Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 16.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема защо предишните избрани изглеждат като Нео?нови [re: *********]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано29.05.03 17:11



там на мониторите при Архитекта се показват предишните пъти, когато Избраният е стигал дотам, нали?
защото когато Архитектът казва, че този е 6-тият, образите от екраните казват - 5? 3?...
(или нещо от сорта, не ми се рови да цитирам точно, но така го разбрах)

та, предишните Избрани пак Нео ли са, същият този човек...
или са си били различни хора, а му се показват с неговата физиономия? ако е така, защо? (но пък Архитекта му говори на "ти" - "ти" си бил тук и преди...)
ако е първото - как е възможно?

и друг въпрос, свързан с това: направи ми впечатление, че човек в Матрицата изглежда по същия начин, както в "истинския свят"
откъде съзнанието му знае какъв образ да си направи в Матрицата?
въртеше ми се вариант с да речем някаква камерка вътре в пашкула, която го снима и вкарва информацията в Матрицата, за да я изпрати на съзнанието на човека
събеседник ми предложи, че това не би било за учудване, тъй като би било по-лесно, отколкото да се генерират рандъм образи на хората
но във филма нямаше намек за това
вие как мислите?

освен това в крайна сметка не разбрах две много основни неща:
1. какъв избор е правил Избраният предишните пъти? (тогава май не е имало "Тринити" и привързаността му към човешкия род не е била персонализирана)
а) избора, водещ до пачване на Матрицата (а то в какво се изразява - хората, свързани към Матрицата, усещат ли го по някакъв начин?)
б) същият избор като сега - да спаси конкретен индивид сега в този момент и да зареже цялата работа, при което Матрицата не бива пачната / презаредена - който избор води и до унищожение на Цион (не разбирам и как двете неща са свързани - какво може да направи Нео, за да предотврати унищожението на Цион? според мен нищо. Само, ако пачне матрицата, ще има възможност да изкара хората, които да го построят наново. А ако не - няма да има тая възможност.)

Ако предишните Избрани / Нео-вци правят избор а), то сегашният за пръв път избира алтернативата. Как тогава машините са толкова доволни, че държат всичко под контрол, като очевидно сегашният Нео е новатор? За първи път той избира да *не* презареди Матрицата. Ами сега Матрицата какво ще прави, непачната ли ще си остане? И ще се разпадне?
А ако предишните избори са били б), това не обяснява съществуването на 5 матрици досега - нали не е имало кой да ги презареди?

2. Цион сега унищожен ли е или не, да му се не знае!

Извинете ме за фундаменталните неразбирания, но гледах филма само веднъж и нямам възможност да го гледам втори път в близко време.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: защо предишните избрани изглеждат като Нео?нови [re: Loretta]  
Автор Xpиcтo Гaнeв ()
Публикувано29.05.03 17:30



Ти пишеш "извинете за фундаментланите неразбирания" то тука си чатим повече от седмица, филма го гледахме пояече от един път и все още си задаваме почти същите въпроси като теб.
Най добре да не си губим времето с гадаене а да изчакаме 3-тата част и тогава да го разнищим тоя пуст филм. (вече почвам да съжалявам че е с толкова дълбок смисъл, друго си е като е някакъв обикновен екшън, минал и заминал, а гледаи тука колко време се губи

За това дето викаш за образа на човек в "реалния" свят, ако има такъв и в матрицата, и аз се питах как е възможно. Има няколко варианта, първо ние не знаем точно до колко е развита техниката по това време, да кажем че има някакви скенери които вършат тази работа без проблеми... (и после само им добавят по една прически, защото ако си спомняте Нео като го извадиха, беше кубе, а пък в матрицата си имаше коса) (При Морфиус не е имало такива проблеми.
Или другия вариант дето го писах по горе, те да са си още в матрицата и бог знае как въобще изглеждат в реалния свят.



