбока, колкото ние дебъгвайки я виждаме. По-скоро си мисля, че братята са писали малко както им хрумне и затова казвам, че е пълно с недомислици.
Мое си мнение. Но е факт, че я дъвцим от сума време и пак много неща не са ясни.
Та ако ще има такава книга - записвам се

Милена



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Millena]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано15.08.03 17:28



Някой беше казал, че сценария го сменяли в движение. Не знам дали е вярно, но така изглежда.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: nobody_]  
Автор Cabel (Кабел Кастро)
Публикувано15.08.03 18:27



Aе пак... не ми се вярва да е бъг.





Ballantines
Go play = Играй гол


Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: nobody_]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано15.08.03 22:59



Ами и на мен така ми зиглежда! Все казвам, че не го вярвам това, че са били измислени 3 серии още първоначално. В първата серия имаше много по-добри идеи (като дежа-вю, което сега се издъни с версията за вампирите ), сега май са се чудили какво да измислят. И в цялата лудница кое е реално и кое - не, спекулациите могат да продължат до безкрайност! Което ми се вижда адски тъпо!

BTW, ако Source-а е извън Матрицата, както ми казаха в другият ми постинг, как така програмите отиват там?!?!?! Както казах, не съм го гледала пак, само 1 път, та не мога да проверя такива неща.

Милена



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Cabel]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано16.08.03 03:04



Искам да ви цитирам няколко реда от разговора между Нео и Архитекта. Не знам английски, но итуивно усещам, че мога да се доверя на превода, който мисля, че е официалния.
1. "Животът ти е съвкупност от остатъка на едно неправилно уравнение, което е резултат от програмирането на Матрицата. Ти си продукт на една аномалия..."
2. "Функцията на Избрания сега е да се върне в Източника, позволявайки временно разнасяне на кода, който носиш, като по този начин се презарежда основната програма."
Оракула пък казва на Нео следното: че една програма "може да не работи добре, може да се появи по-нова версия, случва се непрекъснато. И когато се случи, програмата може да реши или да се скрие тук, или да се върне към Източника. ...Където и ти трябва да отидеш. Където пътят на Избрания свършва."
Разбираш, че от думите й не следва, че и Нео е програма.
Имам един въпрос към всички, които разбират по-добре от мен от компютри и информатика (аз самият нищо не разбирам) - какво представлява СОРС-а? В този превод това се превежда като Източника. Каква е връзката между двете понятия? Или преводачите малко са се поувлекли в стремежа си да превеждат по смисъл? Абе, въобще, ако някой с много добри познания по английски, както и по български, разбира се, се наеме да даде някакъв верен превод на тия разговори, ще му бъда благодарен. А най-добре ако даде съвсем буквален (доколкото е допустимо) превод, а аз самия да се опитам да му хвана смисъла.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано16.08.03 03:46



Доколкото си спомням, в М1 Нео каза, че е преживял нещо като дежа вю, когато бяха в някаква сграда. И тогава другите казаха, че това е резултат от промяна (целенасочена) в програмата за това място (или нещо в този смисъл). И наистина, всички прозорци и врати се оказаха зазидани. Тоест, там никъде не се давше обяснение за същността на дежа вю, а за какво е признак то в Матрицата. Така че не виждам никаква идея тук, която пък и да се е издънила с версията за вампирите и призраците в М2.
Не разбирам точно какво е сорс-а, но в единия от преводите Нео казва, че е главният код, а в другия, че е главният компютър на машините. Което и да е, обаче, отчитайки факта, че виртуалната среда на Матрицата може да се поддържа не само от един компютър, а множество такива, които пък трябва да са свързани помежду си, то не разбирам какъв е проблема програмите да отиват до главния компютър (или главния код). Матрицата може да е една свръхмощна програма, поддържана и само от един свръхмощен компютър. Може това да е главният компютър, може и да е някой, специално предназначен за нея, може и да е цяла мрежа от компютри, така или иначе тя е свързана със сорс-а.
И да си изясним най-сетне нещо. Матрицата е една комплексна прорама, осигуряваща виртуалната реалност за съзнанието на хората. На излизането от Матрицата трябва да се гледа като на излизане от една програма. Което значи, че можеш да излезеш от интернет например, но да си останеш в Уиндоус и да влезеш някъде другаде. Каквото и да направиш обаче, ти си оставаш във виртуалната реалност, докато не станеш от компютъра или не го излючиш.
Та пак ти казвам, какъв е проблема програмите да напускат Матрицата и да отиват до сорс-а, дори и той да е извън Матрицата, след като има информационна връзка между двете места.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано17.08.03 19:27



