Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 20.06.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Bнимaвaл]  
Автор Safiir (AK beamer)
Публикувано18.05.03 21:34



Mi ot trailer-a na revilutions dokolkoto razbrah Zion oshte si stoi ama aha da padne. Pak i ima edin mnogo gotin moment s Neo i Smith ama si go wizhte naj-dobre trailer-cheto :)



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: Safiir]  
Авторcomdex (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 11:10



Tova koeto si gledal ne e trailer na Revolutions a e prosto...film che ot igrata
Enter The Matrix...... Enjoy



Тема Re: Da ne se chete ot hora koito ne sa gledali Matrix2нови [re: comdex]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 12:26



Да, (почти) същият трейлър го има и в играта, но това не му пречи да си бъде трейлър на Revolutions. Още повече, че отново е на финала, но преди финалните надписи.
Освен това не са съвсем еднакви. Не си спомням ненормалното хилене на Смит в кино версията на трейлъра, както и думите на Оракула ги няма в клипа от играта.



Тема Едно въпросче по финалната 'развръзка'нови [re: Bнимaвaл]  
АвторTishi (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 01:47



Значи Внимавал туй дето го казваш наистина има смисъл там али бали. Аз не казвам, че съм разбрал филма тъй като съм гледал само някои части от Аниматрицата или играта Ентър Дъ Мейтрикс (хъх колко тъпо изглежда), в която се разправят доста интересни сюжетни линии пропуснати във самия филм поради прекалената големина от страна на времетраенето, което е щял да придобие... Та така там за агентите а-у... аз може и да бъркам де но нали там този пич Бийм ли беше не помня той ли влезна там от вратата, в която се биеха Смитовците с Нео ии дето го превърна в себе си Агент Смит. И значи много ме навежда това на мисълта, че може този пич да е саботирал самата операция с корабите и да е прецакал там екипажите. А че в Нео може да се е закодирала известна информация от Агент Смит да възможно е това тепърва ще се установява. Ами Морфей??? Нали и той беше подложен на такова пре... преобразяване и то доста по-дълго от Нео, а с него ен се споменава да има някакви промени (в смисъл характер способности и т.н.) е поне аз не съм забелязал, но ми се струва, че нямаше и щом оня пич Бийм му е станало нещо на Нео му е станало нещо що и Морфей да не се промени? Де да знам тепърва го чакам тоя филм в киното на родния ми град, за да имам удоволствието да го гледам още няколко пъти. А и ако някои знае от къде мога да си намеря играта ЕТМ да ми кажеда си я дръпна, защото наистина съм навит да изиграя обещания 19-часов геймплей от производителите. Та засега само това после може още въпроси да задавам... тъй като историята с Архитекта ми е много мътна (като цляо бях развълнуван прекалено много от филма и ми беше трудно да осъзная всичко, което се говореше. Още повече, че тая част беше доста по-сложна от страна на философските разсъдения и си съдя по това, че ми трябваше доста пъти да гледам Матрицата, че да разбера абсолютно всяка дума и факт там! И така... увлякох се... съжалявам дано не е отегчително!

П.С. А Персефони (с акцента на онзи пич, който го казва по възможно най-невероятния начин) е наистина една от красивите чадти във филма



Тема Re: Едно въпросче по финалната 'развръзка'нови [re: Tishi]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 03:10



Аниматрицата не помага особено за разбирането на Reloaded. Единствено действието във Final Flight of the Osiris и Kid's Story имат някакво що годе пряко отношение.
Enter the Matrix наистина хвърля малко повече светлина върху сюжета. Там ясно и в едър план се вижда как Бейн прецаква екипа на кораба си, но това става ясно и от финала на Reloaded.
Въпреки че Enter the Matrix е писана и режисирана от Вашовски и реално удължава филма с поне половин час, предпочитам да не я вземам предвид в спекулациите си. Ако всеки тръгне да замесва игри, странични проекти като Аниматрикса с трилогията... ще стане мазало. Затова никой не го прави, да речем, със Star Wars - и там има една камара игри, които обогатяват историята, но си стоят отделно. Който ги играе, добре за него, но трябва да има завършен сюжет и за тези, които ходят на кино, но нямат възможност или не искат да играят.
И като стана дума за спекулации, това което казах за копирането на Смит върху Нео е именно такова - обикновено предположение от моя страна. Допускам, че може да греша. Още шест месеца няма да сме сигурни в нищо.
Имам обяснение на въпроса ти за Морфей, но и то е предположение. На Нео му трябваше известно време преди да "почувства" машините. Морфей може да е в нещо като инкубационен период преди да почувства заразата. Някак странни са ми думите му "He fights for us" от трейлъра на Revolutions. Кой е този "той" и на чия страна се бори? Не става ясно и след хиляда гледания. Вероятно хвърчаща реплика, трейлър е все пак.
За неяснотите при Архитекта - гледай филма пак. Казват се съвсем прости неща със сложни думи. Ако назнайваш английски, мога да постна целия му разговор с Нео.



Тема Re: Едно въпросче по финалната 'развръзка'нови [re: Tishi]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 03:14



Ето това е разговорът на Нео с Архитекта. Надявам се да е от полза.

