Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 01.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Сънищатанови  
Авторbamze (Нерегистриран)
Публикувано01.07.03 03:06



Може би вече съм закъсняла,сигурно тази тема вече сте я обсъждали и ако е така,моля да ме насочите къде да чета.Но все пак:каква е тази мистерия със сънищата,които се сбъдват?Имам предвид не само Нео,ами също така и Морфей(когато Небуканезър се взриви).Светнете ме по въпроса,че взех прогресивно да затъпявам



Тема Re: Сънищатанови [re: bamze]  
Автор Cabel (войдбрингър)
Публикувано01.07.03 07:16



MORPHEUS
================
Tova e imeto na Boga na Synishtata v Metamorfozite na Ovid. Vyv filma Morpheus govori za synishta i sybujdane niakolko pyti...
V Matrix toi kaza na Neo da si predstavi che synuva syn koito da izglejda tolkova istinski che da byde sgreshen s istinskia sviat i da byde nevyzmojno za nego da se sybudi ot tozi syn. Matricata e "syniat" koito povecheto hora byrkat sys syshtinkata realnost..


Т'ва достатъчно ли е?





For blood and honor!

Тема Re: Сънищатанови [re: Cabel]  
Авторbamze (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 01:37



Имам предвид друго.Незнам дали ще ме разбереш.Ясно е,че филма дава отговори на много въпроси...и всичко е достатъчно логично,че да го разберем.НО:
В Презареждане Нео сънува и този сън се сбъдва.В края на Презареждане,когато Линк,Морфей,Нео и Тринити в последния момент успяват да се измъкнат от Небуканезър,докато същия кораб се взривява,Морфей казва,че е сънувал сън и сега този сън се сбъдва(пределно ясно е,че е сънувал експлозията,въпреки,че във филма не беше показано).Та чудех се какво е обяснението за тези ясновидски способности и на двамата.Възможно ли е например да имат някаква особена връзка с Матрицата;един вид достъп до информация,за да видят това,което в последствие ще се случи.Или Матрицата по някакъв начин им ''подхвърля'' тези сънища,като предупреждение.Тъпо звучи ,нали...Хора,ако някой ме разбира ,моля ви,помогнете.Явно съм изпуснала нещо и затова досаждам.Cabel,все пак благодаря...



Тема Re: Сънищатанови [re: bamze]  
Автор The_MaTRiX_ReLoaDeD (The One)
Публикувано02.07.03 10:56



Morpheus: I have dreamed a dream, and now that dream has gone from me.
Morfei ne kazva sunuvax sun i sega tozi sun se sbudna a sunuvax sun , no sega tozi sun e zaguben za men !

All I`m Offering Is The Truth Nothing More


Тема Re: Сънищатанови [re: bamze]  
Автор irreal (непознатa)
Публикувано02.07.03 11:18



наистина. и на мен ми е странно защо онова, което Нео сънува после се сбъдва?

Светът е комедия за мислещите и тргедия за чувстващите.


Тема Re: Сънищата [re: The_MaTRiX_ReLoaDeD]  
Авторbamze (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 04:12



Е,такъв беше превода.Не съм си възлагала задача да слушам репликите и да се опитвам да ги превеждам правилно(защото излиза,че филма,който съм си изтеглила,не е с много точни субтитри).Вероятно е така,както казваш...Абе ти знаеш ли родните ни преводачи какви невероятни преводи праскат-без майтап:наскоро,както си гледах телевизия и си сменях каналите,попадам на Александра...И какво-започва някакъв филм.Викам си,да видя поне заглавието...И к'во мислиш,виждам?"BLACK & BLUE'' и субтитрите отдолу(превод!)-"Тревожно бягство".Нямам думи...

И ти не казваш нищо относно моя въпрос...




Тема Re: Сънищатанови [re: bamze]  
Автор The_MaTRiX_ReLoaDeD (The One)
Публикувано03.07.03 10:44



За преводите съм съгласен . Моите субтитри са от Noises mahala или нещо такова ама тез бъкел от английски не чаткат , около 4-5 дни съм си оправял субтитрите , че и да пасват на момента когато казжат репликите ...... абе ужас .
А за въпроса ти явно тези сънища са били присъщи на всеки Избран.Те са неотменимо следствие от избора на Избрания, това трябва да се случи. Най вероятно всеки му се е случвало да сънува нещо което после да се сбъдне.Учителкта ми по философия казва че в съня границите на време и пространствео отпадат.Сънуваш някакъв момент от време които е заключен напред.Той може да се сбъдне а може и да не се зависиост от обстроятелствата , но го има като възможност.
Оракула каза на Нео - Ти гледаш на света без време - сиреч можеш да видиш какво ще се случи.Въпроса не е дали Нео ще избере Зион или любовта,за Нео вътре в него е ясно 4е ще избере Тринити , но не е ясно дали ще може да я стигне и затова не вижда какво и се слу4ва след падането .Сънят му се сбъдва до там 4е тринити пада след това за него не е ясно какво ще стане.Неговия избор още от 4ервеното хап4е го е отвел до там за да може да отиде до Изто4ника трините трябваше да падне .Избора е направен до това води , но изохода не е ясен.

All I`m Offering Is The Truth Nothing More


Тема Re: Сънищатанови [re: bamze]  
Автор Cabel (войдбрингър)
Публикувано04.07.03 02:39



На бившия си съквартирант отдавна съм му го казвал това за субтитрите. И официалните преводачи и преводачите на пиратски филми допускат много грешки. Нерядко превеждат буквално преносни фрази.
Сещам се за филма "Най-сладкото нещо" (за всеобщо учудване така се превежда заглавието наистина!!!)
Когато на Камерън Диаз й боднаха член в окото тя каза:
"I could go blind." (Можех да ослепея)
Превода:
"Можех да отида сляпа."





For blood and honor!

Тема Re: Сънищатанови [re: Cabel]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано06.07.03 17:03



Това е заради мързела на преводачите. Повечето от тях използват програми за превод, и се получават страхотни вицове.

Само веднъж опитвах да си правя превод на субтитри със Бултра 2.0. След тоя кошмар въобще не искам и да чувам за програми. ;о)

Най-интересния пример беше нещо от рода на: "I'll be right over", което бултрата преведе приблизително така: "Аз ще бъда премного" (не си спомням точно, пък и нямам Бултра на компа, за да се посмеем малко.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Сънищата [re: bamze]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано23.07.03 00:52



Мило, помисли. Даже и в ежедневието ни има неща, които не можем да си обясним и единственото, което ни остава е да приемем, че ги има и че са такива, каквито са, колкото и да са необясними. Какво остава за една книга или един филм? Вземи това за Ванга - би ли могъл някой да я обясни? Аз лично не мога да си я обясня. Съмнявам се в това, което изтъкват, че е, но все пак приемам, че е и възможна, макар и по никакъв начин да не мога да си я обясня. Това е да приемш необяснимото като се откажеш от това да си го обясниш.
Мисля, че развалихме с този форум част от магията на филма, защото предадохме тайнството на чувството и първичното възприятие, като нагазихме много яко в блатото на подробните логични обяснения. Предадохме чувството на възприятията за сметка на логичността на възприятията. А силата на този филм е неговата магичност, неговото въздействие отвътре....
Пак се оплетох, но надявам се да ме разбираш. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.