Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 30.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ujas  
АвторHannibal (Нерегистриран)
Публикувано09.08.03 22:16



Sled kato gledah purvata Matrica napravo ostanah bez dumi. Gledah Reloaded- Nikoga ne sum bil tolkova razocharovan-Nikakuv sujet, nikakuv podhod nito efektite mojeha da se meriat s purvata. Zion-vse edno gledash Star wars. Ne znam kolko ot vas sa gledali trilara na Revolution, no ostanah s strahotni vpechatlenia. Napomnia na purvata martica i veche izglejda, che sa se setili na koia triabva da podrajavat. Ako ste na tova mnenie bravo, ako ne vinagi moga da posporia!



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано09.08.03 22:49



Да, това го разправям непрекъснато, само не съм сигурен, че споделям твоя оптимизъм по отношение на трета част, но ще видим...



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано09.08.03 23:09



Много недомислен филм! Колкото повече го мислиш - толкова повече грешки/бъгове откриваш. Имах големи надежди, но освен тупаници и хубави ефекти друго не видях. А жалко, защото даваше заявка да е нещо повече необикновен, но все пак прост екшън филм.
Не искам да ви дразня с това мнение, аз също съм готова да поспоря, мисля, че има много грешки наистина.

Милена

П.С. Почетох малко из форума, видях, че вече сте коментирали някои от грешките, макар, че за мен има разни мноооого по-фрапиращи. Искам обаче да кажа все пак, че филма е впечатляващ и зрелищен, много добър, въпреки всичко. И точно заради това недобре измислените неща ме дразнят още повече. Как не можаха сред всички екшън сцени (леко излишни според мен!) да не обърнат повече внимание, за да изпипат сюжета?!?!

Редактирано от Millena на 10.08.03 01:18.



Тема Re: Ujasнови [re: Millena]  
АвторEnigma (Нерегистриран)
Публикувано09.08.03 23:21



Az sam saglasen s tova mnenie.Tretata 4ast 6te byde mnogo po gubava ot vtorata i ot pyrvata.Gledah trailara na Revolution i trqbva da kaja 4e ostanah s MNOGO dobro vpe4etlenie.



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор thyn (леден)
Публикувано10.08.03 17:28



Мдаааа...
Аз се надявам това поне да е някакво "затишие пред буря" макар 4е от гледна то4ка на това колко пари са вкарали във филма, би било 4исто самоубииство.

П.С.Вярно ли е 4е във M3 Тринити умира ???



Тема Re: Ujasнови [re: Millena]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано10.08.03 21:14



сподели някоя?може да се окаже нещо друго.аз си мислех че някои неща са грешки или бъгове но от този форум разбрах че имам смисъл в филма



Тема Re: Ujasнови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано10.08.03 22:43



Да, и аз си мисля, че е възможно, затова и още вчера казах, че съм готова да поспоря.
Така. Нека се сетя някои неща, че съм го гледала само 1 път.
Значи първо пълно е с грешки в самите каскади и ефекти. Да речем, че една кола се движи с 120 км/ч, удря се и се преобръща в невъзможна от физическа гледна точка посока. После се сещам как като излизаха Морфиус и Трините от стаята с близнаците, точно, когато Марфиус взе един меч, та първо близнака беше между двамата, а после Морфиус и Тринити излязох, а той беше зад тях. Имаше и разни други проблеми в гоненицата по магистралата, но сега ще ми е трудно да ги изброя така.
Подразних се много от близките кадри, в които непрекъснато се виждаха слюнки, а и самите артисти изглеждаха доста зле с всички белези по лицето си. Може би е търсено нарочно, но лично аз не си падам по това.

Всичко това, разбира се е несъществено, просто показва, че дори и това не е изпипано както би ми се искало за съжаление.

Сега по същество. За бъгавият сюжет. Склонна съм да се съглася с мъжа ми, който заяви, че 1-вата серия беше доста по-дълбоко замислена, но явно са видели, че масата хора нищо не разбират и сега са решили да го поопростят, което обаче направи нещата да изглеждат повърхностни.
Та. Едно от най-тъпите ми се видя, че Нео изглежда еднакво при всичките 6 рестартирания. той все пак не е програма, а човек, така че това е възможно само, ако е клонинг примерно. Или и той е програма? Ако е така, аз се отказвам от филма :(
Не ми е много ясно какво става, когато програма се зареди в мозъка на човек и излезе от Матрицата. Това определено ми се вижда голям проблем, защото излиза, че машините трябва добре да знаят как точно изглежда мозъка, спомени... сложно, но не невъзможно, разбира се. ОК, но ако знаят всичко това, защо им е било изобщо да правят толкова сложната Матрица, за да са хората щастливи?!? Не могат ли да пуснат една програма да брои до 1000 и да се чувства много щастлива при всяко инкрементиране?
Също като по-горе се стига и от факта, че Агент Смит имаше хиляди копия, т.е. "замазал" е съзнанието на много хора, които едва ли вече са толкова щастливи от живота си. Иначе може просто да си създадат Матрица само с агенти. Иначе боят с многото Смитовци беше ВЪРХА! Изкефи ме наистина много. Може би беше най-доброто от към ефекти и т.н. в целият филм.
Също ми се видя тъпо, че битката, за отмъкване на Ключаря беше неимеримо по-трудна от "хакването" на сградата със Source-а, което не е много логично. Не би ли трябвало това да е най-пазеното място все пак? А и защо изобщо се налагаше то да е в самата Матрица? Помислете си, че сървъра стои в самата програма?!!? Да речем, че се налага заради визуализирането на отиването на Нео там, но не ми харесва все пак. А и самото "хакване" на аварийното захранване - пишеш root и тъпа парола и всичко е ОК. Плоско като в повече филми :(

