Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 27.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ujas  
АвторHannibal (Нерегистриран)
Публикувано09.08.03 22:16



Sled kato gledah purvata Matrica napravo ostanah bez dumi. Gledah Reloaded- Nikoga ne sum bil tolkova razocharovan-Nikakuv sujet, nikakuv podhod nito efektite mojeha da se meriat s purvata. Zion-vse edno gledash Star wars. Ne znam kolko ot vas sa gledali trilara na Revolution, no ostanah s strahotni vpechatlenia. Napomnia na purvata martica i veche izglejda, che sa se setili na koia triabva da podrajavat. Ako ste na tova mnenie bravo, ako ne vinagi moga da posporia!



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано09.08.03 22:49



Да, това го разправям непрекъснато, само не съм сигурен, че споделям твоя оптимизъм по отношение на трета част, но ще видим...



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано09.08.03 23:09



Много недомислен филм! Колкото повече го мислиш - толкова повече грешки/бъгове откриваш. Имах големи надежди, но освен тупаници и хубави ефекти друго не видях. А жалко, защото даваше заявка да е нещо повече необикновен, но все пак прост екшън филм.
Не искам да ви дразня с това мнение, аз също съм готова да поспоря, мисля, че има много грешки наистина.

Милена

П.С. Почетох малко из форума, видях, че вече сте коментирали някои от грешките, макар, че за мен има разни мноооого по-фрапиращи. Искам обаче да кажа все пак, че филма е впечатляващ и зрелищен, много добър, въпреки всичко. И точно заради това недобре измислените неща ме дразнят още повече. Как не можаха сред всички екшън сцени (леко излишни според мен!) да не обърнат повече внимание, за да изпипат сюжета?!?!

Редактирано от Millena на 10.08.03 01:18.



Тема Re: Ujasнови [re: Millena]  
АвторEnigma (Нерегистриран)
Публикувано09.08.03 23:21



Az sam saglasen s tova mnenie.Tretata 4ast 6te byde mnogo po gubava ot vtorata i ot pyrvata.Gledah trailara na Revolution i trqbva da kaja 4e ostanah s MNOGO dobro vpe4etlenie.



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор thyn (леден)
Публикувано10.08.03 17:28



Мдаааа...
Аз се надявам това поне да е някакво "затишие пред буря" макар 4е от гледна то4ка на това колко пари са вкарали във филма, би било 4исто самоубииство.

П.С.Вярно ли е 4е във M3 Тринити умира ???



Тема Re: Ujasнови [re: Millena]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано10.08.03 21:14



сподели някоя?може да се окаже нещо друго.аз си мислех че някои неща са грешки или бъгове но от този форум разбрах че имам смисъл в филма



Тема Re: Ujasнови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано10.08.03 22:43



Да, и аз си мисля, че е възможно, затова и още вчера казах, че съм готова да поспоря.
Така. Нека се сетя някои неща, че съм го гледала само 1 път.
Значи първо пълно е с грешки в самите каскади и ефекти. Да речем, че една кола се движи с 120 км/ч, удря се и се преобръща в невъзможна от физическа гледна точка посока. После се сещам как като излизаха Морфиус и Трините от стаята с близнаците, точно, когато Марфиус взе един меч, та първо близнака беше между двамата, а после Морфиус и Тринити излязох, а той беше зад тях. Имаше и разни други проблеми в гоненицата по магистралата, но сега ще ми е трудно да ги изброя така.
Подразних се много от близките кадри, в които непрекъснато се виждаха слюнки, а и самите артисти изглеждаха доста зле с всички белези по лицето си. Може би е търсено нарочно, но лично аз не си падам по това.

Всичко това, разбира се е несъществено, просто показва, че дори и това не е изпипано както би ми се искало за съжаление.