The script between Neo and "The Architect", but you could figure that out:
-------------------------

The Architect - Hello, Neo.

Neo - Who are you?

The Architect - I am the Architect. I created the matrix. Ive been waiting for you. You have many questions, and although the process has altered your consciousness, you remain irrevocably human. Ergo, some of my answers you will understand, and some of them you will not. Concordantly, while your first question may be the most pertinent, you may or may not realize it is also irrelevant.

Neo - Why am I here?

The Architect - Your life is the sum of a remainder of an unbalanced equation inherent to the programming of the matrix. You are the eventuality of an anomaly, which despite my sincerest efforts I have been unable to eliminate from what is otherwise a harmony of mathematical precision. While it remains a burden to sedulously avoid it, it is not unexpected, and thus not beyond a measure of control. Which has led you, inexorably, here.

Neo - You haven't answered my question.

The Architect - Quite right. Interesting. That was quicker than the others.

*The responses of the other Ones appear on the monitors: "Others? What others? How many? Answer me!"*
(I dont agree with whoever wrote this, I think that the monitors are showing Neo's possible answers, possible hinting that there are alternatives to his actions (and hence the choice issue comes up). Also, the camera zooms in on Neo's current response, showing the choice made.)

The Architect - The matrix is older than you know. I prefer counting from the emergence of one integral anomaly to the emergence of the next, in which case this is the sixth version.

*Again, the responses of the other Ones appear on the monitors: "Five versions? Three? I've been lied too. This is bull****."*

Neo: There are only two possible explanations: either no one told me, or no one knows.

The Architect - Precisely. As you are undoubtedly gathering, the anomaly's systemic, creating fluctuations in even the most simplistic equations.

*Once again, the responses of the other Ones appear on the monitors: "You can't control me! **** you! I'm going to kill you! You can't make me do anything!*

Neo - Choice. The problem is choice.

*The scene cuts to Trinity fighting an agent, and then back to the Architects room*

The Architect - The first matrix I designed was quite naturally perfect, it was a work of art, flawless, sublime. A triumph equaled only by its monumental failure. The inevitability of its doom is as apparent to me now as a consequence of the imperfection inherent in every human being, thus I redesigned it based on your history to more accurately reflect the varying grotesqueries of your nature. However, I was again frustrated by failure. I have since come to understand that the answer eluded me because it required a lesser mind, or perhaps a mind less bound by the parameters of perfection. Thus, the answer was stumbled upon by another, an intuitive program, initially created to investigate certain aspects of the human psyche. If I am the father of the matrix, she would undoubtedly be its mother.

Neo - The Oracle.

The Architect - Please. As I was saying, she stumbled upon a solution whereby nearly 99.9% of all test subjects accepted the program, as long as they were given a choice, even if they were only aware of the choice at a near unconscious level. While this answer functioned, it was obviously fundamentally flawed, thus creating the otherwise contradictory systemic anomaly, that if left unchecked might threaten the system itself. Ergo, those that refused the program, while a minority, if unchecked, would constitute an escalating probability of disaster.

Neo - This is about Zion.

The Architect - You are here because Zion is about to be destroyed. Its every living inhabitant terminated, its entire existence eradicated.

Neo - Bull****.

*The responses of the other Ones appear on the monitors: "Bull****!"*

The Architect - Denial is the most predictable of all human responses. But, rest assured, this will be the sixth time we have destroyed it, and we have become exceedingly efficient at it.

*Scene cuts to Trinity fighting an agent, and then back to the Architects room.*

The Architect - The function of the One is now to return to the source, allowing a temporary dissemination of the code you carry, reinserting the prime program. After which you will be required to select from the matrix 23 individuals, 16 female, 7 male, to rebuild Zion. Failure to comply with this process will result in a cataclysmic system crash killing everyone connected to the matrix, which coupled with the extermination of Zion will ultimately result in the extinction of the entire human race.

Neo - You won't let it happen, you cant. You need human beings to survive.

The Architect - There are levels of survival we are prepared to accept. However, the relevant issue is whether or not you are ready to accept the responsibility for the death of every human being in this world.

*The Architect presses a button on a pen that he is holding, and images of people from all over the matrix appear on the monitors*

The Architect - It is interesting reading your reactions. Your five predecessors were by design based on a similar predication, a contingent affirmation that was meant to create a profound attachment to the rest of your species, facilitating the function of the one. While the others experienced this in a very general way, your experience is far more specific. Vis-a-vis, love.

*Images of Trinity fighting the agent from Neos dream appear on the monitors*

Neo - Trinity.

The Architect - Apropos, she entered the matrix to save your life at the cost of her own.

Neo - No!

The Architect - Which brings us at last to the moment of truth, wherein the fundamental flaw is ultimately expressed, and the anomaly revealed as both beginning, and end. There are two doors. The door to your right leads to the source, and the salvation of Zion. The door to the left leads back to the matrix, to her, and to the end of your species. As you adequately put, the problem is choice. But we already know what you're going to do, don't we? Already I can see the chain reaction, the chemical precursors that signal the onset of emotion, designed specifically to overwhelm logic, and reason. An emotion that is already blinding you from the simple, and obvious truth: she is going to die, and there is nothing that you can do to stop it.