За инфо:
1."Your life is the sum of a remainder of an unbalanced equation inherent to the programming of the matrix. You are the eventuality of an anomaly, which despite my sincerest efforts I have been unable to eliminate from what is otherwise a harmony of mathematical precision."
2."The function of the One is now to return to the source, allowing a temporary dissemination of the code you carry, reinserting the prime program."
Но аз не се наемам да ти го преведа. Обаче ако никой не се съгласи, мога да ти избачкам буквален превод.
Дежавю(фр. deja-вече, vu- видян, виждан), както личи от името му е нещо, което си виждал преди, като в друг живот, защото на практика е невъзможно да си го виждал по ред причини. Както с котката, която мина в рамките на вратата и после пак мина по същия начин. Аз лично си го мислех като запънка, както PC запъва като не му стига операционна памет да свърши нещо.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано17.08.03 21:42



2."The function of the One is now to return to the source, allowing a temporary dissemination of the code you carry, reinserting the prime program
не твърдя че супер точно:Функцията на Избрания е сега да се върна при източника, позволявайки времено разсеиване на кода който носиш ,(мисля че е преинсталиране,защото инсърт значи внасям,вкарвам,в такова значение)преинсталирайки главната програма"



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано18.08.03 00:20



Благодарности, скъпа. Наистина благодаря. Ако искаш, дай ми един съвсем буквален превод, пък аз ще му се потя да го разтълкувам за себе си.
За дежа вю знам, учил съм френски. А понятието описва случай на усещане, че това, което преживяваме в момента (виждаме или чуваме), сме го преживявали вече и преди. Една от хипотезите за обяснението за това е свързана с цикличното раждане и умиране на вселената като при всеки цикъл събитията, моментите се повтарят обсолютно едно към едно, влючително и всеки един миг от живота на всеки един конкретен човек. Друга хипотеза е свързана с прераждането, в която аз не намирам абсолютно никакъв смисъл, защото, дори и да приемем, че прераждане има (в което не вярвам), то прераждането, доколкото знам, според вярващите в него, никога не е в една и съща личност, дори може да е в растения или животни. Тоест тук повтаряемостта, гарантираща вднаквост липсва. Склонен съм да приема за най-достоверна хипотезата, че мигът на дежа вю е свързан с някакво запъване на процесите на възприатие и асимилиране, като за един кратък, безкрайно кратък миг рецепторите регистрират съответната ситуация, подават сигнал до паметта, без да имаме време да го осъзнаем, и след този безкрайно кратък миг потокът на информацията и нейното регистриране в мозъка ни отново продължава да си тече по нормалния начин. Но в паметта така или иначе вече е записана информацията, че тази картина (или ситуация) сме я преживявали и преди. И оттам усещанвто за дежа вю.
Та мисълта ми е, че в М1 Нео каза, че имал нещо като дежа вю, и тогава другите казаха, че това значи, че са направени промени в програмата за това място (или нещо такова). И тук не виждам абсолютно никаква идея за обяснението на дежа вю. Това исках да кажа и на Милена.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано18.08.03 00:25



Благодарности, приятелю, требе да черпим. :)



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Millena]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано18.08.03 01:18



Значи не знам за какви програми говориш, но общо взето ако работим по хипотезата, че братята не се гаврят със зрителите , то онова, което го наричат Source е кодът, който осигурява функциите на матрицата (нещо като основен сървер - говорим за software). Взаимодействието става по два начина - или по "нормалния" подаваш си сигнала и то ти дава синьо небе, гравитация и т.н.т. (все едно се връзваш на дир.бг и виждаш страница за добре дошъл) или се изхитряш и получаваш достъп до самата програма т.е. можеш да я промениш (на страницата на дир.бг вместо "добре дошли" пише "Тука беше хакера Пешо - да живеят джедайте!" ) Програмите от своя страна са си интелигентни единици, които са някъде на склад и като потрябват ги активират и ги пускат в матрицата. От тук нататък те могат да взаимодействат с нея по стандартния начин, но имат някои улеснения евентуално, които са недостъпни за простосмъртните. Достъп до основния код обаче едва ли, иначе всеки ще си прави каквото си иска и не могат да се оправят...
Значи да обобщим - основния код е онова нещо, чието изпълнение създава и поддържа матрицата, но той НЕ е матрицата...