Стана много дълго, сори. Само да споделя и няколко неща, които просто са си коментари и въпроси.
Идеята в първата серия, когато се намекваше, че има вложени матрици (това покрай факта, че имаше Оракул, който виждаше "над" нещата) ми хареса далеч повече от опростяването на ролята й във 2-ра серия :(
Не разбрах Архитекта програма ли е или машина?

Има още, но стига, че прекалих с писането.

Милена

П.С. Сори за сигнатурата, вчера я махнах, защото не е подходяща за този клуб, но ме мързи да го правя непрекъснато

Редактирано от Millena на 10.08.03 22:53.



Тема Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано10.08.03 23:54



за някои неща само.
-За еднаквостта при всички рестартирания - няма такова нещо. Просто адски си се объркала. Живота на Нео обхваща периода между петото и шестото рестартиране на Матрицата и сцената с Архитекта е точно преди предполагаемото шесто рестартиране.
-За зареждането на програма в мозъка на човек и излизането й от Матрицата - мислиш ли, че една програма в мозъка на човек би била способна на такава великолепна симулация на пълноценен живот, същевременно държейки индивида абсолютно неподвижен, лежащ си цял живот във ваната, за да може да се извлича от него така необходимата енергия. Нали се сещаш, че ако човеците щъкат насам - натам, "вярвайки", че са адски щастливи, то оползотворяването на тяхната енергия би било доста трудничко, ако не и невъзможно.
-За Смит, дето е замазал хиляди хора - не, чедо, не хора е замазал той, а други програми от Матрицата. Между другото и виртуалния образ на човек в Матрицата също е програма. Истинността на преживяванията в Матрицата е толкова голяма в мозъка на човек, че тялото му изпитва истински ефектите на удар, пробождане, разкъсване и т.н., и, ако в Матрицата (във виртуалната реалност) индивида получи смъртоносен удар, то умира и тялото в действителността (виж М1). Та от тази гледна точка, защо да не е възможно агент Смит, копирайки се в програмата - виртуален образ на човек, да постигне този ефект и в неговия мозък (съзнание)? И случая с този, Бейн ли му беше името, засега май е единствен, всички останали Смитовци са все програми.
-За намекването за вложени матрици и Оракула - аз не забелязах такова намекване. Това, че Оркула виждала "над" нещата може да не значи нищо, това все пак е Оракул. Ако значи нещо, то явно е подсказано във М2, а именно, че тя знае каква е ролята на Избрания, какво трябва да стане в края на неговия път. Само май не знаеше дали това ще стане със съгурност, поне аз съм с такова впечатление. Така или иначе и тук ролята й остана неразгадана - дали е майката на Матрицата или не, на страната на хората ли е или не, на чия страна е въбще и т.н. и т.н. Именно с това се получава още по-голямо усложняване на толята й. Не съм съгласен, че ролята й в М2 е опростена, напротив.
Май това е засега. И аз доста попрекалих с писането, но, надявам се да ми простиш.



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор S_K_l_N (непознат )
Публикувано11.08.03 11:09



teaser-a na M3 e napravo ubijstven



Тема Re: Ujasнови [re: nobody_]  
АвторHannibal (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 16:06



Svali si trilata na revolutions i go gledai. A tova otdolu e toi!





Тема Re: Ujasнови [re: Millena]  
АвторHannibal (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 16:13



Moga da posporia i za efektite-Ako triabva da sum otkroven-ujasni sa. Napraveni sa na Cinema 4d i moga da kaja che dosta sa si ostavili racete! Sus sigurnost pri suzdavaneto ot vektornata animacia na digitalen obraz sa izpolzvali quick render. I zatova mislia che kachestvoto e ujasno. Naistina cinema 4d i body paint 3d sa s neveroiatni vazmojnosti(da ne kaja i neogranicheni), no ne e za hora koito ne sa chuvali za kachestvo(imam predvid animatorite im)! E zasega tolkova...



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано11.08.03 21:17



Пич, дай някой западен сайт, щото от тия български сайтове, които са невидими за чужбина направо ми се драйфа...



