Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 23.05.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови  
Автор********* (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 12:23



Abe iskam da vi pitam neshto, onia den gledah filma v arena i taka i ne mi stana iasno vsushnost kakva e rolqta na izbraniq. Kogato Neo stiga do suzdatelq na matricata nali toi mu kazva che ima 5 ili 6 izbrani predi nego i che vsushnost tva e ciklichen process. Sled tova kum kraia Neo kazva che neshto se e promenilo vuv istinskiq svqt i uspqva da spre onia robotcheta s pipalata. Dosta e oburkvashto, matricata vsushnost da ne e matrica v druga matrica???



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: *********]  
Авторgledahgo (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 12:30



a pyk na me mi se sroti che wsqka sledwashta matrica e upgrade, np pyk ne vinagi mogat da precenqt greshkata w The One.. ama kato znam che anglijskiqt mi e dosta slab, sigurno neshto ne sym razbrala. sega namerih edin scenarij ot 99-ta i toj nqma pochti nishto obshto s filma



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: *********]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано18.05.03 13:00



Az si misleh tochno sashtoto. Inache kak shte uspee da gi spre? Pak i nali onja kaza che Zyon(taka li se pishe?) i predi e bil unishtozhawan taka che...



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Safiir]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 16:33



Зион е защитен механизъм за Матрицата, но си е в реалния свят. Не става дума за матрица в матрица. Според Архитекта Матрицата работи за 99,9 % от хората, но има малък процент, които не я приемат. Именно за тях, малцинството, е Зион - градът, в който могат да се чувстват свободни и да кроят планове за бунт. Периодично градът се прочиства, а Матрицата се презарежда (reload-ва, рестартира), като ролята на "аномалията" Нео е всъщност на един предвиден и ръководен патч. Ръководен от програми като Оракула. Ролята на патчовете е да правят софтуера по-добър, доколкото е възможно.
Няма категорични данни, че Нео е придобил специални умения и в реалния свят. Вярно, вдигна ръката си и стражите паднаха, но секунди по-късно се разбра, че един от корабите е пуснал електромагнитния си импулс (EMP) по-рано от предвиденото. Смятам, че това е причината стражите да изпопадат, както и за комата на Нео и Бейн - мъжът на другата маса от финалните кадри. По-рано във филма Смит се копира на Бейн и вероятно успя да копира част от себе си и върху Нео. От там идват и думите на Нео, че "нещо е различно" и че може да усеща машините.
Това е интерпретацията ми според видяното от втора серия. Възможно е Revolutions да ме опровергае, но дотогава няма нищо категорично, което да намеква за "матрица в матрицата". Възможно е да съм просто наивен, но се съмнявам, че Вашовски са се спрели на финал, какъвто вече сме виждали в "Тринайстия етаж" и "Зоната на здрача".



Тема Съгласен съмнови [re: Bнимaвaл]  
Автор Debonair (отворкото)
Публикувано18.05.03 17:28



Напълно съм съгласен с тебе. Само да вметна, че нищо не пречи на архитекта и да манипулира Нео както му е угодно, и да го лъже за някои неща - например за многократното и тотално унищожаване на Зион. Отвсякъде погледнато, никой няма интерес от пълното изтребване на бунтарите - въпросът е да бъдат контролирани в някакви рамки и да не застрашават света на машините. От тази гледна точка, командир Лок е "идеалният бунтар" за архитекта, защото освен да защитава Зион не мисли за нищо друго. Докато Нео явно е способен и на нещо повече - подкокоросван от Морфей и от лудото му гадже Ниоба, разбира се.

Не ми пречи да лъжа, но пък мразя да съм неточен.


Тема Re: Съгласен съмнови [re: Debonair]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 18:36



Имам основание да вярвам на Архитекта що се отнася до фактите от миналото, но се съмнявам в предопределеността на бъдещето. Не мога да си спомня в детайли разговора на Нео с консул Дилард в машинното на Зион, но определено ми направи впечатление, че Нео отбеляза как нямало млади сред консулите.
Също така консулът намекна, че Зион е малко или много заварено положение.
Друг момент пък от разговора с Архитекта беше как Нео трябва да избере (губи ми се точната бройка) мъже, жени и деца, които да са първите от новата ера на Зион след настъпващото унищожение. Дали предиж
шният Избран не е подбрал консулите на сегашния Зион преди много години?
И кой изобщо е предишният Избран? Дали няма някакъв по-дълбок смисъл в думите на Персефона, която рече, че Нео много напомня на мъжа й преди да се промени? Някакви идеи?



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: *********]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 18:40



Май обърках името на консула. Както и да е, сещате се за кой става дума. Май Хаман беше.



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Bнимaвaл]  
Авторpaзkoнцeнтpиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 19:27



може ли да ми обясните какво стана в последните 5 минути на филма, нещо не го гледах съсредоточено ( или по точно се бях преуморила от прекалените ефекти), пък и го гледах на английски. каква беше развръзката , ZION беше ли унищожен? Благодаря много предварително



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: paзkoнцeнтpиpaнa]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 20:05



Не може да се каже еднозначно какво стана. За момента има само теории и тълкувания на зрителите, а стабилните факти ще дойдат чак от третата серия.

Мисля че това са сигурните неща:
Зион не е унищожен. Остават още няколко часа докато стражите го достигнат и малко повече време, докато всичките хора там бъдат унищожени.
Нео успя да разбие илюзиите на Морфей или поне да го накара да се замисли дали предсказанието е вярно.
Няколко кораба бяха в битка със стражите, всичките трябваше да си пуснат EMP (електромагнитния пулс) в точно определен момент, но един от тях избърза. От избързалия екип оцелява само Бейн - мъжът, който бе сгащен от Смит до телефона, който си разряза ръката с ножа и май бе на път да убие Нео в началото на филма. Предполага се, че съзнанието на Бейн сега е превзето от Смит.
Нео каза, че усеща машините и че нещо е различно, вдигна ръка и стражите паднаха. Не е съвсем ясно дали той им повлия или просто EMP-то чак сега стигна до тях. Нео изпада в кома, лежи на една маса, а на съседната маса е гореспометнатия Бейн. Краят следва...



Тема благодарянови [re: Bнимaвaл]  
Авторpaзkoнцeнтpиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 21:16



Е мерси много, сега вече мога да спя по-цпокойно

Ти наистина май си доста наблюдателен, аз Бейн въобще не го забелязах накрая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.