Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 26.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано18.08.03 00:25



Благодарности, приятелю, требе да черпим. :)



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Millena]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано18.08.03 01:18



Значи не знам за какви програми говориш, но общо взето ако работим по хипотезата, че братята не се гаврят със зрителите , то онова, което го наричат Source е кодът, който осигурява функциите на матрицата (нещо като основен сървер - говорим за software). Взаимодействието става по два начина - или по "нормалния" подаваш си сигнала и то ти дава синьо небе, гравитация и т.н.т. (все едно се връзваш на дир.бг и виждаш страница за добре дошъл) или се изхитряш и получаваш достъп до самата програма т.е. можеш да я промениш (на страницата на дир.бг вместо "добре дошли" пише "Тука беше хакера Пешо - да живеят джедайте!" ) Програмите от своя страна са си интелигентни единици, които са някъде на склад и като потрябват ги активират и ги пускат в матрицата. От тук нататък те могат да взаимодействат с нея по стандартния начин, но имат някои улеснения евентуално, които са недостъпни за простосмъртните. Достъп до основния код обаче едва ли, иначе всеки ще си прави каквото си иска и не могат да се оправят...
Значи да обобщим - основния код е онова нещо, чието изпълнение създава и поддържа матрицата, но той НЕ е матрицата...



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.03 12:31



само една промяна-грешен правопис-не е да се върна а де се върнеш.
а за почерпката не се тревожи



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.03 12:35



."Your life is the sum of a remainder of an unbalanced equation inherent to the programming of the matrix. You are the eventuality of an anomaly, which despite my sincerest efforts I have been unable to eliminate from what is otherwise a harmony of mathematical precision."

"твоят живот е сбор от остатъка на едно небалансирано уравнение свързано с програмирането на матрицата.ти си следствие от една аномалия,която въпреки най-искрените ми усилия не успях да премахна от това което иначе е хармония на математическа точност"



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано18.08.03 13:14



Моля, за нищо! Е, гледам, че Призрака се е шмугнал малко преди мен и е свършил работата така, че ти пожелавам приятно потене.
За дежавю и аз знам, щото съм го учила смахнатия език.(успя ли да разбереш какво точно изпсува Мировингий?). От трите хипотези подкрепям само последната, изглежда ми най-смислена. Е, в Матрицата не обясняват дежавю като нищо друго освен присъщо на матрицата явление. Едно от нещата, на които съществуването на матрицата дава обяснение, когато в реалния свят няма конкретно такова.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано18.08.03 13:44



Само да допълня: dissemination си е разсейване, но от типа на разпространение. Не схващам какво имат предвид...
проверих за eventuality щото ми изглежда странно в такава лексикална конструкция. Значи също и карайност, т.е. може да стане и "крайния резултат"
Какво разбрах от цялата работа: Нео като аномалия съществува само в неперфектната матрица заради неперфектната й същност. В перфектната не възникват такива аномалии. Обяснявах си го с математика ама може да прозвучи много смешно така че ви го спестявам. Тя възниква когато сумата от остатъка на "небалансираното" уравнение достигне пределна стойност. Когато бъде отстранена отново възниква. Изисква го неперфектната същмост на матрицата. И понеже Архитекта, на който му се наложило да създаде неперфектна матрица, защото хората не са понесли перфектната, не може да отстрани аномалията, тя трябва сама да свърши тая работа. Как провокира завръщането на Нео при него не съм сигурна, че разбирам. (нали затова сме много мозъци, за да мислим по-добре)
Иначе нормално е Архитекта да създаде отначало перфектен свят за хората, защото всички се стремим към такъв свят и сега и той е предполагал, че ще ни е добре в перфектния му свят. Но факта е, че хората макар и да се стремят към идеалното не са готови за него. Това е наистина дълбока философия и не съм съгласна, че М2 е абсолютно празна откъм философски проблеми.
Благодарение на тия две изречения, които Майстора искаше да му се преведат, останових, че хода на нещата е съвсем прост и за да го разберем трябва да вникнем в тях, да ги изследваме от самото начало, а не да се лутаме сред неизвестното.



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано18.08.03 15:12



Това за перфектния и неперфектен свят беше въведено още в предишната серия, както виждате във втора част дори един свестен превод е трудно да се направи... Абе те самите дали разбират какво са написали, как мислите?



Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: irreal]  
Автор Cabel (Кабел Кастро)
Публикувано18.08.03 19:56



Хубаво обесняваш наистина. Нека ти/ви обесня какво имат предвид с това разпространение.

Матрицата е програма. Както всяка една програма и тя си има бъгове. Нео в ролята на Избрания усеща тези бъгове (дупки в програмата) и се възползва от тях за да "Some of them can be bent. Others can be broken." ("Някой от тях могат да бъдат заобиколени. Други могат да бъдат пречупени.") Когато стигне до сорс-а (след малко ще избистря и сорс какво е) Нео отдава тази информация, сиреч разпространява я и поправя бъговете за да ги няма вече и да не може някой да се възползва от тях.