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано11.08.03 23:14



Ех, Maystora-е, Maystora-е, хайде моля те върни се един екран нагоре и прекомпилирай писанията ми още веднъж. Че нещо хич не си ме разбрал. Иначе благодаря за пространните обяснения за виртуалната реалност, но няма нужда. Все поназнайвам нещо при целият AI дето съм учила/чела и частично (в някаква степен) писала.

Хайде само да ти кажа някои неща, пък ти като имаш време виж пак първият ми постинг и ще си говорим отново.

-За еднаквостта при всички рестартирания - няма такова нещо. Просто адски си се объркала. Живота на Нео обхваща периода между петото и шестото рестартиране на Матрицата и сцената с Архитекта е точно преди предполагаемото шесто рестартиране.

Тъй ли? ВEрно объркала съм се. Трябваше да кажа, че "Избраният", а не "Нео" изглежда всеки път еднакво. А какво ще кажеш за образите по всички екрани около Архитекта и Нео? Или аз не съм разбрала, или това бяха предишни "версии" на Нео, пардон "Избрания", който пък май е човек и няма точно "версии".

-За зареждането на програма в мозъка на човек и излизането й от Матрицата - мислиш ли, че една програма в мозъка на човек би била способна на такава великолепна симулация на пълноценен живот...

Не, не мисля и точно това твърдя в постинга си (виж по-горе). Че ако изобщо е възможно да го направят (тази великолепна симулация), то ще им е напълно излишно да сътворяват цялата сложна Матрица, ще могат просто да "програмират" щастие в мозъка и толкоз.

-За Смит, дето е замазал хиляди хора - не, чедо, не хора е замазал той, а други програми от Матрицата.

Че къде съм казвала, че Смит е "замазал" хора? Виж пак по-горе, моля те, пише "замазал е съзнанието на хора", къде е проблема?

-Между другото и виртуалния образ на човек в Матрицата също е програма.

А, стига бе! Нямаше да се сетя

-Та от тази гледна точка, защо да не е възможно агент Смит, копирайки се в програмата - виртуален образ на човек, да постигне този ефект и в неговия мозък (съзнание)? И случая с този, Бейн ли му беше името, засега май е единствен, всички останали Смитовци са все програми.

Ами защото да се копираш върху програма ми звучи неизмеримо по-лесно спрямо да "замажеш" мозъка. Нали се сещаш, че трябва да се оправят всички спомени, връзки, асоциации и кой знае още какво. Виж пак по-горе. Та там казвах, че ако допуснем, че машините имат тези познания върху човешкият мозък, то ще им е излишно да създават Матрицата. Както казах, че могат просто да програмират щастие в мозъка и туй то.

-За намекването за вложени матрици и Оракула - аз не забелязах такова намекване. Това, че Оркула виждала "над" нещата може да не значи нищо, това все пак е Оракул.

Така, де, Оракул е, а то какво точно значи Оракул според теб? За мен намекването беше, че щом Оракула е в Матрицата и вижда извън нея, значи е нещо повече. Е, във 2-ра серия опростяването беше, че това е едва ли не по случайност постигната програма, получена в търсене на такава, която да предвижда човешките реакции. Мнооого плоско за мен.

-Така или иначе и тук ролята й остана неразгадана - дали е майката на Матрицата или не

По-скоро да, предвид онова "разбира се", което каза Архитекта.

- на страната на хората ли е или не, на чия страна е въбще и т.н. и т.н. Именно с това се получава още по-голямо усложняване на толята й. Не съм съгласен, че ролята й в М2 е опростена, напротив.

За мен стана доста ясно, поне според това, което каза Нео накрая - "още един начин на контрол". Все се надявам, че това няма да е вярно, иначе ше ми е много мъчно за погубената вяра на Морфиус. Това ми остана да се надявам в М3.

Милена



Тема Re: Ujasнови [re: nobody_]  
АвторHannibal (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 23:51



Da beshe kazal


Ako pak ima problemi-svirkai!



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано12.08.03 00:15



Ех, Мили...
В момента се чувствам адски изморен да се впускам в пространни спорове. Да, явно нещо не се доразбираме, докато се четем и така стигаме до натрупване на грешки. Ако продължим така, то рискуваме да избъгагавим разговора.
Само на една подробност ще ти обърна внимание, щото в момента това ми е най-лесно от всичко. Архитекта не каза "разбира се", а "моля те". И за никаква преводаческа грешка не може да става дума, защото си го каза на чист английски - "плийз", и то с такава интонация, дето казва "ама не ставай смешен, разбира се, че НЕ".
За другите неща оставям за друг път, съгласна?