Тема Re: защо предишните избрани изглеждат като Нео?нови [re: Loretta]  
Автор Xpиcтo Гaнeв ()
Публикувано29.05.03 17:36



А това което питаш в началото, всъщтност ти създаваш нова теория, ние до сега бяхме стигнали до извода, че това на мониторите са възможните реакции на Нео, които Матрицата/Архитекта могат да предвидят, които до известна степен съвпадаха с това което той казваше, но не винаги, обаче твоят вариант е също доста интересен, това може и да се окажат предишни Нео-вци.
Незнам кое от двете е, някой от по-умните да каже, аз тука съм пас.



Тема образите в екраните са предишните Избранинови [re: Xpиcтo Гaнeв]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано29.05.03 19:04



Съдя от този откъс:

The Architect - Quite right. Interesting. That was quicker than the
others.

*The responses of the other Ones appear on the monitors: Others? What
others? How many? Answer me!'*

The Architect - The matrix is older than you know. I prefer counting from the emergence of one integral anomaly to the emergence of the next, in which
case this is the sixth version.

*Again, the responses of the other Ones appear on the monitors: Five versions? Three? I've been lied too. This is bull****.*


Та въпросът е защо изглеждат като Нео.

Отг.1: Не изглеждат всъщност като Нео, но Архитектът така му ги показва - в неговия образ. Например за да може Нео по-лесно да ги възприеме (?!) или най-вече, за да се създаде още малко ненужно объркване във филма. Не че е невъзможно, но е много тъпо обяснение и предпочитам да дам шанс на друго.

Отг.2: Изглеждат като него, защото телата им са били като неговото.

Отг.3: Изглеждат като него, защото това е същият човек, само че не помни.


Отг.3 не ми се вижда възможен - просто не виждам как да стане.

По метода на изключването остава Отг.2 (просто за други варианти не се сещам). Той ме навежда на мисълта, че след като появата на Избрания е резултат от протичането на един и същи процес (може би с малко изменение, защото Матрицата с всяко презареждане е леко ъпгрейдната), та, един и същи процес би трябвало да даде един и същи резултат.
Т.е. Нео някакси със самото си появяване да е почти точно копие на предшествениците си. Защото Нео представлява натрупване на същата информация.
Това обаче не обяснява 2 неща:
1. Защо Морфиъс не го разпозна в първата серия, след като се каза, че той е познавал предишния Избран.
2. По какъв начин натрупването на информация се "въплътява"? Тук трябва първо да си отговорим: Само съзнанието на Нео ли е съзнанието на Избрания, или по някакъв начин и генната му информация? (която отговаря за външния му вид)

Не знам, аз стигам до задънена улица.
Ако имате идеи, казвайте.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: защо предишните избрани изглеждат като Нео?нови [re: Loretta]  
АвторDade (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 21:17



Shte mi otneme chasove za da otgovoria na mnogobroinite ti vyprosi (to e vse edno da ti obiasnia celia film), no shte opitam pone na niakoi ot tiah...
Eto kak az vidiah neshtata za koito pitash ti:


Monitorite v scenata s Arhitekta izobraziavat vyzmojnite IZBORI koito vseki edin chovek pravi. S drugi dumi monitorite izraziavaha razlichnite varianti po koito choveka (NEO) moje da reagira v dadenata situacia. Praveiki IZBOR na reakciata si v situaciite syzdatelite na filma mnogo interesno pokazaha tova, kogato pri vseki ot mnogo braoinite IZBORI/MONITORI kamerata vlizashe v ekrana (na dadenia monitor-izbor) i pokazvashe sledvashtata scena.
Monitorite ne pokazvaha predishnite izbrani, a samo izborite koito Neo mojeshe da napravi. Pomisli samo predishnite izbrani sa bili 6 (predpolaga se che sa bili 6, zashtoto matricata e bila prezaredena tolkova pyti)...