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.03 12:31



само една промяна-грешен правопис-не е да се върна а де се върнеш.
а за почерпката не се тревожи



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.03 12:35



."Your life is the sum of a remainder of an unbalanced equation inherent to the programming of the matrix. You are the eventuality of an anomaly, which despite my sincerest efforts I have been unable to eliminate from what is otherwise a harmony of mathematical precision."

"твоят живот е сбор от остатъка на едно небалансирано уравнение свързано с програмирането на матрицата.ти си следствие от една аномалия,която въпреки най-искрените ми усилия не успях да премахна от това което иначе е хармония на математическа точност"



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано18.08.03 13:14



Моля, за нищо! Е, гледам, че Призрака се е шмугнал малко преди мен и е свършил работата така, че ти пожелавам приятно потене.
За дежавю и аз знам, щото съм го учила смахнатия език.(успя ли да разбереш какво точно изпсува Мировингий?). От трите хипотези подкрепям само последната, изглежда ми най-смислена. Е, в Матрицата не обясняват дежавю като нищо друго освен присъщо на матрицата явление. Едно от нещата, на които съществуването на матрицата дава обяснение, когато в реалния свят няма конкретно такова.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано18.08.03 13:44



Само да допълня: dissemination си е разсейване, но от типа на разпространение. Не схващам какво имат предвид...
проверих за eventuality щото ми изглежда странно в такава лексикална конструкция. Значи също и карайност, т.е. може да стане и "крайния резултат"
Какво разбрах от цялата работа: Нео като аномалия съществува само в неперфектната матрица заради неперфектната й същност. В перфектната не възникват такива аномалии. Обяснявах си го с математика ама може да прозвучи много смешно така че ви го спестявам. Тя възниква когато сумата от остатъка на "небалансираното" уравнение достигне пределна стойност. Когато бъде отстранена отново възниква. Изисква го неперфектната същмост на матрицата. И понеже Архитекта, на който му се наложило да създаде неперфектна матрица, защото хората не са понесли перфектната, не може да отстрани аномалията, тя трябва сама да свърши тая работа. Как провокира завръщането на Нео при него не съм сигурна, че разбирам. (нали затова сме много мозъци, за да мислим по-добре)
Иначе нормално е Архитекта да създаде отначало перфектен свят за хората, защото всички се стремим към такъв свят и сега и той е предполагал, че ще ни е добре в перфектния му свят. Но факта е, че хората макар и да се стремят към идеалното не са готови за него. Това е наистина дълбока философия и не съм съгласна, че М2 е абсолютно празна откъм философски проблеми.
Благодарение на тия две изречения, които Майстора искаше да му се преведат, останових, че хода на нещата е съвсем прост и за да го разберем трябва да вникнем в тях, да ги изследваме от самото начало, а не да се лутаме сред неизвестното.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано18.08.03 15:12



Това за перфектния и неперфектен свят беше въведено още в предишната серия, както виждате във втора част дори един свестен превод е трудно да се направи... Абе те самите дали разбират какво са написали, как мислите?



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор Cabel (Кабел Кастро)
Публикувано18.08.03 19:56



Хубаво обесняваш наистина. Нека ти/ви обесня какво имат предвид с това разпространение.

Матрицата е програма. Както всяка една програма и тя си има бъгове. Нео в ролята на Избрания усеща тези бъгове (дупки в програмата) и се възползва от тях за да "Some of them can be bent. Others can be broken." ("Някой от тях могат да бъдат заобиколени. Други могат да бъдат пречупени.") Когато стигне до сорс-а (след малко ще избистря и сорс какво е) Нео отдава тази информация, сиреч разпространява я и поправя бъговете за да ги няма вече и да не може някой да се възползва от тях.