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано12.08.03 10:14



Да, така каза (please), но си мислех, че го каза като "моля те, разбира се, че е".
А, че не се разбираме - това е очевидно. А и за Оракула е най-малкият проблем на филма, ти кажи за останалите неща, за които си размишляваме :)

Милена



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Maystora]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано12.08.03 14:17



Да, и аз така го разбрах обаче някой тука изказа оригиналната теория, че това плийз се отнасяло за друго нещо...
Иначе ако може да доразвиеш идеята за това как виртуалния образ на човек в матрицата е програма, защото ми се стори интересно, но не съм сигурен, че разбрах всичко. Мисля, че това е всъщност основното - какъв е принципа на влизане и излизане в/от Матрицата, ако това го разбера може би ще разбера най-накрая сценария на втора част...



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Millena]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано12.08.03 14:18



Интонацията беше доста красноречива, освен това не съм чувал досега някой да потвърждава дадено твърдение с плийз...



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: nobody_]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано12.08.03 19:23



Извинявам се. Ако Майстора ми позволи да му взема думата, да си кажа мнението за "образа на човек в матрицата е програма".
А ми да така е, ако трябва да бъдем конкретни. Препратка към Танк от М1, когато Нео отиде при него и му зададе някакъв въпрос за добре познатия ни зален течащ код на екрана. По думите му това е което се случва в матрицата. Някаква си там група от цифри и други знаци беще русокосата дама в червена рокля. Всяко едно нещо в матрицата е такава група от знаци в информационния поток. Не мога да ви го обясня точно щото не съм професионалист. Но до момента, в който тази информация не потърси, как да го кажа, хардуер, на който да се пренесе, нищо не различава агента от обикновения човек, в това отношение. Нищо не пречи на един агент, който като цяло е поток от информация в зеления код, да влезе в човешки мозък, защото той(мозъка) е просто поредния информационен носител.
P.S. Ако много съм се изцепила- голямо Извинявайте



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: nobody_]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано12.08.03 22:35



Виж са, признавам си, че компютрите и свързаните с тях технологии са ми толкова познати, колкото и космическите технологии (от които нямам и представа). :) Но интуитивно съм напълно съгласен с мнението на irreal, която ме изпревари и ми взе думата, като по този начин адски много ме улесни, за което й благодаря. :) Просто го погледни, ако не си го сторил вече.



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: nobody_]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано12.08.03 23:27



ОК, ОК, това може да си е моя интерпретация само, но все още чакам да поспоря с някой за останалите неща, които споменавам и ми се виждат ДАЛЕЧ по-важни и сериозни от това дали Оракула е или не е майка на Матрицата.
Не виждам какво толкова се хванахте за него, то си беше просто забележка/коментар. По другите неща ми се иска да се изкажете.
А че виртуалният образ е програма е повече от очевидно, нали това е смисъла на "виртуален"

Милена



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Millena]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано13.08.03 00:42



Права си, това не е толкова важно.
Виртуален означава несъществуващ физически, но и това не е важно.
Значи аз виждам нещата така:
Всеки човек е вързан към преобразувател, който преобразува мозъчните вълни и нервни импулси в сигнали, отговарящи на протокола на матрицата и обратно сигналите, идващи отвън в мозъчни и нервни импулси. В мига на връзването към тоя преобразувател основната програма (матрицата) подава сигнали, които се "превеждат" като въздух, гравитация, сгради и др. Всичко това се променя и реагира във функция от действията на човека - примерно върви нанякъде и сградите се променят, ако се опита да скочи, матрицата му подава чувство за тежест и т.н.т. т.е. те това е "виртуалната" среда. После в тая виртуална среда участват, други хора, програми и всички са свързани от общите закони и си взаимодействат в техните рамки. Образът, който отговаря на даден човек е всъщност поредица от сигнали подавани на всички участници от матрицата в зависимост от сигналите, подавани от съответния човек на същата тази матрица.
Я, току-що май разбрах защо им трябва телефон, за да излязат... То така, за какво да се мъчат сценаристите като феновете са в състояние да обяснят и най-голямото логическо противоречие...



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: nobody_]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано13.08.03 22:49



ОК, де, аз вече казах, че знам какво е виртуална реалност, ясно ми е какво представляват сигналите, защо им трябва телефон и т.н. Всичко това ми е ясно, други неща попитах, които не са ми ясни. Аз ли толкова лошо се изразявам, че никой не ме разбира или просто никой няма какво да каже по същество?!?! Защото в твоят постинг не виждам отговор на някои от моите въпроси.

Милена



Тема Re: Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано14.08.03 00:43



Здрасти са. Викам да ти отговоря на някои въпроси.
-------------------------------------------
А какво ще кажеш за образите по всички екрани около Архитекта и Нео? Или аз не съм разбрала, или това бяха предишни "версии" на Нео, пардон "Избрания", който пък май е човек и няма точно "версии".
-------------------------------------------
Да, не си доразбралиа, мисля. Образите по всички екрани наоколо бяха на Нео. Те представяха възможни реакции, емоции, поведения и т.н. на Нео.

