Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 25.09.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Странно е, но вие имате думата  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 18:07



Става въпрос за това, че освен по Матрицата съм запален и по още адски много неща, едно от които са книгите по системата "Тъмници и дракони". Няма да задълбавам в това, а направо ще си дойда на думата-идеята ми е да напиша "разказ"(ще го пиша по малка и ще го четете тук) на тема Матрицата(изненадах ви, нали?), но вие, хората от клуба ще сте героите. Сами си измисляте персонажи(от филма или ваша измислица), казвате от къде да почна да пиша(става въпрос от къде нататък в Матрицата и това, което сме видели засега) и...гледате. Другото остава за мен. Смея да твърдя, че имам достатъчно фантазия, та да го реализирам и все пак да ви допадне и на вас. Странно е, но вие имате тежката дума. От вас искам само персонаж. Какво ще кажете..Влизате ли?



Тема Хубаво!нови [re: Близнaka]  
Автор irreal ()
Публикувано31.07.03 18:43



Находчива идея! Харесва ми. Лично аз приемам с удоволствие. Давай да те видим какъв писател си.



Тема :)нови [re: irreal]  
Автор Bamze* (безинтересна)
Публикувано31.07.03 19:02



Интересно хрумване!И аз участвам



Тема Re: :)нови [re: Bamze*]  
Автор Cabel (СДрехитеУВудътъ)
Публикувано31.07.03 21:35



Къде се записваме?

Аз искам да ме убият по време на разказа.
Бъди смел за да умреш млад






Тема Re: :)нови [re: Cabel]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 21:49



Мерси за разбирането! Записването, както и реализацията на разказа ще са на "територията" на форума. Моля само да посочите персонаж(агент, бунтовник или квото ви хрумне), съвсем кратка характеристика и горе-долу път на развитие. Де факто вие участвате в света на The Matrix.



Тема : :)нови [re: Близнaka]  
Автор irreal ()
Публикувано31.07.03 22:01



Браво! Кефиш! Вече имаш трима. Чакай да те питам, докато си мисля образа. Ти участваш ли? Какъв ти е героя?



Тема :=:)нови [re: Близнaka]  
Автор irreal ()
Публикувано31.07.03 22:07



А име? Измислил ли си? Или после ще го кръщаваш?(разказа)
P.S. Прост питам

P.S.2(нямащ общо с по-горните въпроси и послепис1) Защо да не се наричаме с прякорите си? Те нали така са във филма. Томас Андерсън се пише Нео, дамата с черната коса е Тринити, плешивеца е Морфей и т.н. А агент Смит как ли се пише?:)))

Редактирано от irreal на 31.07.03 22:08.



Тема i az u4astvamнови [re: Близнaka]  
Автор Neo_Rulzz (neMIseSURDETE)
Публикувано31.07.03 22:40



razkaz kazva6 zvu4i mi dobre moga dage da ti pomogna sus istoriqta. moge da se razviva vuv vremeto megdu dvete matrici naprimer da razkage6 kak "tenk" (brat na dozer persona6 ot purvata 4ast umira:) samo4e nikoi nekazva kade pak. mogebi omira v kraq na purvata samo 4e nego pokazvat. nqma zna4enie vagnoto e i az da u4astvam.



Тема Йеееее :)нови [re: Neo_Rulzz]  
Автор Bamze* (безинтересна)
Публикувано31.07.03 22:58



Още попълнения!Сууупеер
Аз предлагам всеки да участва със своя ник.Какво ще кажете по въпроса?
Мислите ли върху това какъв персонаж ще бъдете?Аз все още си нямам идеяВ краен случай,ако не измисля нещо интересно,ще приема някое предложение от вас.Става ли?



Тема Re: Йеееее :)нови [re: Bamze*]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано31.07.03 23:57



Stava :)



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано01.08.03 00:07



Ей, веднага ме пишете и мен, чувате ли? Пленен съм отсвета на матрицата, и без това се чувствам като част от него откакто гледах филма.
Подкрепям мнението да участваме с прякорите си, защото иначе ще се изпокараме кой кой да бъде от Матрицата. Аз лично се чувствам съпричастен с Нео (или със Архитекта като резерва, колкото и противоречиво да ви се стори), но за Нео биха се обявили 90 % от феновете, поне от мъжкия състав. :)
А и за Архитекта няма да са малко кандидатите.
Така че, давайте с личните си прякори, става ли?



