|
Тема |
Re: GPS-отместване [re: Acho] |
|
Автор |
Caмo Дизeл (член-кореспонд.) |
|
Публикувано | 07.08.01 19:48 |
|
|
Мда, eMap е хубав модел, за малко да си го купя, но реших, че има и по-хубави, ама те пък много скъпи, та така...., както и да е.
За отклонението в позиционирането. Точноста на GPS системата е от поръка на 5-10 м, в зависимост от различни фактори. Но до 2 Май 2000 всички GPS устройства за гражданска употреба имаха внесесена грешка, която намалява точността до към 100 м. Това е за да не могат да го ползват за военни цели, примерно или нещо такова. Така или иначе GPS е се поддържа от US DoD и съответно си правят каквото искат. Все пак, за сериозни цели, като морска навигация да речем, GPS-у-вата могат да получават допълнителни коригиращи сигнали от наземни излъчватели с помоща на допълнителна антена (DGPS). А по-новите GPS-у-ва поддържат WAAS, което дава точност до 2-3 m., но бачка само в US, Canada и Mexico - затова ти е бил точен в US, а в БГ не.
Но както казах, 2 Май 2000 е светъл ден за всички GPS маниаци, защото от тогава гадното "Intentional degradation of the satellite signal" e OFF!
Та сега би трябвало GPS-а ти да работи еднакво точно на всякъде, въпроса е по какво определящ дали положението ти е точно или не?
|
| |
|
|
|