Кървене при Жанин

2 отговора 135 прегледа
#1

Кървене при Жанин

За първи месец приемам Жанин.Започнах го на 1 ден от цикъла.На 10 ден все о6те имам кървене.По принцип цикъла ми трае наи-много 7 дни.До сега не съм взимала хормонални таблетки.Знам, 4е е нормално да има течение, но до колко и до кога....?

Отговор
в отговор на sunny #2

Re: Кървене при Жанин

"Жанин" е хормонален препарат с много ниска концентрация на хормони и при този тип противозачатъчни кървенето се явява като страничен ефект. Ако не спре, най- вероятно не е подходящ за тебе и трябва да взимаш друг. При всички случаи гинекологът ти трябва да бъде уведомен за кървенето.
Когато аз взимах "Жанин" започнах да кървя на третия месец и ми го спряха. Изборът на противозочотъчно не винаги е лесно и не винаги се получава от раз, затова бягай на лекар.

Отговор
в отговор на dr.mike #3

Re: Кървене при Жанин

Изобщо не е лесен избора на противозачатъчни. Само не разбирам кое е индивидуалното при назначението им. Изписват ти нещо и ако го понесеш - добре, ако не лекарството се сменя... Предполагам, че организма се обърква от различните хапчета.

Отговор