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Maystora]  
Автор Bamze* (безинтересна)
Публикувано01.08.03 00:27



Става



Тема Thank you, people!нови [re: Bamze*]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 09:56



Първо да кажа, че ви благодаря за support-a. Не го очаквах..
А за никовете-да, всеки си е със своя, иначе ще стане лудница. Забравих да го кажа по-рано. Разказ още не е измислен, ще го мисля като си измислите персонажи. И тук едно важно уточнение-може да сте персонаж, който го НЯМА в филма(примерно искате да сте капитан на кораб или нов агент, или нова неутрална програма), аз ще ви вмъкна в действието. А може и да се вмъкнете под кожата на познатити герои.
И последно-всяка нова идея, критика и т.н. в процеса на писането са добре дошли. Ще го пускам на серии, така че вие ще имате контрала. Готов съм да се "детронирам" веднага, щом кажете, че не ви харесва действието и който иска, да продължи.



Тема Re: Thank you, people!нови [re: Близнaka]  
Автор irreal ()
Публикувано01.08.03 10:58



Моля! За сюпорта. Как очакваше да не ти се хареса идеята, направо е велика.

Всички ще сме в центъра на действието, нали? Щото сме малко.
Аз предпочитам да съм поддържаща роля, не ми харесват най-главните герои. Ако може да не ме убиват до края. Абсолютно от добрите. Не че лошите не са веселяци. Все още се чудя точно какво да съм- човек, програма, агент... Според мен няма смисъл да "влизаме в кожата" на познатите герои, щото големи имена като напр. Нео могат така или иначе да присъстват като характери, нали? Ама май предпочитам добрия стар човек от плът и кръв. Ще ми се да ме освободят от Матрицата. Дотук с желанията, че взех да прекалявам...



Тема Re: Thank you, people!нови [re: irreal]  
Автор Bamze* (безинтересна)
Публикувано01.08.03 12:05



Да ви кажа само,че два дни няма да имам възможност да следя как вървят нещата...чак в неделя ще имам достъп до компютъра(незнам как ще издържа).Ще ви помоля,ако започнете докато ме няма,вие да измислите какъв да е героя(героинята)ми.Оставям всичко на вашата фантазия...е,през това време и аз ще мисля по въпроса
До неделя



Тема Re: Thank you, people!нови [re: Bamze*]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано02.08.03 16:22



ОК, irreal, вече имам горе-долу твоята героиня. А да ти отговоря-питаше дали смятам да участвам-попринцип не, само ако страдаме от липса на лошковци(съответно на ника ми).:-) Дайте предложения за Bamze(ако все пак някой я познава по-добре и знае какво ще й хареса). Та така, хора, мислете ги тия персонажи и като сте готови, аз ще почна да пиша.



Тема Re: Thank you, people!нови [re: Близнaka]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано02.08.03 21:23



велико.........аз съм си Призрака ама гледай този път да има повечко място за него защото не ми се вярва да направиш и игра та ме покажеш колко съм важен всъщност



Тема Re: Thank you, people!нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Bamze* (безинтересна)
Публикувано03.08.03 21:24



Ето ме отново с малко информация за героинята ми...
Иска ми се да съм човек.Но ако има пренасищане от хора,съм склонна да отстъпя-това ще кажете вие.Мислех си да съм нещо като потенциалите при Оракула в М1...и после може би да ме 'освободят'...или да играя крайно рискована роля,като остана в Матрицата и помагам по някакъв начин на зионците и др. 'освободени' от там(като съм наясно с всичко-за реалността,Матрицата...и т.н.)Как мислите?А за характера на героинята:човек на чувствата-само това ще кажа.Другото оставям на вас
Май прекалих с исканията си,а?
[Matrix]Ghost,добре дошъл в отбора!



Тема Re: Thank you, people!нови [re: Bamze*]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 21:38



ОК, значи вече има 3-ма сигурни-irreal, Bamze и Chost.
И, Bamze, пиши си колкото искаш-това само ще ми помогне в сюжета.

За съжаление, героите са твърде малко. Трябва ми поне още един. Има хора, които са изявили желание, но нищо повече. Не искам да ви карам да чакате, sorry.



Тема Re: Thank you, people!нови [re: Близнaka]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано03.08.03 22:38



аз бих искал моят образ да бъде загадъчен-до края да не знаеш каква му е целта.не е задължително да е Призрак от филма,само така да се казва.искам дори накрая да не можеш да преценбиш дали е от отбора на "добрите" или "лошите".примерно както беше героя на Траволта в "Парола:Риба Меч"




Тема ?нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор irreal ()
Публикувано04.08.03 13:22



Хей, Близнак, кога ще се развива действието?



Тема И аз не знамнови [re: irreal]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 14:10



Искаше ми се да мога да ти отговоря, irreal. Зависи от героите...Макар че вече имам няколко нахвърляни идеи.



Тема Re: И аз не знамнови [re: Близнaka]  
Автор irreal ()
Публикувано04.08.03 18:55



ОК, извинявай, че ти задавам толкова въпроси.