Аз като просветен в програмирането ще ви обесня какво е сорс. Тоест какво имат предвид в Матрицата под сорс. Когато се пише една програма, тя се пише като нормален текстов файл, което се нарича сорс (source = източник). После се подава на друга програма, наречена компилатор и се обработва от текст към команди до самия процесор. Та когато се върне някоя програма при сорса (в Матрицата) една програма бива преглеждана дали не е научила нещо от Матрицата и ако 'да', то тази информация бива използвана за подобрения на Матрицата и/или на програмите, които се грижат за гарваните, за дърветата, за вятъра. Нали Оракула каза, че постоянно се появяват по-добри програми. Та Нео като пристигне при сорса, отдава информацията за тези грешки и Архитекта почва да търси из програмата, на какво се дължат. След като намери, поправя тези грешки за да се получи по-близко до реалността. Така с всички бъгове и рестартира Матрицата.

Не го обясниха във филма по този начин, защото щеше да е много сухо.



[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]


Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.08.03 23:44



Нещо ми писна да го дебъгваме това. В крайна сметка всичко е въпрос на дефиниции, а на нас не ни е ясно какви са дефинициите на братята. Така, че можем да си "дъвчим" сценария колкото си искаме и пак няма да стигнем до истината. Защото важното е те как виждат нещата и какво е реалността и матрицата за ТЯХ. Така че аз се отказвам да споря вече за каквото и да е. От позицията си на опитен програмист си мислех, че разбирам нещата по определен начин, някои от вас ги разбират по друг, трети ... Факта, че се налага човек да има компютърни познания, за да се опитва да разбере идеята не ви ли дразни? Супер сложните като лексика 2 изречения, които носят целият сюжет? На мен такива неща не ми допадат. Иначе отделни идеи са много добри, като несъвършенната матрица, защото първата, която е била такава се е сринала. Идеята за дежа-вю, няма обеснение, но дава тълкувание. Стана малко като религията - 1. каквото не ни е ясно си го обясняваме с матрицата. 2. мнооого добър начин на контрол.
И не ви ли дразни, че се иска да гледаш филма няколко пъти, да разнищиш няколко мижави, но високопарни изречения, в търсене на Истината за Сюжета? Мен - да!

Защо не ми хареса за вампирите. Не съм го противопоставила на дежа-вю, просто едната идея ми допадна, другата го принизи. Както казах много неща ми изглеждат така в М2 спрямо М1. Склонна съм да мисля, че са опростили нещата, защото идеите в М1 са останали неясни. Но и как да станат по-ясни, като филма не цели изясняване на сюжета (който както казах го носят 2-3 разговора), а зрелищност.
Та за вампирите. Ако погледнем матрицата, то там мисля има йерархия и би трябвало програмите да са над хората (за да не се заядете пак, под "хората" имам предвид виртуалният им образ в Матрицата). Та защо им е трябвало на авторите (Архитекта) да дават на хората сребърните куршуми като начин на унищожават програми, които не са се подчинили (в някаква степен)? Програмите са с ИИ, но защо не е предвидено в дадени обстоятелства да се връщат при Source-a безапелационно?

Матрицата е една комплексна прорама, осигуряваща виртуалната реалност за съзнанието на хората. На излизането от Матрицата трябва да се гледа като на излизане от една програма. Което значи, че можеш да излезеш от интернет например, но да си останеш в Уиндоус и да влезеш някъде другаде. Каквото и да направиш обаче, ти си оставаш във виртуалната реалност, докато не станеш от компютъра или не го излючиш

Мисля, че си противоречиш, излизането от Матрицата е излизане от виртуалната реалност, то е значи като да излезеш от Windows и да се опиташ да пуснеш Word, невъзможно, поне аз така го виждам.

Както казах въпрос на дефиниции обаче. Затова спора ни се превърна в безсмислен. Дано в М3 нещата да станат по-ясни от към сюжет. И дано не се окаже, че сценария не се опитват да го "сглобят" в движение, каквото е моето усещане.

Достъп до основния код обаче едва ли, иначе всеки ще си прави каквото си иска и не могат да се оправят...
Значи да обобщим - основния код е онова нещо, чието изпълнение създава и поддържа матрицата, но той НЕ е матрицата...


Абсолютно съгласна!

Мисля наистина да спра да се намесвам, освен, ако някой път не се изкуша твърде много в някоя дискусия. Което е доста вероятно.

