Какво да правя?

25 отговора 648 прегледа
#1

Какво да правя?

Миналата година по това време бях лекувана с Натриум Муриатикум заради кисти на яйчника. Натриума имаше мигновен ефект върху тях - за 10 дена изчезнаха! Обаче... Още по време на лечението и цялата година от тогава, непрекъснато имам някакви проблеми с нервите по гръбначния стълб. Първо се появиха ужасни болки в кръста, които уж изчезнаха. После спазмира някакъв нерв около средата на гърба и двете ми плешки бяха ужасно схванати. После лятото пак се появи болката в кръста и от тогава никакви масажи и мазила не могат да я оправят. Но сега в момента имам чувството че всичко изброено по-горе пак ми се е схванало, плюс че започнаха да ми изтръпват двете ръце. Днес ще ходя да ми освобождават нерва, който най-вероятно е притиснат и води до изтръпването. Обаче кажете ми - не трябва ли да предприема нещо за премахване действието на Натриума?

Отговор
в отговор на Mariannna #2

Re: Какво да правя?

голяма вероятност има да е налице потискане. Колко време го пи тоя nat-m?

Отговор
в отговор на 4esun #3

Re: Какво да правя?

3 седмици - всеки ден по веднъж. Забелязах, че моят хомеопат обикновено предписва лекарствата с такива чести приеми, следователно предполагам че са ниски потенции.

Отговор
в отговор на Mariannna #4

Re: Какво да правя?

И аз смятам че е подтискане - от яйчниците киста болестта е отишла на по-високо ниво - нерви. Така е според теорията на Виджейкър. Може би трябва да говориш с хомеопата ти или да го смениш

Отговор
в отговор на doko_mimi #5

Re: Какво да правя?

Ами аз от 5 месеца вече не ходя при хомеопат. Решила съм да си дам почивка, а после и да го сменя. Ама то не спира да се усещат последици... Чудя се дали да не си прекъсна почивката сега и да излекувам периферните нерви, че тогава да почивам?

Отговор
в отговор на Mariannna #6

Re: Какво да правя?

ами не мисля, че можеш сега, ей така с ментичка и кафенце да изчистиш тези последствия. За което действително съжалявам, не мисли, че не ти съчувствам. Трябва си хомеопат тука.. добър.

Отговор
в отговор на 4esun #7

Re: Какво да правя?

Усетих го това, че не минава от ментичка От скоро си мия зъбите с ментова паста и ползвам ментови мехлемчета, ама не помага...

Отговор
в отговор на Mariannna #8

Re: Какво да правя?

сега загрях, че ми каза, че още усещаш положителния ефект от това (ли) лекарство.. там за близките, ти си знаеш. Но наистина, симптомите се придвижват на по-дълбоко ниво. Хм. Може би ти тр подобно на nat-m. Сега няма да се целя на сляпо, но сериозно - вече достатъчно си в час, че да си избереш хомеопат без да се страхуваш, и да "почиваш" още.

Стискам палци

Отговор
в отговор на 4esun #9

Re: Какво да правя?

Не, нее, чесънче, двете лекарства са различни Онова лекарство, от което усещам положителен ефект и до днес, ми е дадено преди повече от 4 години! И наистина е подобно на Нат-М. А от Нат-М не усетих положителен ефект. Само изчезнаха кистите.

Уф, мерси за палците! Страх ме е вече да ида на хомеопат, ама очевидно се налага. И ще го направя...

Редактирано от Mariannna на

Отговор
в отговор на Mariannna #10

Re: Какво да правя?

Кои хомеопати те наплашиха така?

Отговор
в отговор на Mariannna #11

Re: Какво да правя?

Ами повтори си лекарството отпреди 4 години - казваш, че си се чувствала добре от него...

Отговор
в отговор на 4esun #12

Re: Какво да правя?

А от какво се получава потискане? И по какво точно определихте в случая?

Отговор
в отговор на Svet1 #13

Re: Какво да правя?

Ами не са само моите хомеопати (Костова и Чапалов). И из форума като чета, оставам вече с впечатлението, че е чиста печалба от тотото да не те обърка хомеопатът ти Та ако ще и най-добрият в занаята да е.

Отговор
в отговор на Elaps #14

Re: Какво да правя?

Ами не смея така сама... Все пак е в потенция 1М, това май не е толкова слабо...

Отговор
в отговор на Mariannna #15

Re: Какво да правя?

ако го повториш еднократно, а не както си го пила тогава, няма страшно.. Ти каза, че усещаш още ефект от него, но доколкото си спомням, не те беше подобрило напълно??

Отговор
в отговор на 4esun #16

Re: Какво да правя?

Така е, не ме оправи напълно. Понякога си мисля, че в момента проблемите ми на емоционално ниво много наподобяват симптомите от тогава. Но пък си мисля, че тя хомеопатката трябва след първия месец да е дала същото лекарство, но в друга потенция, която обаче не ми подейства положително. Дали това не е сигурен признак, че действието на лекарството вече е изчерпано?

Отговор
в отговор на Mariannna #17

Re: Какво да правя?

дали е сигурен признак, не знам, сега мога само да теоретизирам. Допускам, че възможно с честите приеми тогава да са се объркали нещата, а лекарството да е било вярно подбрано, или може би сега му е изчерпано действието, или потенцията да е била е била неточна... макар че не съм с съгласна с fire, че лекарството може да подейства зле или изобщо да не подейства в ниска потенция, а пък във висока да свърши работа (да, знам за опита й!) Всяка потенция на симилимума ще ти подейства добре, дори и да е за по-кратко, пък било и с първоначално влошаване, това си е в зависимост от пациента... Не знам, човече, пробвай с 1М еднократно, щом не щеш да търсиш друг хомеопат...

Отговор
в отговор на 4esun #18

Re: Какво да правя?

Добре, ще пробвам! Аз и на хомеопат ще ида, то се е видяло...

Отговор
в отговор на Mariannna #19

Re: Какво да правя?

ако са ти сменили добре действаща потенция или са повторили лекарството докато още е действало, няма да ти стане добре, със сигурност.

Не знам защо, но и най-големите хомеопати-включително англичаните ,които ни преподаваха и кой ли не правят тази грешка, въпреки, че на лекциите си казват никога да не го правим.


НИКОГА не се повтаря лекарство докато действа и НИКОГА не се дава по-висока потенция, ако по-ниската действа!

Mens agitat molem

Отговор
в отговор на 4esun #20

Re: Какво да правя?

е именно де-действа с "първоначално влошаване" ниската потенция, което може никога да не отшуми, и може да не бъде последвано от подобрение.Докато високата действа без никакво влошаване и директно подобрение.Трайно.

Mens agitat molem

Отговор