Тема Re: И аз не знамнови [re: Близнaka]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано04.08.03 20:19



близнак,ай да се регистрираш та да мога да ти пускам бележки ако искам да те питам нещо лично или което не се отнася към матрицата.става ли?а и на теб ще ти е по-лесно



Тема Re: И аз не знамнови [re: irreal]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 10:22



Не, irreal, аз трябва да ти се извиня(всъщност на всички вас), че бавя разказа. Но, обещавам, няма значение дали още някой ще се включи или не, до следващата сряда ще пусна 1 част. А ти си питай колкото искаш.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 09:11



Ето ги героите в първа част:
Irreal-човек. Жена, която не подозира, че скоро ще осъзнае истината за Матрицата
Bamze*-дете-потенциал. Помага на Оракула
[Matrix] Chost-бунтовник. Следи irreal докато дойде време да й бъде обяснена реалността
Действието се развива точно в паузата между The Matrix и The Matrix:Reloaded-появява се Нео, за когото се смята, че е Той. Все още малко вярват в него, но е доста известен.Силата му расте и бунтовниците използват момента да спасят колкото се може повече хора. Агент Смит е изчезнал, но това не прави по-леко положението, тъй като машините все по-упорито действат, сякаш осъзнали новата заплаха от страна на Нео.

1
Пронизителният пищящ звук на ел. будилник бързо изтръгна irreal от сладкия й сън. Тя още през мъгла погледна към циферблата и това, което видя, я накара веднага да скочи на крака.
“По дяволите, пак ли? Писна ми!” –гневеше се без глас момичето, докато бързаше по претъпканите улици. Знаеше, че пак закъснява за новата си работа, а минувачите никак не й помагаха като я блъскаха непрекъснато. Може би и затова не забеляза човека, който я следеше от както бе излязла...

От както й бяха казали, че е “по-различно дете”, Bamze* дълго време не искаше да се примири с фактите. Може би защото и тя желаеше да живее като всяко нормално дете, макар и сама да се бе убедила, че това не й се отдава особено. Не и с дарбата, която имаше(Bamze* предпочиташе да я нарича проклятие). Детето можеше да чете мисли. Лесно, дори и без да желае, до нея достигаха мислите на околните, даже и тези, които би трябвало да си стоят скрити в най-тъмния ъгъл на съзнанието. Това би било интересно, ако всички хора бяха добри. Но понеже не би било възможно, момичето от малко беше принудено да понася цялата злост на мислите, които “чуваше”-мисли на обикновени хора, на лъжци, луди, убийци...Bamze* искаше поне за миг да се измъкне от ролята си на радар за човешки мисли, но това ставаше възможно, само когато заспи.
-Обичаш да спиш, нали, детето ми?-беше я попитала Оракула при първата им среща.
-Да.
-А защо?-бе продължила да пита старата жена.
-Защото всичко ми се струва по-истинско...-беше й отговорило малкото момиче.
Сега Bamze* , вече на 16, си бе дала сметка, че всичко да ти изглежда по-нормално в съня, е лесно разбираемо на фона на способността да четеш съзнания. Момичето вече беше “просветено” от Оракула какво всъщност е реалността, знаеше за Матрицата и живееше при съюзничката на Зион заедно с другите надарени, помагайки й да прецени хората, които щяха да бъдат освобождавани от “реалността”. Макар и да не желаеше да го признае пред себе си, Bamze* сякаш още не “беше намерила себе си”. Тя очакваше нещо. Нещо, което и сама не знаеше какво представлява, но то бе толкова натрапчиво, че наскоро беше започнало я разсейва от вълните човешки мисли, които я заливаха.

[Matrix] Ghost бе приел мисията да следи irreal докато дойде момента да бъде измъкната от Матрицата, не просто защото капитан Ниоба му го бе наредила. Той обичаше работата си. Макар от скоро да бе зионец, а още по-отскоро да беше втори командир на три-екипажният “Логос”, той беше приел присърце каузата на бунтовниците и правеше всичко по силите си да не бездейства, дори и ако се налагаше сам да си изнамира задачи.
“Още малко й е нужно. Само още малко и ще може да прогледне...”-мислеше си той, като наблюдаваше как irreal се качи в едно такси. След това си обърна гърба, усмихна се леко и пое в неизвестна посока...

To be continued


Очаквам мненията ви. Ще съм благодарен за критики, така ще поправя пропуските.:-)
Всички, които желаят да участват са повече от добре дошли. Условията можете да намерите някъде из моите постове по темата, но май най-ясни са в началото.





Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор thyn (леден)
Публикувано13.08.03 15:40



:)) Ако може да съм един от главните гадняри много ше се изкефя.Примерно агент или програма.