Filmyt ne zasiaga temata za prerajdaneto, zatova schitam che predishnite izbrani ne sa izglejdali po syshtiat nachin kakto izglejda Neo. Vse pak vsichki hora v matricata sa samo hora (vypreki che spiat prez celiat si jivot), koeto shte reche che v opredelena vyzrast te umirat... Kakyv e shansa da se rodi chovek koito da ima syshtiat vynshen vid kato niakoi predi nego (bilo to i Izbraniat).


Kogato Arhitekta kaza, che Neo e bil po-byrz ot drugite, tova beshe otgovor na slednata situacia:
Neo popita arhitekta pyrviat si vypros : ZASHTO SAM TUK?
i arhitekta zapochna da mu obiasniava neshto, na koeto NEO kaza, che Arhitekta ne mu e otgovoril na vyprosa. i tochno togava Arhitekta kaza che Neo se e dosetil za tova (che toi ne mu e otgovoril bukvalno na vyprosa zashto Neo e tam) po-byrzo ot ostanalite.... i t.n.


Choveka v matricata spored men NE izglejda "po syshtia nachin" kakto izglejda v matricata. Da, choveka v Matricata i choveka v istinskia sviat sa EDIN I SYSHT chovek ako tova iskash da kajesh, no te sa syvsem razlichni v matricata ot kolkoto v realnostta. Spomni si ot pyrviat epizod na filma, kogato Morpheus obiasniavashe na Neo za tezi raboti..
Toi mu kaza che obraza na choveka v matricata e negovata (digitalna, ako shtesh) proekcia nad realnostta. T.e. chovekyt v matricata izglejda taka kakto sam vijda sebe si, taka kakto si se predstavia i vyzpriema. T.e. toi moje da vijda sebe si kato tip oblechen v cherni koji i s cherni ochila, s kosa i bez dypki po tialoto, no toi si e edin i sysht chovek...
predpolagam che ti niakaksi sam si znaesh kak izglejdash, no tova za mashinite teoritichno ima smisyl i e prosto tehnicheski vypros (vyv istoriata na filma), koito syzdatelite na filma sa smetnali (ili vyobshte ne sa pomislili za nego) za malovajen i ne sa mu obyrnali tolkova vnimanie...

nadiavam se da ti se e raziasnilo tova.


kolkoto do pachvaneto i izborite napraveni ot prednite izbrani, ne stana tolkova iasno v celiat film, no ako porazgledash tozi forum shte otkriesh kakvo misliat razlichnite hora po vyprosa.. ima razviti niakolko idei vyv foruma.


Matricata do sega e bila patchnata 5 pyti i zatova oshte e ima... no tozi pyt ne se znae kakvo shte stane poneje neshtata ne se razvivat tochno kakto predi, sled kato Neo IZBRA da se vyrne tam ot kydeto e doshyl i da ne zavyrshi procesyt taka kakto se e ochakvalo ot nego...


---------------------
Ако предишните Избрани / Нео-вци правят избор а), то сегашният за пръв път избира алтернативата. Как тогава машините са толкова доволни, че държат всичко под контрол, като очевидно сегашният Нео е новатор? За първи път той избира да *не* презареди Матрицата. Ами сега Матрицата какво ще прави, непачната ли ще си остане? И ще се разпадне?
---------------------
Mashinite iavno ne dyrjat vsichko pod kontrol sled kato Neo gi "iznenada" s izboryt si. Da za tova imeno toi e NOVATOR. Da za pyrvi pyt izbira da ne e prezaredi. Praveiki tozi izbor, arhitekta mu kaza, che s tozi si izbor choveshkata rasa nai-veroiatno shte umre (Zion shte byde unishtojen i syotveno i Vsichki hora v svyrzani v Matricata). Neo kaza na Arhotekta, che mashinite ne mogat da si pozvoliat horata da umra, poneje te ima davat nujnata energia za da syshtestvuvat mashinite, no arhitekta mu otogovori che te (mashinite) si imat opredeleni niva na otceliavane koito sa gotovi da priemat.



i kato za krai razlikata mejdu neo i ostanalite izbrani e che toi prejiviava cialata tazi rabota izpitvaiki neshto po-razlichno ot predishnite takiva - a imenno Liubov.... once again love will save the world...