Милена



Тема Абсолютно задоволителнонови [re: Cabel]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано19.08.03 00:46



Обяснението на Cabel ми се струва абсолютно задоволително. Вие какво мислите? Смятам, че може да поразсъждаваме на тази плоскост.
Благодарности и на другите, които давате своя принос към разтълкуването.
Искрено благодаря за това, че дадохте своите преводи на това, за което бях помолил. Направо ме кефите.



Тема Може да се изненадаш...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано19.08.03 01:05



Може да се изненадаш, но с голяма част от казаното от теб съм съгласен.
само ми се струва, че незаслужено крайно принизяваш М2. Може М1 да е по-впечатляваща, но все пак и М2 си заслужава.
И не мислиш ли, че най-хубавото на този филм е невъзможността да го схванеш отведнъж. Нещо като хубавата музика, която не може да ти хареса от първия път. Факта, че този филм предизвиква вълнение, почуда, интерес, опит за разбиране, гняв от трудноразбираемостта му, но така или иначе предизвиква някакво вълнение, го прави един прекрасен филм.
Не мислиш ли.
Просто М2 е неразривна част от М1. Вероятно другите не го разбирате, но аз самият гледах М1 за ПЪРВИ път преди два месеца, три дни преди да гледам М2. Двата филма за мен са като един епизод, който съм гледал с почивка от три дена. И аз самият не усещам това, което казват абсолютно всички, че видиш ли, М2 по не бил хубав от М1, по-плитък, по-безидеен и т.н. Давам си сметка, че в това отношение съм щастливец, май. :)



Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Maystora]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано19.08.03 02:20



Ае още ли никой не се усети, че ще разберем всичко чак в края на М3?

С Милена не съм съгласен за повечето неща, но ме мързи да пиша.


[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]


Тема Re: Абсолютно задоволителнонови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано19.08.03 13:06



още една проправка.съжялавам но искам да е напълно тчно затова проверих в един английско-английски речник на оксфорт.та:
"твоят живот е сбор от остатъка на едно небалансирано уравнение естествена черта(natural feature пише там ) от програмирането на матрицата.ти си следствие от една аномалия,която въпреки най-искрените ми усилия не успях да премахна от това което иначе е хармония на математическа точност"



Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Cabel]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано19.08.03 13:44



За Maystora, че е съгласен с мен се изненадвам, а за Cabel, че с нищо не е съгласен - още повече! Ми нали и аз това казвам, че ще се разбере всичко в М3, или поне така се надявам.
Иначе, не, не ми харесва да трябва да разнищваш нищожната налична информация, в бледи опити да хванеш сюжета. За музиката е друго, там има други усещания, но това е ФИЛМ!
Колкото до принизяването на М2, не знаех, че ид руги хора мислят така, честно. Но това ме ласкае, че не е само мое мнение. Аз говоря за сюжета, за грешките в ефектите и каскадите, които иначе са впечатляващи. Да им се чудиш как се стараят толкова и хвърлят мнооого пари, а се дънят с глупости

Но както казах аз имам проблем с филма, не той с мен
Милена



Тема Re: Абсолютно задоволителнонови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано20.08.03 10:47



Да! Да! Математическата точност. Помня много съм изчел за математическата неточност в комютрите, защото представянето на числата там е ограничено. Може да се окаже, че 0.000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001 е = 0, но ние знаем, че не е така. Значи пак всичко зависи от хардуера, а Архитекта не може да го промени това

И съответно понеже всичко в Матрицата се основава на математика и благодарение на тази математическа неточност се появяват бъгове, които определят Избрания.


[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]


Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Millena]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано20.08.03 10:48



Я посочи няколко грешки в каскадите, че на мен ми се губят. Сигурно съм гледал със зейнала уста и за т'ва


[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]


Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Cabel]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано20.08.03 16:46



Ами писах в другият постинг (Ужас). Ще взема да го гледам пак, ама в гоненицата по магистралата една кола се обърна в грешна посока като я удариха, разни дупки в покривите не бяха където трябва. Други неща...
Като го гледам пак ще ти кажа Само се загледай. Предполагам и те са разчитали на това, че си зашеметен и не виждаш разните проблеми, иначе как са могли да ди го позволят?!?! В М1 поне видях само една грешка, пак беше ОЧЕВИДНА и НЕДОПУСТИМА, поне за мен. Ама тук са много повече

Милена



Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Millena]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано20.08.03 20:31



да не става въпрос за онова въже дето се подаваше от Киану?