-------------------------------------------
Не, не мисля и точно това твърдя в постинга си (виж по-горе). Че ако изобщо е възможно да го направят (тази великолепна симулация), то ще им е напълно излишно да сътворяват цялата сложна Матрица, ще могат просто да "програмират" щастие в мозъка и толкоз.
-------------------------------------------
Да, там в технологичното бъдеще това е напълно възможно. Но едно програмиране на щастие в мозъка не може, пак ти казвам, да създаде такава съвършена виртуална реалност за хората, както го прави измисленият свят на Матрицата. Явно за просъществуването на човешкия род и неговото използване като удобен, обездвижен източник на енергия не е достатъчно по умъртвената след войната земя да щъкат ухилени полуидиоти, които да бъдат преследвани от машините за всеки квант енергия (което направо ми се струва съвсем неприложимо от практическа гледна точка).

--------------------------------------------
Че къде съм казвала, че Смит е "замазал" хора? Виж пак по-горе, моля те, пише "замазал е съзнанието на хора", къде е проблема?
--------------------------------------------
Ми ок, така или иначе Смит не е замазал дори и съзнанието на хора.

-------------------------------------------
Ами защото да се копираш върху програма ми звучи неизмеримо по-лесно спрямо да "замажеш" мозъка. Нали се сещаш, че трябва да се оправят всички спомени, връзки, асоциации и кой знае още какво. Виж пак по-горе. Та там казвах, че ако допуснем, че машините имат тези познания върху човешкият мозък, то ще им е излишно да създават Матрицата. Както казах, че могат просто да програмират щастие в мозъка и туй то.
-------------------------------------------
Ми на това мисля, че ти отговорих с написаните по горе неща.

-------------------------------------------
За мен стана доста ясно, поне според това, което каза Нео накрая - "още един начин на контрол".
-------------------------------------------
Етооо, тук е то интересното с Оракулката :).
Значи Архитекта отрича сякаш, че Оракула е тази интуитивна програма, която е била създадена с цел да изследва човешката психика, емоционалност и реакции. А в същото време в разговора си с Нео тя се държеше като много изтънчен разпитвач, изследовател. Сякаш подпитваше Нео за неща, за които самата тя не беше сигурна, нямаше точна представа. Като че ли налучкваше. И в допълнение към това - тази прословута реплика на Нео, че няма никакаво предсказание, че това е само още един начин на контрол. Ето точно това е интересното. Така или иначе на мен Оракулката адски ми е симпатична и ме вълнува нейната роля. Освен това смятам, че тя е клчова за изясняване на нещата, които будят обърканост и вълнение във нашите възприятия за филма.



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: Millena]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано14.08.03 00:53



Добре де, почвам по същество:

"Едно от най-тъпите ми се видя, че Нео изглежда еднакво при всичките 6 рестартирания. той все пак не е програма, а човек, така че това е възможно само, ако е клонинг примерно. Или и той е програма? Ако е така, аз се отказвам от филма :( "

Както вече ти казаха не е сигурно, че това бяха предишните избрани - образите не бяха 6! По скоро беше все Нео с различни реакции - показваха различни възможности на поведение, различен избор, абе каквото си харесаш...

"Не ми е много ясно какво става, когато програма се зареди в мозъка на човек и излезе от Матрицата. Това определено ми се вижда голям проблем, защото излиза, че машините трябва добре да знаят как точно изглежда мозъка, спомени... сложно, но не невъзможно, разбира се. ОК, но ако знаят всичко това, защо им е било изобщо да правят толкова сложната Матрица, за да са хората щастливи?!? Не могат ли да пуснат една програма да брои до 1000 и да се чувства много щастлива при всяко инкрементиране? "

Така, никъде не се казва, че трябва да се знае всичко - достатъчно е да се контролира лицето т.е. да се подтисне неговата воля и да се ползват спомените му и "ресурсите" му и всъщност така би постъпил един самоуважаващ се вирус. Освен това тоя трик го може само Смит и то след като Избрания му направи нещо и го направи неконтролирум - матрицата трябва да е луда да си пусне сама такъв таралеж в гащите. А и да не забравяме, че е възможно те все още да са в матрицата, а не в реалния свят...

"Също ми се видя тъпо, че битката, за отмъкване на Ключаря беше неимеримо по-трудна от "хакването" на сградата със Source-а, което не е много логично. Не би ли трябвало това да е най-пазеното място все пак? А и защо изобщо се налагаше то да е в самата Матрица? Помислете си, че сървъра стои в самата програма?!!? "

Ами мястото си беше пазено - гръмва бомба ако не изключат захранването и само и единствено Избрания може да осъществи връзката (Source не е в сградата и не е в матрицата, там е само една входна точка - после архитекта му каза, че през едната врата ще се върне в матрицата). Сега да не забравяме, че целта е все пак Избрания да стигне до тоя прословут код и заради това трябва да е постижимо, но пък не прекално лесно, за да не се усъмни...