Тема предвиден ли е новаторският избор на Неонови [re: Dade]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано29.05.03 21:52



Mashinite iavno ne dyrjat vsichko pod kontrol sled kato Neo gi "iznenada" s izboryt si.

Не е баш така, защото Архитекта предизвика Нео да направи този избор. Нео не знаеше, че Тринити е в Матрицата, докато Архитекта не му показа.
И то Архитекта го прави съвсем съзнателно и целенасочено, т.е. става ясно, че този избор е заложен и предвиден от него:

Already I can see the chain reaction, the chemical precursors that signal the onset of emotion, designed specifically to overwhelm logic, and reason. An emotion that is already blinding you from the simple, and obvious truth: she is going to die, and there is nothing that you can do to stop it.

Сигурно ще разберем защо в третата част.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема дали мониторите отразяват изборите или миналотонови [re: Dade]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано29.05.03 22:00



Съгласна съм с теб, че е по-логично това да са възможните варианти на реакциите на Нео.
Отначало и аз така го приех, още повече че се връзва и с това, че двамата си говорят за идеята за Избора.

Но после събеседник ми обърна внимание върху този момент, където Архитекта съобщава, че тази Матрица е 6-та, и от екраните виждаме реакции, сред които:
- 5 версии?
- 3?

Това го има в свалените реплики, които постна някой тук.
Може и да е грешка при свалянето. Ако е така, приемам твоята теория.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: предвиден ли е новаторският избор на Неонови [re: Loretta]  
АвторDade (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 19:08



Az predpochitam da viarvam, che Neo znaeshe che tova shte se sluchi (sled kato go synuva niakolko pyti), no ne beshe siguren koga tochno se sluchva...
i vse pak ne mislia che tova e 100% predvidenia i izchislen hod na mashinite sled kato kakto vidiahme NEO dokaza che te greshat:

she is going to die, and there is nothing that you can do to stop it.



Тема Re: дали мониторите отразяват изборите или миналотонови [re: Loretta]  
АвторDade (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 19:15



Tova 5 i 3 beshe chast ot vyzmojnite reakcii na NEO, sled kato Architecta mu syobshti tova, toi zapochna da se pita: Kakvi drugi? Kolko sa te? 3 ? 5 ?

neshto takova...

Radvam se che povdigna temata s Monitrite, shtoto na men mi se vyrteshe neshto v glavata po tozi vypros ot mnogo vreme i sega shte moga da go spodelia...


Pomnish li v pyrvata chast na filma, kogato Agentite zaloviha Neo i go biaha ostavili v staia za Razpiti (tam kydeto i go bugg-naha v korema)
V samoto nachalo na scenata nie vidiahme kak Neo stoi v tazi staia prez edin monitor, sled tova kamerata mina prez monitora i vleze v staiata... Tova me kara da se zamislia che moje bi tova e momenta v koito Architecta zabeliazva Neo za pryv pyt. Ne mislish li?

Az imam niakolko idei za sluchki ot pyrviat film koito syotvetstvat na sluchki vyv vtoria film... tribva da gi izbroia v niakoe syobshtenie sledvashtia pat.



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Bнимaвaл]  
АвторDestiny_ (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 10:31



Май си прав за това че Смит се е копирал върху Нео отчасти, и със сигурност няма матрица в матрицата, има някаква вероятност но аз си мисля че така наречената втора матрица всъщност е човешкото съзнание, а Нео се е освободил напълно... Друго което ме вълнува е Персефоне, тя е програма, нали обаче мойе ли да има някакви емоции ако е така?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.