|
Тема |
Re: bipper.bg [re: tonyt] |
|
Автор |
Cтepн™ (любопитко) |
|
Публикувано | 13.09.11 10:30 |
|
|
В коя лента караш е функция на навигационната програма (и добра карта) не на точността на ГПС. Не само в коя лента, но и кога и в коя да се престроиш за ляв/десен завой, от кой изход на кръгово да излезеш - тези неща ги има и в телефонните навигации, поне с картите на Телеатлас за България и Сиджик за навиг. софт.
А за точност от 1 м. в битови устройства забрави. Нормалната е 5-10 м. при 6 и повече спътника. При това хоризонтална; вертикалната (надморската височина) е с порядък по-ниска.
Я кажи щом си с автом. навигация, че аз винаги съм ползвал телефонна. Как ти мери текущата скорост, ако караш по път с много завои?
Питам защото наскоро бях из СЗ Бг и около Белоградчик карах по един хубав път, но с много и големи завои, скорост над 60-70 км/ч беше извън рамките на разумната и Сиджика се разпищя, че надвишавам ограничението и показваше над 150 км/ч.
Отдавам го на дискретизация на засечките и многото завои-при увеличаване на мащаба, пътят изглеждаше като сложен възел.
Получава ли се подобна грешка при автом. навигации?
(При нормален път - прав и с малко и плавни завои показва много точно).
|
| |
|
|
|