*Neo walks to the door on his left*

The Architect - Humph. Hope, it is the quintessential human delusion, simultaneously the source of your greatest strength, and your greatest weakness.

Neo - If I were you, I would hope that we don't meet again.

The Architect - We won't.



Тема Мерси Внимавал :)нови [re: Bнимaвaл]  
АвторTishi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 00:46



Значи английския поне според мен го знам на доста добро ниво и мерси, че ми изпрати разговора между двамат пичове... а аз бях почти сигурен, че ще разбера кво си говорят след следващото гледане... Хммм трябва да призная, че даваш доста логични обяснения, но въпреки всичко съм длъжен да се чудя дали наистина е така както казваш без да се обиждаш. Колкото до това за Аниматрицата и ЕТМ имаш право филма си е филм и трябва да се разбира и без допълнителни обяснения или други неща дето трябва да се гледат или правят. Просто трябва малко повече съсредоточаване и внимание, за да разбереш от самия филм кво се случва и ква е далаверата.
Ще го гледам пак и ще задавам въпроси, за сега мерси много и ако има нещо интересно открито и т.н. съобщавай тука



Тема Re: Едно въпросче по финалната 'развръзка'нови [re: Bнимaвaл]  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано21.05.03 01:05



Абе това с копирането на Смит върху Нео и на мен ми хрумна, обаче има нещо което ме притеснява в това отношение - как патча ще излезе от матрицата? Ако приемеш копирането, приемаш и рекурсията в матрицата (матрикс-ин-дъ-матрикс), а тоя филм, както някой спомена, вече сме го гледали.

Да приемеш копирането без "външна" матрица, означава да приемеш, че като ти се зарази компютъра с гадина, ти да почнеш да кихаш.

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: Едно въпросче по финалната 'развръзка'нови [re: Duncan Griffin]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 02:00



Не е нужно да има матрица в матрица, за да работи моето обяснение. Пак ще кажа - не искам да се налагам, но от наличната информация по-добра и работеща теория от моята не съм чел. А обиколих доста форуми из мрежата. Най-ширещата се теория е за многопластовата матрица, която ми се струва твърде предвидима и неоригинална. Продължавам да се съмнявам, че Вашовски ще излезнат с подобно клише. Продължавам и да допускам, че съм твърде наивен :)

Обяснението ми на въпроса ти са вируса и кихането... :)

Още от първа серия се знае, че когато те убият в Матрицата, умира и тялото ти в истинския свят. Само Нео досега успя да повярва напълно в нереалността на матрицата и да заобиколи смъртта.
Ясно е, че когато някой от реалния свят влезе в Матрицата, той получава нова информация за преживяното и извършеното, която се пренася в реалното. Затова, когато някой го бият във виртуалния свят, той кърви и в реалния, независимо че е седнал необезпокоявано на сигурен и удобен стол. Просто не вярва до степента, в която вярва само един - Нео.
Та за осъществяването на пренос на информация от виртуалното към реалното... Съзнанието ти се връща, но обогатено с нови данни. Какво става, когато съзнанието ти пострада от самокопиращ се вирус като Смит? В единия случай вероятно полудяваш като Бейн и почваш да си режеш ръката. Ако пък си Избрания, може би не полудяваш, а придобиваш нови умения/усещания.
В случая на Бейн копирането на Смит бе пълно. Може би в реалното му тяло се е върнало съвсем ново съзнание - това на Смит. При Нео бе непълно и само Бог и Вашовски знаят какво следва от това.



Тема Re: Мерси Внимавал :)нови [re: Tishi]  
АвторBнимaвaл (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 02:22



Няма проблем за постнатия разговор, пак заповядай.
Не се обиждам от съмненията ти, имаш право на тях. Това, което казвам, е просто теория, спекулация. Нещо, което ще си остане под въпрос до излизането на Revolutions.

Нищо ново няма. Днес се позабавлявах във форума на Reloaded на imdb.com. Има интересни дискусии, въпреки че повечето мнения се въртят около идеята за матрица в матрица, която определено не ми допада, а и не е подкрепена с нищо от филма. Поне не с нещо, което не може да се обясни и по друг, по-достоверен начин. Начин, който да е издържан с представата за Матрицата на самите Вашовски.

Иначе има и депресиращи изказвания от пубертетчета, които не харесват филма, само защото не са го разбрали или са очаквали Нео да трепе всичко наред в рамките на два часа и половина. Затова сегя плюят по Reloaded и чакат Terminator 3, разбираш ли.
Още ми е чудно какво толкова против имат сцената с танците и секса в Зион. На мен ми се стори много смислена, а и двата акта по доста красив начин се допълваха. Да неговорим, че именно тази сцена показа какво различава хората от машините - непредвидимостта (танци преди почни сигурна смърт) и чувствата (изразени с правене на любов). Точно тези две характерни черти на хората накараха Нео да избере грешната според Архитекта врата.
Спирам, че се отнесох.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.