Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 30.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Един следобед и неговите мисли  
Автор Cabel (СДрехитеУВудътъ)
Публикувано03.08.03 13:30



Онзи ден се бях напушил и си пуснах скриин-сейвъра на Матрицта.

Гледах и се замислих кое е най-човешкото:
вярата на Морфей,
объркаността на Нео,
любовта на Тринити или
омразата на Смит.

Чувал съм теории, които поддържат, че "добрите" не са хора, а Смит, не е програма. Не знам в какво да вярвам. А според вас кое е най-човешкото?

П.С. Докато гледах скриин-сейвъра видях, че на моя има много повече мацки по монокини, от колкото другите, които съм виждал.





Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: Cabel]  
Автор Bamze* (безинтересна)
Публикувано03.08.03 20:45



Ако Смит не е програма,то тогава излиза,че най-човешкото качество е омразата.
Но честно да си призная,не ми се иска да вярвам,че именно омразата е най-човешка.Смея да твърдя,че съм идеалистка и ми е трудно да го възприема.Та нали това е най-опустошителното човешко качество?А все пак човекът напредва,''израства'' във времето...Не мога да приема,че озлоблението,гнева водят хората "напред"...ако разбираш какво искам да ти кажа...
От друга страна,според мен човекът е най-обърканото същество(е,което познавам).Говоря не за хората,които 'сляпо' изживяват живота си...а за тези,които си задават въпроса ЗАЩО.
Ще ти кажа кое е за мен най-човешкото(от гледна точка на идеализма) :вярата,надеждата и любовта
P.S.(за последното изречение)Това не значи,че вярвам в Бог...



Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: Bamze*]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано03.08.03 20:53



сега нямам време но някой път ще се опита да ти докажа че точно омразата ни води напред



Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Bamze* (безинтересна)
Публикувано03.08.03 21:27



Ок,аз изложих моята гледна точка...на идеалиста
Ще ми е интересно да разбера какво мислиш ти по въпроса



Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: Bamze*]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано03.08.03 22:40



както ти казах -по-късно.аз отдавна я имам в главата си но сикам да я оформя и може би да я побликувам някъде тъй като мисля че е доста добре исторически и научно обоснована.иначе ти ще си първата(е не е задължително) която ще я види като я систематизирам



Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 09:17



Заинтригува ме, човече. Ще ми простиш дългия пост, но смятам да се обясня на дълго и на широко.
Първо-вярата на Морфей. Всички казваме, че ВЯРВАМЕ в нещо. Едни в някой от многото богове, друг в “правилата на Мърфи”, трети в себе си и т.н. Но едва ли повечето хора употребяват тази дума в истинския й смисъл. Аз разбирам така нещата-вярата е нещо, на което се “доверяваш” напълно. Готов си да те води, готов си и да умреш за нея(кръстоносците примерно). Нищо и никого не може да те убеди, че това, в което вярваш не е истинско или е изопаченост Чистата вяра е нещо много рядко. И според мен, едно от проявленията й в днешно време е вярата в себе си. Тя никога не може да бъде срутена. Едва ли има смисъл да ви убеждавам в това. А машините не вярват. Те изпълняват.
Объркаността на Нео. Като че ли това е чисто човешко проявление. Аз лично не съм виждал объркана машина(примерно РС-то). Виждал съм ГРЕШАЩА машина.
За любовта...Сложна тема. Доста зависи от мирогледа. За мен лично любовта може да бъде симулирана. Не е просто, но не е и невъзможно Всички сте го изпитвали или най-малкото сте чули за такива случаи. Аз, при все че съм на 16, съм имал “удоволствието” да се опаря. Лъжлива, лицемерна любов. Любов с ЦЕЛ, минаваща през теб. Това може да се окаже вярно и в Матрицата, ако Тринити наистина е програма, заета да контролира Избрания. Но пък истинската любов се усеща.
Омразата. Във филма аз го виждам като гняв. И хубаво са казали “Металика”-“Св. Гняв”. Всички сме го изпитвали-силно чувство, което заслепява. Сякаш го усещаш не само в мозъка, а постепенно в цялото тяло-гръдният кош сякаш ще се пръсне от яростта, с която дишаш, мускулите се стягат все по-здраво, сякаш от адреналина, които кръвта носи, тласкана от разтуптяното ти сърце...Гняв, обсебил самия теб.Някак ЧИСТ гняв-само омраза и ярост...Машините не се гневят. Те просто приемат загубата, обидата или там каквото щете.
Така аз виждам нещата. Лично за мен всяко една чувство е човешко...на някакво ниво. На друго то или е лъжливо, или изкуствено.



Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: Cabel]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано04.08.03 14:54



Vsichki ot izredenite kachestva sa tvurde choveshki v opredelena situaciq...Ne mislq che Neo e programa, no ako e se durji prekaleno choveshki

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: Cabel]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано04.08.03 16:18



Ot kade si go teglil ?

Welcome to the real world


Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: Mopфиyc]  
Автор Cabel (СДрехитеУВудътъ)
Публикувано04.08.03 19:37



Масура, мислите или скриинсейвъра?
Т'ва за повечето мацки беше маитап. Нали Сайфър в първата част каза, че виждал само блондинки, брюнетки и червенокоси.

А браво!





Тема Re: Един следобед и неговите мислинови [re: Близнaka]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано04.08.03 20:12



благодаря ти че си отделил толкова много време и се радвам че съм те заинтригувал толкова.изглежда сме и набории аз съм на 16.
та за вярата-за мен това е най-важното нещо.без значение в какво-няма вярно и грешно.аз дори мисля че поначало няма дори и зло и добро.има борба за оцеляване.а тя е над всичко.през хилядолетията обществото се опитва да постави тази борба за оцеляване над общата идея цялото да оцелее,но отново се наблюдава това желание-да се запази цялоста и съществуването на нещо-обществото,от което съм част и аз.
Гняв-да всеки го е изпитвал.човешко,стига то да не те води през цялото време.
Объркана машина-има.не си ли чувал за зацикляне?а това на какво се дължи?МАшината не може да намери отговор или изход от даден цикъл.и се обърква което води до блокаж.
а за любовта тук съм говорил достатъчно.благодаря за вниманието




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.