Сега по същество. За бъгавият сюжет. Склонна съм да се съглася с мъжа ми, който заяви, че 1-вата серия беше доста по-дълбоко замислена, но явно са видели, че масата хора нищо не разбират и сега са решили да го поопростят, което обаче направи нещата да изглеждат повърхностни.
Та. Едно от най-тъпите ми се видя, че Нео изглежда еднакво при всичките 6 рестартирания. той все пак не е програма, а човек, така че това е възможно само, ако е клонинг примерно. Или и той е програма? Ако е така, аз се отказвам от филма :(
Не ми е много ясно какво става, когато програма се зареди в мозъка на човек и излезе от Матрицата. Това определено ми се вижда голям проблем, защото излиза, че машините трябва добре да знаят как точно изглежда мозъка, спомени... сложно, но не невъзможно, разбира се. ОК, но ако знаят всичко това, защо им е било изобщо да правят толкова сложната Матрица, за да са хората щастливи?!? Не могат ли да пуснат една програма да брои до 1000 и да се чувства много щастлива при всяко инкрементиране?
Също като по-горе се стига и от факта, че Агент Смит имаше хиляди копия, т.е. "замазал" е съзнанието на много хора, които едва ли вече са толкова щастливи от живота си. Иначе може просто да си създадат Матрица само с агенти. Иначе боят с многото Смитовци беше ВЪРХА! Изкефи ме наистина много. Може би беше най-доброто от към ефекти и т.н. в целият филм.
Също ми се видя тъпо, че битката, за отмъкване на Ключаря беше неимеримо по-трудна от "хакването" на сградата със Source-а, което не е много логично. Не би ли трябвало това да е най-пазеното място все пак? А и защо изобщо се налагаше то да е в самата Матрица? Помислете си, че сървъра стои в самата програма?!!? Да речем, че се налага заради визуализирането на отиването на Нео там, но не ми харесва все пак. А и самото "хакване" на аварийното захранване - пишеш root и тъпа парола и всичко е ОК. Плоско като в повече филми :(

Стана много дълго, сори. Само да споделя и няколко неща, които просто са си коментари и въпроси.
Идеята в първата серия, когато се намекваше, че има вложени матрици (това покрай факта, че имаше Оракул, който виждаше "над" нещата) ми хареса далеч повече от опростяването на ролята й във 2-ра серия :(
Не разбрах Архитекта програма ли е или машина?

Има още, но стига, че прекалих с писането.

Милена

П.С. Сори за сигнатурата, вчера я махнах, защото не е подходяща за този клуб, но ме мързи да го правя непрекъснато

Редактирано от Millena на 10.08.03 22:53.



Тема Иска ми се да ти отговоря...нови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано10.08.03 23:54



за някои неща само.
-За еднаквостта при всички рестартирания - няма такова нещо. Просто адски си се объркала. Живота на Нео обхваща периода между петото и шестото рестартиране на Матрицата и сцената с Архитекта е точно преди предполагаемото шесто рестартиране.
-За зареждането на програма в мозъка на човек и излизането й от Матрицата - мислиш ли, че една програма в мозъка на човек би била способна на такава великолепна симулация на пълноценен живот, същевременно държейки индивида абсолютно неподвижен, лежащ си цял живот във ваната, за да може да се извлича от него така необходимата енергия. Нали се сещаш, че ако човеците щъкат насам - натам, "вярвайки", че са адски щастливи, то оползотворяването на тяхната енергия би било доста трудничко, ако не и невъзможно.
-За Смит, дето е замазал хиляди хора - не, чедо, не хора е замазал той, а други програми от Матрицата. Между другото и виртуалния образ на човек в Матрицата също е програма. Истинността на преживяванията в Матрицата е толкова голяма в мозъка на човек, че тялото му изпитва истински ефектите на удар, пробождане, разкъсване и т.н., и, ако в Матрицата (във виртуалната реалност) индивида получи смъртоносен удар, то умира и тялото в действителността (виж М1). Та от тази гледна точка, защо да не е възможно агент Смит, копирайки се в програмата - виртуален образ на човек, да постигне този ефект и в неговия мозък (съзнание)? И случая с този, Бейн ли му беше името, засега май е единствен, всички останали Смитовци са все програми.
-За намекването за вложени матрици и Оракула - аз не забелязах такова намекване. Това, че Оркула виждала "над" нещата може да не значи нищо, това все пак е Оракул. Ако значи нещо, то явно е подсказано във М2, а именно, че тя знае каква е ролята на Избрания, какво трябва да стане в края на неговия път. Само май не знаеше дали това ще стане със съгурност, поне аз съм с такова впечатление. Така или иначе и тук ролята й остана неразгадана - дали е майката на Матрицата или не, на страната на хората ли е или не, на чия страна е въбще и т.н. и т.н. Именно с това се получава още по-голямо усложняване на толята й. Не съм съгласен, че ролята й в М2 е опростена, напротив.
Май това е засега. И аз доста попрекалих с писането, но, надявам се да ми простиш.



Тема Re: Ujasнови [re: Hannibal]  
Автор S_K_l_N (непознат )
Публикувано11.08.03 11:09



teaser-a na M3 e napravo ubijstven



Тема Re: Ujasнови [re: nobody_]  
АвторHannibal (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 16:06



Svali si trilata na revolutions i go gledai. A tova otdolu e toi!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.