"А и самото "хакване" на аварийното захранване - пишеш root и тъпа парола и всичко е ОК."

Това е идеалния вариант ако знаеш паролата, а те я знаят, щото гледат директно в кода...

"Не разбрах Архитекта програма ли е или машина? "

Технически няма разлика - всяка програма би трябвало да може да се копира в машина и така... (това е застъпено и в последния Терминатор)

Ако имаш други въпроси - давай (и човек като си помисли, че всъщност филма въобще не ми хареса )

Редактирано от nobody_ на 14.08.03 00:54.



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: nobody_]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано14.08.03 23:07



Мда, това, че съм гледала само 1 път филма явно си казва думата. Пък и го нямам 'под ръка", за да мога да си сверя разни неща, както казах още пътвият път, говоря по това с какво впечатление останах. А то явно е неточно на някои места. За което се извинявам. Но още като го гледах казах, че не ми хареса многото екшън, а всъщност сюжета го изнасят няколко (около 3 май) разговора, които минават за минути и е трудно човек да свахне нещата. И като си помислиш, че вместо да се бият биха могли да играят шах примерно, така или иначе е игра на мозъка само.. Но пък далеч нямаше да е толкова ефектно.

Сега по същество.

Да, не си доразбралиа, мисля. Образите по всички екрани наоколо бяха на Нео. Те представяха възможни реакции, емоции, поведения и т.н. на Нео.

Може и така да е. Но по спомен мой реакциите бяха около 5-6 на брой, само екраните бяха много. Ще трябва някой път да го гледам пак да видим тогава защо съм останала с такова впечатление.

мозъка не може, пак ти казвам, да създаде такава съвършена виртуална реалност за хората, както го прави измисленият свят на Матрицата.

Явно е така. Но това пак не ми обяснява как ще стане това "излизане" от Матрицата, т.е. програма да се копира в човешки мозък. Дано стане по-ясно в 3-та серия.

Че къде съм казвала, че Смит е "замазал" хора? Виж пак по-горе, моля те, пише "замазал е съзнанието на хора", къде е проблема?
--------------------------------------------
Ми ок, така или иначе Смит не е замазал дори и съзнанието на хора.

А какво е замазал тогава? Предвид, че в Матрицата има само агенти/програми и съзнания на хора, т.е. програми, които предават виртуално всеки един човек?

Значи Архитекта отрича сякаш, че Оракула е тази интуитивна програма

Точно тук не съм съгласна, но щом толкова хора го тълкуват по този начин, значи може аз да съм в грешка.

Освен това смятам, че тя е клчова за изясняване на нещата, които будят обърканост и вълнение във нашите възприятия за филма.

Това е определено. И както казах в един от предишните си постинги, надявам се, че Вярата на Морфей няма да се окаже наистина напразна.

Освен това тоя трик го може само Смит и то след като Избрания му направи нещо и го направи неконтролирум - матрицата трябва да е луда да си пусне сама такъв таралеж в гащите.

Ей това с почти същите думи ми го каза и брат ми. И все пак си мисля, че на хората (така, де, машините) комтролиращи Матрицата това им е толкова ясно, колкото и Нео, даже дори повече. Та пак малко не ми се връзва, но проблема си е мой.

А и да не забравяме, че е възможно те все още да са в матрицата, а не в реалния свят...

Кои? Нали видяхме как един Смит се прехвърли по телефона?

Ами мястото си беше пазено - гръмва бомба ако не изключат захранването

Да, това с бомбите ми се видя АДСКИ тъпо наистина. Предвид, че става дума за Матрица пак и може просто да се програмира някакъв заден хода, а то - гърми бомба! Мноооого нагледно, както и всички битки. Но това си е мой проблем, не толкова проблем на филма. Признавам, че са го направили, за да е зрелищен, ама пак ми се вижда тъпо. Още в М1 - взимаш най-печеният програмист, който има супер мозък и какво иска той, за да победи машините - много оръжия?!?!?! Както и да е. Пък и това със Сорса - етаж, до който няма асансьор и стълба, но пък може да се влзе отвън с мотор

Избрания може да осъществи връзката (Source не е в сградата и не е в матрицата, там е само една входна точка - после архитекта му каза, че през едната врата ще се върне в матрицата).

Тук давам заден ход. това определено не ми стана ясно - за двете врати при Архитекта. Както казах тези разговори минават много бързо, което не ми хареса, защото това, което исках да видя във филма беше сюжета, а не пукотевиците.

Сега да не забравяме, че целта е все пак Избрания да стигне до тоя прословут код и заради това трябва да е постижимо, но пък не прекално лесно, за да не се усъмни...

Мда, сигурно си прав.

"А и самото "хакване" на аварийното захранване - пишеш root и тъпа парола и всичко е ОК."

Това е идеалния вариант ако знаеш паролата, а те я знаят, щото гледат директно в кода...

