Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Създаване на бази данни...нови  
Автор3лoбчo (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 23:55



Моля, ако някой знае начин, по който да създам бази данни, които съдържат информация, въведена в програма писана на делфи и има време и желание да помогне да обясни как точно се прави това създаване и как се извършват са по-простичките операции (като вмъкване, изтриване, и създаване на нова таблица)
благодаря ви предварително...



Тема Re: Създаване на бази данни...нови [re: 3лoбчo]  
Автор andrew_nikoloff (aka бах ма'а му)
Публикувано26.12.04 16:32



Кажи поне каква искаш да е базата данни... Нещата много зависят от това



Тема И още ...нови [re: 3лoбчo]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано26.12.04 17:12



"нещата" зависят и от твоята квалификация - напиши нещо за себе си: ползваш ли понятия като "поле", "запис", "SQL", програмирал ли си и къде точно в програмата на делфи е въведената информация?
И май ми се струва, че в края на краищата ще ти се наложи да четеш книгите и/или документацията, ама поне ще сме те насочили :)



Тема Re: И още ...нови [re: NikB]  
Автор3лoбчo (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 14:21



Ми обикновени имена на кирилица...
Възможно най-простите бази данни...



Тема Re: И още ...нови [re: 3лoбчo]  
АвторHeh (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 14:50



Може би не си уцелил правилният клуб...

Пробвай, моля, в
http://clubs.dir.bg/wwwthreads.php?Cat=174

Там първо ще ти разгадаят въпроса(имат си техники хората - хвърлят боб, питат извънземните и подобни...), пък после тук може и да се пробваме да ти помогнем...

Айде весели празници...



Тема Re: И още ...нови [re: NikB]  
Автор3лoбчo (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 14:57



Иначе това ми е първия проект с бази данни ... преди съм се занимавал с програмиране на Борланд Паскал... Което си е чисто делфи както се обедих по-късно.. Програмата е завършена и остава да пазим едни списъци с данни в бази данни...



Тема Re: И още ...нови [re: 3лoбчo]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано27.12.04 15:16



Ако програмата ви е завършена, значи данните са в масиви или някакви записи.
Тогава база данни не ти е нужна, можеш да ползваш стандартните файлове - точно като в Turbo Pascal.
Възниква обаче въпроса за чий чеп ти искат да съхраняваш данните в база? Няма да е лошо да дадеш повече инфо - какво гониш като цел, кой ти е спуснал идеята за базите и прочее - за да може да ти се отговори нормално.

чети и дишай по-леко


Тема Но не писа нищо за себе си, знания и цели :)нови [re: 3лoбчo]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано27.12.04 15:53



и както ти пишат андрю и печения:) бази данни през делфи можеш да ползваш всякакви: парадокс, дибейс, акцес, майскл (мъсял:)-MySQL и т.н.



Тема И аз да попитам...:)нови [re: NikB]  
Автор VladoVasilev (новак)
Публикувано30.12.04 07:22



И аз да се включа в темата с един въпрос:
Искам да направя нещо като електронен каталог - 5-6 таблици които съдържат артикулите които се ползват с цени и характеристики, някакви групи, марки...в този случай не ми трябва кой знае колко стабилна база - едва ли има смисъл да си платя Oracle примерно :). Ще отбележа, че няма да имам потребителски права, пароли, History на операциите и т.н. - просто справка, и основния критерий е бързодействието при голям набор от данни (примерно 100000 записа, всеки съдържащ данни от порядъка 30 Bytes). Питанката ми е MS Access, MySQL - май новата версия била доста добра, Interbase и т.н. - как да избера база? И ако някой може да ми каже - в Delphi 5 и 6, връзката с MySQL с ADO компонентите ли става?
Мерси на запознатите



Тема Re: И аз да попитам...:)нови [re: VladoVasilev]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано30.12.04 08:10



За такава мизерна база е чудесно да се ползва Firebird. Има приличен шел (IBExper например), чудесна интеграция с Delphi и ред други предимства, които не могат да изкупят с някакви жалки милисекунди...

чети и дишай по-леко



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.