Сбъркано лекарство....
4 отговора
205 прегледа
Сбъркано лекарство....
Може ли някой да ми обясни добре, какво точно се случва, ако взема лекарство, което не е точното, тоест ако хомеопатът се обърка и ми предпише лекарство, което е близко до моето, не не е баш идеалното...Защото както разбрах, понякога е много трудно да се определи точното, защото има няколко, които изглеждат много подходящи за случая....Възможно ли е тогава вместо да се подобря, да се влоша....и така да зацикля.
На мен моята приятелка точно такъв случай ми разказа, как нейната хомеопатка й дала лекарство, като й казала, че се колебае между две, но в крайна сметка избрала едното. После моята приятелка чела някъде описание на характера на това лекарство и каза, че наистина според нея много точно й пасвало емоционално, сравнено с другото лекарство....Откакто обаче го взела, не само че не се оправила, но по-зле станала и така вече повече от месец и половина. Хомеопатката й казала Ще чакаме още да видим и все това й повтаря...
На мен моята приятелка точно такъв случай ми разказа, как нейната хомеопатка й дала лекарство, като й казала, че се колебае между две, но в крайна сметка избрала едното. После моята приятелка чела някъде описание на характера на това лекарство и каза, че наистина според нея много точно й пасвало емоционално, сравнено с другото лекарство....Откакто обаче го взела, не само че не се оправила, но по-зле станала и така вече повече от месец и половина. Хомеопатката й казала Ще чакаме още да видим и все това й повтаря...
Re: Сбъркано лекарство....
Хм, това, което пишеш противоречи на обясненията, които пък моята хомеопатка ми е давала....
Според нея, ако се предпише лекарство, което не е съвсем точното, но все пак е доста близко и отговаря добре на състоянието на пациента, ще настъпят подобрения но не толкова силни и очебийнни вероятно. Но в никакъв случай пациентът не би трябвало да се влоши така трайно, както ти описваш за твоята приятелка. Според мен това означава, че лекарството изобщо не е подходящо за нея
Според нея, ако се предпише лекарство, което не е съвсем точното, но все пак е доста близко и отговаря добре на състоянието на пациента, ще настъпят подобрения но не толкова силни и очебийнни вероятно. Но в никакъв случай пациентът не би трябвало да се влоши така трайно, както ти описваш за твоята приятелка. Според мен това означава, че лекарството изобщо не е подходящо за нея
Re: Сбъркано лекарство....
"влошила" се, може да значи много неща...Може да значи,че има лечебна криза, връщане на стари симптоми , което е позитивно, а може да значи че наистина е по-зле, което разбира се не е е позтивно.Но така препредадено-"една приятлка..." не може да се коментира.
Най-често нищо особено не се случва като се даде грешно лекарство.Просто не действа или действа частично. В редки случаи има влошаване.При всички полежния само лекуващия хомеопат може да каже какво става и какво трявба да се прави.
Mens agitat molem
Най-често нищо особено не се случва като се даде грешно лекарство.Просто не действа или действа частично. В редки случаи има влошаване.При всички полежния само лекуващия хомеопат може да каже какво става и какво трявба да се прави.
Mens agitat molem
Re: Сбъркано лекарство....
Моето мнение по въпроса е, че наистина можеш да се влошиш от близко до твоето лекарство - четеш, четеш и си казваш, да отговаря ми, а пък дълго време не се оправяш. А и ако си го вземала няколко месеца примерно в един момент не можеш да си сигурна, че то не те е накарало да се чувстваш по даден начин, описан за лекарството. Лечебната криза според мен не бива да дава неприятни отражения вурху емоционалното състояние и върху органи, които дотогава не са боледували изобщо или пък да продължава без да дава признаци на подобрение. Месец и половина не е малък период - ако цялостно се чувства потисната, трябва дебело да го подчертае на хомеопатката си..
Re: Сбъркано лекарство....
лечебната криза може да означава влошаване на всички нива, включително и емоционалното. Но след нея трябва да има подобрение. Ако няма - това си е просто влошаване, а не лечебна криза. Но за всички симптоми трябва да бъде уведомен хомеопатът, а не мрежата.