Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 28.09.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ами ако ние всъщост направим матрицата някои ден.нови  
АвторEnigma (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 23:05



Да представете си.С скороста на днешните разкрития в машинния свят и нано-технологиите.Представете си че стане нещо като в Теминатор.Не мислите ли че се вързват нещата.

Плиус вече имаме нещо като матрицата - Виртуална реалност.Не мислите ли че то е нещо като бета на Матрицата.Интересно е да се замисли човек.

Everyting that lives, dies but everyting that dies is reincarnated.



Тема Re: Ами ако ние всъщост направим матрицата някои ден.нови [re: Enigma]  
Автор Cabel (Кастро)
Публикувано09.08.03 12:00



Възможно е, но дано го направят само с експериментална цел.

Другото което си мисля е за ИИ-то (изкуствен интелект). Все пак ИИ е дефиниран като "Алгоритъм, способен да създава алгоритми, като в частност може да създаде себе си" Наистина е доста сложно. Друго, което си мисля е, че този алгоритъм ще бъде създаден от хора, които пишат алгоритми, тоест програмисти. Дано гениалните хора, които ще го направят, да усетят как може да изгубят професията, защото един ИИ ще изисква само ток и компютър, защо му е на него заплата? Дано се сетят и за Матрицата и Терминатор и всички филми на тази тема. Дано се сетят как могат да погубят човечеството с това нещо.

Ballantines
Go play = Играй гол


Тема Re: Ами ако ние всъщост направим матрицата някои ден.нови [re: Cabel]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано09.08.03 21:05



за това което точно е показано там не знам но пък мисля че точно тези технологии за създаване на един свят като този при обучението на Нео са бъдещето на игрите



Тема Re: Ами ако ние всъщост направим матрицата някои ден.нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.08.03 16:13



I az taka mislq...no predstavqsh li si kakvi shturotii mogat da se zaburkat s edna takava ira???

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема 99% съм сигурен [re: Naia]  
Автор kinobe (tribadelic)
Публикувано15.08.03 06:12



4е някой ще измисли матрица след години....не6то ми подсказва това
дори и днес лъжата и измамата са крайно разпространени....така 6те бъде и след години......все ще се намери някой ло6.....неизбежно е

non trasmetta mai un essere umano per fare il lavoro della macchina


Тема Re: 99% съм сигуреннови [re: kinobe]  
Автор rлyпaчe (звездичка)
Публикувано15.08.03 12:44



А защо всички сте толкова крайно убедени, че в момента не живеем в Матрицата?

So nevermind the darkness,we still can find a way..Nothing lasts forever,even cold november rain..


Тема Re: 99% съм сигуреннови [re: rлyпaчe]  
Автор Cabel (Кабел Кастро)
Публикувано15.08.03 13:36



Вече неколкократно казахме, че вярваме в това.
Аз лично почнах да се разубеждавам, защото едва ли агентите биха позволили да ни разяснят за какво става дума. А пък може да е експеримент... и без това хората сме експеримент, който е прескочил границите си и е оставен.





Ballantines
Go play = Играй гол


Тема Re: 99% съм сигуреннови [re: kinobe]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано17.08.03 18:35



Az shte sum na stranata na dobrite

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: 99% съм сигуреннови [re: Naia]  
Авторbate_blago (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 14:59



Първо, за да има смисъл въпросът и отговорът към него, нека приемем, че не живеем в матрица в момента.
При това положение на нещата, кой и за какво би искал да прави матрица и да слага хората в нея. Версията на братя Уашовски за конфликт между човечеството и машините, особено пък както е показан в Аниматрицата, е детински и наивен. Ключовата причина за враждата е...липсата на енергийни източници. Колко наивно...значи дори великите режисьори не са могли да измислят какво друго могат да делят хората с машините, та да се наложи война помежду им?
Така остава въпросът кой би искал да съществува матрица? Отговорът е - самите хора! Това им дава неподозирани и неочаквани възможности! Нима развитието на технолигиите не е достатъчно доказателство за това? Как ви звучи да може да правите кибер секс с Памела Андерсън (съвсем произволен пример), при това както вие си искате?
За мен сериозните въпроси, който поставя филма, са: струва ли си да живеем в една мрачна и лоша реалност, или по-добре е да живеем в измислен и хубав свят? Уашовски съзнават това, разбира се, затова се застраховат и добавят тезата, че хората не могат да живеят в идеален свят. Добре, аз пък питам, защо тогава е необходимо всички да живеят в една обща матрица? Не може ли да за всеки човек да се генерира отделна реалност, несвързана с другите? Нали целта е просто да отделяш топлина, да създаваш енергия..
Е, лично аз смятам, че е много по-просто машините да си създадат енергоизточник, вместо да поробват човечеството)) Отново режисьорите се сещат за това и създават в Аниматрицата повода за конфликта...но защо всички смятаме, че машините ще са като създателите си...



Тема Re: 99% съм сигуреннови [re: bate_blago]  
Автор irreal ()
Публикувано27.08.03 21:20



Защо пък да е детински и наивен? Политика не следиш ли? Причината за всеки един конфликт е икономическо надмощие. Защо мислиш, че колите ни не вървят с вода(произволен пример)? Невъзможно? В никакъв случай- докато има нефт и индустрия, свързана с него, автомобилите няма да тръгнат с вода. Освен това липсата на енергиен източник, за която говориш идва по-късно в историята за матицата с липсата на слънчева Е.
Когато си в матрицата не го осъзнаваш и естествено няма начин да се възползваш. Като излезеш е тогава може и да можеш ама не в матрицата ами в ония програми. Нямаш никакви по-различни преимущества.
Хората наистина не могат да живеят в идеален свят.
Вярно, че би било по-лесно да се пази когато е индивидуална за всеки, ама те не се и затрудняват много в това.
И последно: "но защо всички смятаме, че машините ще са като създателите си..."
Защото чисто и просто са създадени от създателите си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.