Аз като просветен в програмирането ще ви обесня какво е сорс. Тоест какво имат предвид в Матрицата под сорс. Когато се пише една програма, тя се пише като нормален текстов файл, което се нарича сорс (source = източник). После се подава на друга програма, наречена компилатор и се обработва от текст към команди до самия процесор. Та когато се върне някоя програма при сорса (в Матрицата) една програма бива преглеждана дали не е научила нещо от Матрицата и ако 'да', то тази информация бива използвана за подобрения на Матрицата и/или на програмите, които се грижат за гарваните, за дърветата, за вятъра. Нали Оракула каза, че постоянно се появяват по-добри програми. Та Нео като пристигне при сорса, отдава информацията за тези грешки и Архитекта почва да търси из програмата, на какво се дължат. След като намери, поправя тези грешки за да се получи по-близко до реалността. Така с всички бъгове и рестартира Матрицата.

Не го обясниха във филма по този начин, защото щеше да е много сухо.



[image]C:\Documents and Settings\Antonio\Documenti\Immagini[/image]


Тема Re: Пак се бях замислил...нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.08.03 23:44



Нещо ми писна да го дебъгваме това. В крайна сметка всичко е въпрос на дефиниции, а на нас не ни е ясно какви са дефинициите на братята. Така, че можем да си "дъвчим" сценария колкото си искаме и пак няма да стигнем до истината. Защото важното е те как виждат нещата и какво е реалността и матрицата за ТЯХ. Така че аз се отказвам да споря вече за каквото и да е. От позицията си на опитен програмист си мислех, че разбирам нещата по определен начин, някои от вас ги разбират по друг, трети ... Факта, че се налага човек да има компютърни познания, за да се опитва да разбере идеята не ви ли дразни? Супер сложните като лексика 2 изречения, които носят целият сюжет? На мен такива неща не ми допадат. Иначе отделни идеи са много добри, като несъвършенната матрица, защото първата, която е била такава се е сринала. Идеята за дежа-вю, няма обеснение, но дава тълкувание. Стана малко като религията - 1. каквото не ни е ясно си го обясняваме с матрицата. 2. мнооого добър начин на контрол.
И не ви ли дразни, че се иска да гледаш филма няколко пъти, да разнищиш няколко мижави, но високопарни изречения, в търсене на Истината за Сюжета? Мен - да!

Защо не ми хареса за вампирите. Не съм го противопоставила на дежа-вю, просто едната идея ми допадна, другата го принизи. Както казах много неща ми изглеждат така в М2 спрямо М1. Склонна съм да мисля, че са опростили нещата, защото идеите в М1 са останали неясни. Но и как да станат по-ясни, като филма не цели изясняване на сюжета (който както казах го носят 2-3 разговора), а зрелищност.
Та за вампирите. Ако погледнем матрицата, то там мисля има йерархия и би трябвало програмите да са над хората (за да не се заядете пак, под "хората" имам предвид виртуалният им образ в Матрицата). Та защо им е трябвало на авторите (Архитекта) да дават на хората сребърните куршуми като начин на унищожават програми, които не са се подчинили (в някаква степен)? Програмите са с ИИ, но защо не е предвидено в дадени обстоятелства да се връщат при Source-a безапелационно?

Матрицата е една комплексна прорама, осигуряваща виртуалната реалност за съзнанието на хората. На излизането от Матрицата трябва да се гледа като на излизане от една програма. Което значи, че можеш да излезеш от интернет например, но да си останеш в Уиндоус и да влезеш някъде другаде. Каквото и да направиш обаче, ти си оставаш във виртуалната реалност, докато не станеш от компютъра или не го излючиш

Мисля, че си противоречиш, излизането от Матрицата е излизане от виртуалната реалност, то е значи като да излезеш от Windows и да се опиташ да пуснеш Word, невъзможно, поне аз така го виждам.

Както казах въпрос на дефиниции обаче. Затова спора ни се превърна в безсмислен. Дано в М3 нещата да станат по-ясни от към сюжет. И дано не се окаже, че сценария не се опитват да го "сглобят" в движение, каквото е моето усещане.

Достъп до основния код обаче едва ли, иначе всеки ще си прави каквото си иска и не могат да се оправят...
Значи да обобщим - основния код е онова нещо, чието изпълнение създава и поддържа матрицата, но той НЕ е матрицата...


Абсолютно съгласна!

Мисля наистина да спра да се намесвам, освен, ако някой път не се изкуша твърде много в някоя дискусия. Което е доста вероятно.

Милена



Тема Абсолютно задоволителнонови [re: Cabel]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано19.08.03 00:46



Обяснението на Cabel ми се струва абсолютно задоволително. Вие какво мислите? Смятам, че може да поразсъждаваме на тази плоскост.
Благодарности и на другите, които давате своя принос към разтълкуването.
Искрено благодаря за това, че дадохте своите преводи на това, за което бях помолил. Направо ме кефите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.