Да, знам, ама ми е втръснало от подобни неща във филмите.

"Не разбрах Архитекта програма ли е или машина? "

Технически няма разлика - всяка програма би трябвало да може да се копира в машина и така... (това е застъпено и в последния Терминатор)


Не съм го гледала още, не мога да намеря 3 часа докато кърмя бебока, а не ми се гледа на комп-а.
А, че няма разлика - няма. Просто се чудех дали Архитекта е създаден от машините специално, за да създаде Матрицата. Предполагам - да.

Ако имаш други въпроси - давай (и човек като си помисли, че всъщност филма въобще не ми хареса )

А на мен всъщност ми хареса извън, че много неща не ми се връзват, не харесвам този тип екшъни и не намирам, че филма има нужда от тях, но пък така се става касов хит.

Редактирано от Millena на 15.08.03 00:03.



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: Millena]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано15.08.03 23:13



айде моля те гледай го поне още веднъж щото доста неща не могат да се видят веднага



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано16.08.03 01:54



Виж сега, Мили, пуснали са в един от клубовете Матрицата2 с ново качество, включително и на превода. Сега разбирам какво значи качествен превод наистина. Имам чувството, че това е превода на кино варианта, тоест официалния. Ако можеш да намериш този вариант, съветвам те да го гледаш. Спирай кадъра на всяка реплика, ако тябва, така ще ти стане доста ясно всичко, което е в ключовите разговори.



Тема Re: Ujasнови [re: thyn]  
АвторHannibal (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 22:09



Ne znam, no puk ne mi se i viarva!!! Choveshkata mi logika ne go priema-v takav sluchai i neo bi triabvalo da umre!



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.08.03 23:03



Номера е, че не исках да го гледам на компютъра, за да усетя ефектите. Затова отидох в "Арена". но ще ми е трудно 2-ри път да отделя 2.5 ч скоро. Ще трябва явно на компютъра да е.
Пак ще си говорим

Милена



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано19.08.03 01:22



Виж, имам усещането, че на компютъра възприятието не е по-лошокачествено от в киното. Може даже и да е обратното.



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано20.08.03 16:43



Ами моето усещане е такова. Аз предимно на компютъра гледам (по понятни причини) и затова. Екрана е по-малък (дори да имаш TV out), звука е несравнимо по-лош. Какво да ти обяснявам...
Но ще пробвам

Милена



Тема Re: Пояснения за Миленанови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано20.08.03 20:34



абе ако сравним киното в което го гледах 1 път с компютър-малиииииииииииииии-машинката бие с винаги.просто-зук-ужасен,картина-същто,превод-без коментар!



Тема Абе не знам...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано20.08.03 21:58



Не знам наистина какво да ви кажа. Гледах М1 в компютърен клуб и бях силно впечатлен, въпреки лошото качество на обстановката (крясъците на хлапетиите напр.) и не толкова доброто качество на слушалките. Три дни след това гледах М2 в една от малките зали на Мултиплекса. Хареса ми. Още три дни след това за втори път гледах М2 в най-голямата зала на Арена. Вярно - впечатляваща обстановка, впечатляващ звук, въобще впечатляващи мащаби. Как да ви кажа, в малкия салон ми хареса повече. Като че ли в голямата зала нещо се губеше заради огромното пространство, имаше някаква недостатъчност, на мога да го обясня. В момента много често гледам филми в компютърен клуб, където и слушалките явно са много добри и качеството на филмите безспорно. Ами на един от филмите някаква пчела жужеше около един - направо все едно че ми беше във врата, в ухото, като че ли наистина около мен бръмчеше опасната гадина, а не във филма около героя. Колкото източниците на звука (говорителите) са по-отдалечени, толкова този ефект е по-слаб.
Тоест, достатъчни ти са едни много добри слушалки, един добър екран, едно перфектно копие на филма и мисля, че киното само може да издиша. Не знам, пак ви подсещам, че това си е мое мнение. Дето вика дядо ми - всеки си е башка луд.



Тема Re: Абе не знам...нови [re: Maystora]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано21.08.03 02:07



Ми то зависи как свикнеш и как ти харесва...



Тема Re: Абе не знам...нови [re: Maystora]  
АвторSmith (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 19:10



То не е баш така. Екрана на компютъра ти е доста по-малък, така че губиш голяма част от зрелището - особено за филми като Матрицата.
Освен това се губи и някакво колективно съпреживяване на случващото се на екрана. Звука вярно, че е по-добър в слушалки, но общо взето не се ли чустваш изолиран? Киното си е кино и едва ли ще се загуби толкова лесно. Огромния салон също не е идеален. Не съм бил в Арена - мързи ме да ходя чак до там, Мултирлекса е едеален. Всичко е относително, както се казва в един стар филм.



