Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 24.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: za Бeзyмнови [re: Бeзyм]  
Авторranun (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 16:56



Bi li citiral oshte niakoi drug razkaz, "podlagasht na sumnenie nashata liubima realnost" :-)



Тема Re: za Бeзyмнови [re: ranun]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано23.06.03 18:54



Abe za razkaz ne znam obache ima gi dark city i 13th floor



Тема Re: za Бeзyмнови [re: ranun]  
АвторБeзyм (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 10:50



Четох наскоро един разказ за един тип дето установи, че всеки ден се повтаря едно и също и после се оказа, че света, в които живее е някаква компютърна симулация за изучаване въздействието на различни реклами.

Станислав Лем имаше един разказ за някакъв професор, който беше изобретил изкуствен интелект - някакви компютри в едно мазе, чиято единствена функция беше да си мислят, че са истински хора и да живеят някакъв предварително програмиран живот.

И естествено Кастанеда. Е, там не се говори за каквито и да било програми и машини, но идеята за това какво представлява т.нар. "реалност" е развита по един не по-малко завладяващ начин.

Теренс Макена:
" Аз мисля че ние сме тръгнали съм някакъв вид изкуствена интелигентност, която ще с появи от технологичния коралов риф и ще бъде толкова различна от нас, колкото ние сме от термитите. Интернет е естественото рождено място за ИИ… тя се учи 50 000 пъти по-бързо от човека и всичките и части са взаимосвързани… Тайна стратегия, която ще бъде и много хитра за една ИИ,която изучава родителите си хората. Вярно е и че все повече хора днес съзнават че огромни части от света днес са под компютърен контрол…може би тя вече ни е превзела…Ние наистина не можем да предречем какво би направила тя. Добре би било ако, като състрадателен и любвеобилен бог тя изглади бръчките от живота ни и възстанови всичко до един Райски идеал."



Тема Re: za Бeзyмнови [re: Бeзyм]  
Авторranun (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 14:25



Znaesh li, izkazwaneto ti ot 20.06. mnogo mi dopadna( dvete dumi za smisula na matricata). I spored men towa e edno ot osnownite neshta w tozi film.
Razbiram sushto taka, che dosta si poprochel. I wse pak mi se shte da se vurnem kum onowa ti izkazwane za realnostta, koiato mojem da promeniame ili suzdawame chrez viara(ako pravilno te razbiram ). Misliash li che towa e wuzmojno ili towa sa prosto twoi filosofski razsujdenia?



Тема Re: edin nevazmojen scenariy...нови [re: underground]  
Автор X-girl (shadow cat)
Публикувано24.06.03 19:38



вие сте луди!!

и това мноо ме кефи!!:)

и майче има нещо вярно в приказките ви!!



Тема Re: za Бeзyмнови [re: ranun]  
Автор Бeзyм (читател)
Публикувано25.06.03 18:31



"Възможно ли е" в този случай означава - възможно ли е да се научиш да вярваш? Не знам. Би трябвало да може.
Аз съм виждал по улиците един човек, който явно е убеден, че кара кола - бръмчи, сменя скорости, гледа в огледалото и т.н. Аз виждам, че той ходи по тротоара. Но ако той твърдо вярва, че кара кола? В смисъл - да го знае и дори да не се замисля - "карам ли кола", защото просто е очевидно, че кара кола. Тогава какво значение за него има, че аз мисля друго. В неговия свят може би има и други, които го подкрепят, защото и те виждат, че той кара кола. Кое ми дава право да смятам, че аз съм прав, а той - луд?
Не е ли също толкова вероятно аз да съм абсолютно убеден, че съм човек и не мога да летя, а в действителност да съм един щъркел от зоопарка, който се е побъркал в клетката си и е започнал да си въобразява, че е човек и може да мисли.



Тема Re: za Бeзyмнови [re: Бeзyм]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 20:27



искаш да кажеш, че експлорера ми започна да се прави на луд преди два часа точно когато исках да си напиша мнението, защото някой не е искал да го направя.
вече ме е страх за вас. да не почнете сега да се навивате, че сте в Матрица и че можете да летите. да не вземе някой да скочи от седмия етаж затва.
Е пак стана. тука почна буря и и-нета ми ще спре



Тема Re: za Бeзyмнови [re: няkoй]  
АвторБeзyм (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 10:33



Не. Точно това не съм искал да кажа.
Спокойно. Няма никакви матрици. Това е само филм. А тука сме си в реалността и никой не може да лети, защото... защото... ми защото така.
Не е ли очевАдно?



Тема Re: za Бeзyмнови [re: Бeзyм]  
Авторranun (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 13:27



Tova za shturkela, mai i na men mi doide mnogo :-)



Тема Еее споко бенови [re: ranun]  
АвторБeзyм (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 15:01



Странно, аз не виждам никаква разлика - дали ще си човек, който си е внушил че е птица или си птица, която си внушава, че е човек. Значи според вас човек може да полудее, а птицата - не. Чакайте сега, невъзможно е в нашият свят и да летиш и да си останеш нормален - трябва да избереш едно от двете - или оставаш нормален или откачаш тотално и се научаваш да летиш. Сигурен съм, че ако при вас дойде някой и ви каже на ухото "аз мога да летя" веднага ще ви стане ясно, че явно е откачил или се е дрогирал. Просто е - дори да усвоиш летенето, това няма да помогне на околните да "видят" че си го направил. Най-вероятно те ще кажат - "глей сеа тоа па кво се е разтърчал с разперени ръце - откачалка", а има и известна вероятност изобщо да престанат да те виждат, понеже хората предпочитат да не виждат неща които не са от техния свят, защото ако ги видят ще се побъркат - един вид защитна реакция.
Та така...

Не, определено не съм привърженик на идеята за полет надолу (от покрива).
Засега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.