ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай FreeКлубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 24.10.19 
Клубове / Наука / Хуманитарни науки / История Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема makedonski fun [re: Лил]
Автор Лил ()
Публикувано15.12.04 22:05  Прв школски ден во една американска средна школа. Учителката го преставува новиот ученик Сакири Сузуки од Јапонија.

Часот почнува и наставничката испрашува “Сега ќе видиме колку ја познавате историјата на Америка. Кој рекол “Слобода или смрт”. Наеднаш штама и само Сузуки дига рака. “Патрик Хенри во 1775 година во Филаделфија.”

“Многу добро Сузуки, а кој рекол “ Државата е народ и како таква никогаш не смее да умре.”

Сузуки станува “Абрахам Линколн, 1863 во Вашингтон.”

Наставничката строго ги погледнува учениците и им вели “Засрамете се Сузуки е Јапонец , а ја познава американската историја подобро од Вас.”

Од крајот на училницата се слуша тих глас “ Ебете се посрани Јапонци”.

“Кој го кажа ова” се провикна учителката. Сузуки дига рака и вели “ Генерал Макартур, 1942 во Гвадалканал и Ли Jакока 1982 на собранието на акционерите на Крајслер во Детроит”.

Целиот клас е во потполна тишина, само од позадина се слуша. “ Да го пушиш курот”.

Учителката извадена од кожа: “Сега е доста. Кој го кажа ова.”

Сузуки “Бил Клинтон на Моника Левински во Белата куќа 1997 година, во Вашингтон”

Некој ученик на ова се издерува “Сузуки е срање”

Сузуки ко од топ: “ Валентино Роси во Рио де Женеиро на мото Гранд При на Бразил 2002.”

Класот паѓа во хистерија, учителката е во несвест, а на вратата се појавува директорот на училиштето и вели” У пичку матер, до сега немам видено ваков хаос”.

Сузуки, “ Министерот за финансии на Република Македонија, по повод преставувањето на буџетот за 2004 година, Скопје 2003.”

O, Lamma Sabachtani?


Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Любими исторически вицове Лил   08.12.04 23:31
. * ... Cинeвa   09.12.04 05:53
. * Re: Любими исторически вицове Плeбeй oт нapoдa   09.12.04 11:37
. * Льонката - 100 м за 15 сек. Caмия Инжинep   09.12.04 12:02
. * Re: Любими исторически вицове mellisa   09.12.04 12:34
. * Re: Любими исторически бисери mellisa   09.12.04 14:20
. * Re: Любими исторически вицове obiknoven_laik   09.12.04 15:50
. * Re: Любими исторически вицове Лил   15.12.04 22:04
. * Re: Любими исторически вицове Topepo   10.12.04 12:11
. * Рибарът е бил полски! Caмия Инжинep   12.12.04 10:11
. * Re: Любими исторически вицове Kopo   11.12.04 23:42
. * Re: Любими исторически вицове roxy   13.12.04 18:30
. * Re: Любими исторически вицове Ивaнyшka   15.12.04 09:08
. * makedonski fun Лил   15.12.04 22:05
. * Мекедонийо, земьо юнашка mellisa   16.12.04 14:32
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2019 Dir.bg Всички права запазени.