|
Тема |
Re: bipper.bg [re: tonyt] |
|
Автор |
Cтepн™ (любопитко) |
|
Публикувано | 14.09.11 10:23 |
|
|
Когато карам по нормален прав или с малко завои път ГПС ми показва скорост с 4-5 км/ч по-ниска от спидометъра - в град или извън. Това е нормално, във всички коли умишлено е заложена тази грешка и е свързано със спазване ограниченията (с аналогов спидометър трудно можеш да хванеш превишаване с до 5 км/ч).
Когато обаче съм на планински път с много и остри завои понякога ми дава скорост, много по-голяма от действителната. Предполагам, че засича положението през определено време и пресмята скоростта. Например излизаш от завой, засича, после малка права и пак завой 150 гр. и след него малка права и в края й пак засича. Така директното разстояние (по въздух) м/у двете засечки е много по-малко от реално изминатото. Но в този случай трябва да покаже много по-ниска скорост от действителната, а не по-висока.
Та затова се чудя на какво се дължи тази грешка, пак повтарям - само понякога.
Другите показания на навигатора си остават ОК - обща посока към целта, номер на пътя, че съм на самия път, време за пристигане. Т.е. навигаторът "ме държи" точно където съм, но в някои моменти изчислява грешно скоростта ми и то все нагоре.
|
| |
|
|
|