Питане за Рибомунила

5 отговора 176 прегледа
#1

Питане за Рибомунила

Имам питане към майките давали на децата си имуностимуланта Рибомунил, възможно ли е от него на детето да се появява като страничен ефект лека хрема. Забелязах че, вече втори месец дъщеря ми я хваща хрема точно когато давам Рибомула???

Отговор
в отговор на snezha #2

Re: Питане за Рибомунила

Ние нямаме такава реакция, давам го за тети месец, вчера го свърших за декември месец. Не съм и чувала за странични реакции, но може детенцето да е чувствително. Питай и някой педиатър, аз не бих се нарекла компетентна оп медицински въпроси!

поздрави от нас с Коко!

Отговор
в отговор на lovy #3

Re: Питане за Рибомунила

Чудя се, защото питах двама лекари и единият каза, че може да има симптоми като хрема, но не може от него да се разболее, а другият каза, че хремата можела да се дължи на алегргична реакция към някоя съставка, а дъщеря ми до сега не е проявявала алергии.

Отговор
в отговор на snezha #4

Re: Питане за Рибомунила

Според мен е вероятно да може. Моята дъщеря доста често боледува и не знам дали има пряка връзка между хремата и ежемесечния прием на Рибомунил, но е факт че веднъж се засякоха и педиатърката каза, че е възможно лекото неразположение да е следствие на имуностимулатора. Аз обаче не смятам да се откажа от него, защото забелязвам доста по-леко преминаване на настинките, откакто приема Рибомунил.

Отговор
в отговор на snezha #5

Re: Питане за Рибомунила

Според мен е напълно възможно. На Вики определено не и понася добре и най-вероятно няма да давам повече. При нас реакцията е суха кашлица.

Отговор
в отговор на ProBily #6

Re: Питане за Рибомунила

Аз също няма да се откажа да давам имуностимуланта, защото се надявам че ще има полза от него, още повече, че дъщеря и ходи на ясла, а там децата доста боледуват.

Отговор