Тема Нима не разбирате...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано20.08.03 22:50



Ах, Мили, нима не разбираш?
Не разбираш ли, че този филм е така прекрасен, защото всички бойни изпълнения, каскади и т.н. са откровена фантазия. Те не претендират за достоверност, както във всички други подобни филми досега. Те просто са красиви, впечатляващи и възможни...само в Матрицата. Тази откровенност дава чудна лекота на действието, без да го изстрелва в абсурдните граници на невъзможното и същевременно без безумни претенции за достоверност. Просто гледаш и се наслаждаваш, остави броя на дупките, посоките на преобръщане и т.н. Наслаждавай се, чедо, а обострения критичен поглед остави за простосмъртните екшъни. Там наистина е необходим, защото там по подразбиране се претендира, че това, което ни показват може да бъде истина.
Не знам дали ме разбираш.
Дано не ме разбереш, че Матрицата трябва да се гледа абсолютно безкритично, напротив. Просто този филм е фантазия, и в прекия, и в преносния смисъл. Фантазия, която изглежда толкова истинска, без да претендира за това. Радвай й се.



Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано21.08.03 08:38



Мухахахахахах. Къде т'ва? Кажи къде става за да видя.

Очевидната грешка за Милена сигурно беше булет-тайма с агента на покрива на сградата. Нямаше нито едно тяло, даже и Тринити... и за хеликоптер не съм сигурен.

[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]®


Тема Re: Абсолютно задоволителнонови [re: Maystora]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано21.08.03 10:28



Ще ми върнеш услугата когато те измъкнат от Матрицата. Искам да се погрижиш и за моето освобождаване. Става ли?

[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]®


Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Cabel]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано21.08.03 16:23



Още по-тъпа имаше - една ръка върху едно устройство в празната стая с Нео, точно когато получаваше GSM-а, нямам го сега филма, за да ви кажа кога точно.

Майсторе, това е последният ми постинг тук, обещавам! Не мога да не се впечатлявам на такива неща, все пак съм здраво мислещ човек и особено във филм за Матрицата, която е "хармония на математическата прецизност" или нещо такова, би трябвало поне такива елементарни неща да са изпипани. Поне за мен. А ако го възприемате като религия, т.е. Господ винаги е прав и т.н. тогава няма какво да коментираме.

Поздрави за всички, беше ми приятно. Обещавам след М3 да не идвам отново тук.

Милена



Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Millena]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано21.08.03 17:24



Няма смисъл да не влизаш. Т'ва че спорим е хубав знак, че все още сме хора.

[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]®


Тема Re: Може да се изненадаш...нови [re: Millena]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано21.08.03 18:40



що бе,кой те гони?



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Cabel]  
Авторbate_blago (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 15:04



Аз пък си мисля, че братя Уашовски използват прост и известен трик, за да могат да върнат инвестицията)))
Именно за това има толкова много недоизяснени неща, толкова загадъчност, толкова двусмисленост. Изобщо не е мислено по филма толкова сериозно, колкото си мислите Вие)))
Та това е просто филм, колкото и успешно да е подбрана темата и времето))
Няма да воюваме с машините, няма за какво)))



Тема Re: Абсолютно задоволителнонови [re: Cabel]  
Авторbate_blago (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 15:33



Компютрите не грешат. Защо? Защото не могат да създават...в истинския смисъл и все още...Бъговете са наши грешки. За да грешиш, трябва да можеш да създаваш.
Компютрите просто правят това, което ги караме да правят. Грешат нашите очаквания.



Тема Re: Абсолютно задоволителнонови [re: bate_blago]  
Автор Cabel (3l33t юнит)
Публикувано27.08.03 17:20



Ох, компетентни. Попитай някой добър компютърджия (най-добре програмист) да ти обясни недостатъка на представянето на числата в компютърната памет. Ако е достатъчно "на място" ще се усети още като му кажеш "математическа неточност в компютрите". Иначе си прав, че не грешат, защото не създават.

Завися от думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.