"...at last we`ll have revenge..."


Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано13.08.03 22:32



супер!имаш потенциал !



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано14.08.03 00:58



Наистина е готино. Може ли да включиш и мен. Само няколко неща ще ти кажа за себе си, за да е по-достоверно.
На 28. Не мога да се отърва от угнетяващото усещане, че света не е устроен съвсем както трябва. Най-висша ценност за мене е справедливостта. Никога не мога да подкрепя нещо, което не отговаря на нея. Искам да разполагам със силата да прекроя света, да го пресътворя по свой образ и подобие. :))))))))))))
Оттам нататък си ти.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано14.08.03 13:27



щях да предложа да ме вкараш в някаква любовна историйка с Bamze щото нали сме на една възраст но после се осетих че там съм доста по-голям.затова примерно irreal ще свърши работа ако искащото ми писна да махам чикии по тази Ниоба



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано14.08.03 22:58



Браво, добро начало, малко мистериозно и многообещаващо. Композицията е много сладка, на абзаци, за всеки по един.
Кога казваш, че ще видим следващото и имаш ли нужда от помощ?



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано14.08.03 23:09



Бравос! Това можеше да ме обиди!
Не ми казвай каква работа мога да свърша... не искам да знам...
Е, Близнака има съгласието ми, ако реши да слага нещо такова в разказа.
ПП А пък аз по принцип съм малко по-голяма от теб



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Maystora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано14.08.03 23:09



Ти си съвсем като за човек от Матрицата, който вече е съвсем готов да бъде освободен. Не искам да се бъркам на Близнака, де



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано15.08.03 23:01



колко по-голяма?



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Millena]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано16.08.03 01:59



Благодарности за добрата оценка.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: irreal]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано16.08.03 02:02



Верно, ти на колко си?



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Maystora]  
Автор irreal (Нерегистрирана)
Публикувано17.08.03 19:09



На все по-натежаващите ми 18 и 5 месеца. С всичките му там привилегии на свободен гражданин идват и отговорностите, нали? Ама не се възприемам като възрастна, все още съм прекалено голямо дете...



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: irreal]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано17.08.03 21:20



е значи наистина ис по-голяма.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: irreal]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано18.08.03 00:28



Хм, тва за детето е много хубаво.
Е значи наистина си по-малка.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.03 12:28



абе за теб е оки



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано19.08.03 01:26



Много съм стар ве брат, цели 10 отгоре. Може да ме съдят за педофилство.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано19.08.03 12:54



как бе -тя е на 18.аз познавам един на 24 който ходеше с една на 14 а друг на 29-с една на 13 или 12,не съм сигурен



Тема Лелеее...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано19.08.03 22:07



А леле мале. :)
Ми тогава й говори за мен.



Тема Re: Лелеее...нови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано20.08.03 20:25



е ти пък-да не си някакво лапе на 12 та аз да ти ореждам работите



Тема Re: Лелеее...нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Maystora (новак)
Публикувано20.08.03 22:54



Абе може да не съм, ама така се чувствам, когато става дума за такива работи.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: irreal]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 08:37



Sorry, хора, виновен съм, знам. Забавям разказа. Съжалявам, че още не съм пуснал II-та част, но тия дни съм мнооого зает. Приемете извиненията ми с уговорката това да не се повтаря и да бъда по-редовен.:-) Обещавам да видите втората част най-късно до сряда.
Thyn и Maystora също ще присъстват в историята. Ще гледам и да измисля нещо между Ghost и irreal.;-)
И, irreal, колкото до помощтта-ще съм ти благодарен, когато закъсам(неизбежно е), да дадеш някоя по-свежа идея.




Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор irreal ()
Публикувано22.08.03 12:56



Не си го слагай на сърце, не сме ти шефове та да те притискаме за крайни срокове. Е, по принцип ще е много хубаво, ако си спазиш уговорката де.
За помощта само кажи като закъсаш.
П.П. Моля те постни втората глава в друга тема, че тая стана бая тлъста.



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Авторthyn (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 16:11



10x 4owe4e
o4akwam s netyrpenie zliq si geroi :)))

...He is still only human.."



Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор thyn (леден)
Публикувано22.08.03 16:11



10x 4ове4е :))
о4аквам с нетърпение продължението и злия си герой :)))

"...at last we`ll have revenge..."


Тема Re: Странно е, но вие имате думатанови [re: Близнaka]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано23.08.03 21:01



абе не се притеснявай



Тема Темата се преместинови [re: irreal]  
АвторБлизнaka (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 19:02



Както каза irreal, темата стана тлъста. Треместил съм я под ново име "Matrix story". Там ще намерите и втора част.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.