Помагайте

5 отговора 259 прегледа
#1

Помагайте

Преди известно време питах тук за кремчето Тридерм и кортикостероидите,защото беше изписан на дъщеря ми,заради един обрив.Мазах я с него и обривът изчезна.
Сега отново се появии пак започнах да я мажа,но си мисля,че ще се появава и занапред.
Кажете ми какво да правя?От какво може да се появява този обрив?
Утре ще я водя на педиатърката й,но се съмнявам,че ще ми помогне-най-много да ни смени кремчето.



Христина-24.12.2003г.

Отговор
в отговор на briaanna #2

Re: Помагайте

Тридерм се изписва против гъбички. Хубаво е лекар да види обривчето. Може да е само атопичен дерматит без гъбички и тогава кремчето сигурно трябва да се смени. Навлизам в непозната за мен материя, затова спирам дотук. Говори с лекаря ви!

Атопичният дерматит е много упорит. Появява се или се засилва без очевидна причина. Ако се дължи на алергия, трябва да се махне дразнителят. Ако е само АД без алергия, с грижа за кожата ще се израсте. Грижата включва овлажняване с подходящо кремче и мазане с кортикостероид, ако се налага.

Отговор
в отговор на briaanna #3

Re: Помагайте

Мислиш ли,че трябва да я заведа на кожен или на педиатърката е достатъчно?
А дали знаеш какъв може да е дразнителят-храна ли,прах за пране ли или нещо друго?
Благодаря ти.

Отговор
в отговор на briaanna #4

Re: Помагайте

Дразнителят може да е какво ли не. Помисли си какво ново е имало напоследък при проявата на обрива. Добре е да посетите и специалист според мен. Зависи и колко опитен е педиатъра ви.
Успех!


Отговор
в отговор на Millena #5

Re: Помагайте

Първият път бях я къпала с нов душ-гел за тяло,но след обрива спрях да я къпя с него.Точно затова сега се озадачавам,защото освен душ-гела няма нищо ново или по-различно.

Благодаря и на теб,Милена!

Отговор
в отговор на briaanna #6

Re: Помагайте

zavedete q na kojen lekar. moqta da6teri4ka sa6to e s AD. izpisaha i krem Elidel i se opravi za izvestno vreme no trqbva postoqnstvo.

Отговор