Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 16.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: klumanda]  
АвторDade (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 19:11



Niamam predstava :)
tova shte razberem na esen...



Тема Re: До Внимавал и до Dade!нови [re: Xpиcтo Гaнeв]  
АвторDade (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 19:13



Napylno si prav :)



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matнови [re: Bнимaвaл]  
АвторDade (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 19:28



OK syjaliavam ako sam te zasegnal tolkova mnogo, kakto teb taka i tezi koito chetat tozi forum. Az ne razbiram zashto agresivno povedenie e tolkova striaskashto za teb ili kogoto i da bilo... no AZ SAM AGRESIVEN v opredeleni situacii i tova SAM AZ, ne moga da se promenia. NIAMAM NUJDA ot tvoite syveti... ne vi razbiram hora - zashto vinagi se opitvate da davate syveti? Nikoi ne vi e molil za tova ...

Eto ti moia savet:
zadryj si syvetite za istinskite priateli ili semeistvo ne gi razdavai na sluchaino hora. Te niamat nujda ot tiah.. taka samo im prechish (vypreki che si mislish che taka im pomagash)

Ti na men ne si mi pomognal da razbera kakyvto i da e film, za tova i ne sym ti blagodaril.



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Dade]  
Автор The_MaTRiX_ReLoaDeD (The One)
Публикувано28.05.03 20:16



Nali kaza arxitekta mislq 4e matricata vsu6nost e mnogo po stara otkolkoto mislqt i vsu6nost godinata moje da nee 2199 , a da e primerno 2299 i starosta da si vur6i rabotata :

All I`m Offering Is The Truth Nothing More


Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: The_MaTRiX_ReLoaDeD]  
АвторDade (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 20:55



OK no tova koeto predpolojih az e, che vlizaiki vyv sorsa na programata Izbrania predava cialata informacia nosesht v sebe si, (tova kaza arhitectka che e prednaznachenieto na Izbrania, kogato Neo go popita Y AM I HERE?) kato po tozi nachin se prevryshta v patch/programa.

Po tozi nachin dori i 5 000 000 godini po-kysno da e (ako toi e edin ot predishnite "THE ONE") Merovingian prodyljava da syshtestvuva...



Neshto drugo koeto sega se seshtam v potvyrjdenie na predpolojenieto mi, che PERSEPHONE e t.n. "Maika na Matricata" e fakta, che shtom Merovingian e edna ot nai-starite programi tam, to tova podskazva, che PERSEPHONE e syshto mnogo stara programa tam. A kakto se razbra ot Architect-a programata pomagashta na horata s Izboryt e bila syzdadena sled 2-rata matrica...



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Bнимaвaл]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано29.05.03 03:17



Не знам в какво си внимавал, обаче EMP е било пуснато предварително по време на атаката срещу Зион и заради това са ги размазали... А го е пуснал именно оня пич, който е копие на агент Смит. Аз още тогава се зачудих как, по дяволите, компютърна програма може да се всели в човек, но ако това е част от матрицата тогава всичко е ясно.
И именно Нео спря машините с една гола ръка...
Абе добре, че бяха тия последни 5 минути, че иначе съвсем се бях отчаял от този филм.



Тема Презареди.....нови [re: Bнимaвaл]  
АвторKambera (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 07:54



"Презареди" наново филма и наблегни на философските послания на братя Ушовски!:)

АЗ мисля(а това си е напълно мое мнение)че смисъла на презареждане,е безкрайния цикъл на ВЕЧНОСТА! Според мен Ушовски ни представят два паралени свята ако мога да ги нарека АД и РАЙ.Само че АДЪТ сега, под неангажиращия "СЪН" на милиарди хора се превръща в техния РАЙ. а РАЯТ за тези които разбират смисъла или по-точно истината за живота АД(спомни си-"май съжалявам че взех червеното хапче") Та ето стигнахме и до Персефона, знаеш ли че тя е жената на Хадес, древногръцкия Бог на подземното царство.......

"Друг момент пък от разговора с Архитекта беше как Нео трябва да избере (губи ми се точната бройка) мъже, жени и деца, които да са първите от новата ера на Зион след настъпващото унищожение"

А нещо от това не ти ли напомня за Ной и неговото право да спаси определен брой хора от Божия ГНЯВ!
БОГ?-(Масоните го наричат АРХИТЕКТА)

Освен увлекателна sci-fi-история с изумителни визуални ефекти, кунг-фу и огромно количество оръжия, "Матрицата" е и духовен филм, смята Томкинс. Пророкуваната мисия на главния герой Нео е да открие истината, която да освободи човечеството. А щом е свободно, то ще бъде и по-добро и съвършено. Нео жертва живота си за другите, след което възкръсва от мъртвите, по-силен от всякога. Следва се християнския модел за ролята на един месия, като в края на филма героят дори се възкачва на небето. В този смисъл сравняването с живота на Исус Христос изглежда съвсем естествено. Непрекъснати асоциации с Библията предизвикват и имена като на Тринити (Света Троица, Триединство) и на бунтовническия град Цион.



Тема To vsik4o xubavo ama ...нови [re: Dade]  
Автор The_MaTRiX_ReLoaDeD (The One)
Публикувано29.05.03 08:00



Mi mojebi izbraniq umira sled vsqko razru6avane na Zion neznam, no az mnogo se 4udq za6tl adjaba na na6to mom4e mu tekna kruv ? Prakti4eski he is the ultimate v matricata ne trqbva da stavat takia ne6ta .Dali promeni v matrixa ne sa napraveni da se ograni4at silite mu ?

All I`m Offering Is The Truth Nothing More


Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: *********]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано29.05.03 10:55



Абе още ли търсите смисъл в този тъп филм?



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Чoвek бeз винa]  
Авторbriah (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 11:46



chovek bez vina ti mnogo mi prilichash na kir'eto ot dailyto. ti li si be kure




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.