Тема Re: Абе не знам...нови [re: Smith]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано22.08.03 00:48



За колективното преживяване и за Мултиплекса съм съгласен. Но за по-малкия и по-големия екран - не. Това копие, което гледам на компютър е абсолютно добро и нищо не е орязано от кадъра. Освен това от значение е и перспективата. Дали ще гледам екрана на компютъра от 40 сантиметра или кино екрана от да кажем 20 метра, е все тая. Перспективата е една и съща. Така или иначе аз се придържам до версията, че колкото по-близо е източника на дразнението до органите на сетивата, толкова по-пълноценно е възприятието на тези дразнения. Разбира се в пропорционална на разстоянието сила на тези дразнения. За да ме разбереш какво имам предвие ще ти дам пак примера със слушалките и достоверността на звука при тях. Мисля си че същото важи и за визията.



Тема Re: Абе не знам...нови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано23.08.03 20:53



не знам.......не мога да гледам филм на комп......колкото и да е хубав не мога да го усетя.предпочитам да съм се излегнал вкъщи ,да съм с готина компания и т.н.
но ти го каза-всеки си е башка луд:)



Тема Re: Ujasнови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор She-Wolf (Hich-hiker)
Публикувано24.08.03 22:22



Spored men osnovnata ni gre6ka e 4e razglejdame Prezarejdane kato samostoqtelen film kakto be6e s parvata Matica! No toi e 4ast ot Revolutions i e samo podgrqvka ( nadqvam se) za edin za6emetqva6t final - bilo to s happyend ili ne!

"Не се ШАШКАЙ!!!"


Тема Re: Ujasнови [re: She-Wolf]  
Автор irreal ()
Публикувано25.08.03 16:44



Ами да то си е истина, така правим, просто защото имаме само Презареждане като материал за разглеждане. Явно въобще не са се сетили, че можем да закараме сценария в друга вселена в опитите си да го разнищваме. Ама ние не можем да си мълчим и търпеливо да чакаме момента на излизането на Революции...



Тема Аз пък смятам...нови [re: irreal]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано25.08.03 23:54



Аз пък смятам, че може М2 да се разглежда и като част от М1. Аз лично гледах М1 за първи път съвсем скоро, три дена преди да гледам и М2. За мен това си беше и е един филм, гледан с пекъсване от три дни. Затова и не мога да изпитам това разочарование от М2, което изпитват всички фенове, които са гледали М1 тогава, когато му е било времето и сега гледат М2 няколко години след М1.



Тема Re: Аз пък смятам...нови [re: Maystora]  
Автор irreal ()
Публикувано26.08.03 00:27



И аз не го гледах тогава. Едва като го даваха по телевизията го гледах, миналия декември. Тогава вече знаехме някои работи за Презареждане.
Може би М2 върви в по-друга посока и затова не се харесва. Върлите фенове, с които го гледах още след прожекцията бяха с провесени носове и не смятаха да гледат Революции(представяш ли си?). Вероятно М2 разби много сърца, защото смислите й са дълбоко скрити под абсолютно комерсиалната черупка. Вероятно вината е и на Уашовски, защото всеки автор е длъжен да помогне поне на 20% от аудиторията си да разбере произведението му.
П.П. Аз се надявам и дори знам, че М3 ще зглоби парчетата разбити сърца...



Тема Re: Аз пък смятам...нови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано26.08.03 21:06



аз пък бях страшно очарован от М2.иначе наистина М1 се определя повече като самостоятел филм,който може и без продължението докато М2 и 3 са едно цяло.навъсението носове сигурно са били основно заради сложността на 2 част



Тема Re: Аз пък смятам...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор irreal ()
Публикувано26.08.03 21:17



Да, нали това ти казвам, че на повечето хора им трябва доста време, за да осмислят М2.
Моите спомени около М2 не са никак хубави не заради филма, но сега се сещам, че чак след второто гледане, което беше прожекцията ми светна за Нео и Бейн. Пък после гледай кво става, още се чудя за много работи.
А най-смешното беше, че една приятелка, която също беше с нас след филма каза "Разбрах го. Целия." Бях й разказала долу-горе М1 по време на любовната сцена... Мисълта ми е, че от разбиране до разбиране има много нещо...



Тема Re: Аз пък смятам...нови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано27.08.03 20:28



хората ги е срам да си признаят че не го разбират.аз си имам мои теории но не мога да твърдя че го разбирам защото не съм гледал 3



Тема Re: Аз пък смятам...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор irreal ()
Публикувано27.08.03 20:38



Естествено е да ги е срам, макар че в действителност няма смисъл.
Ама ние за това сме тук. И аз си признавам тържествено, че не разбирам напълно матрицата и обещавам да продължавам да се опитвам да я разбера(защото съм тъпа и упорита)...

Редактирано от irreal на 27.08.03 20:45.



Тема Re: Аз пък смятам...нови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано28.08.03 20:11



важното е да си го признаеш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.