| 
	
 | 
	
          
            
              
                | Тема | 
                   Re: за или... [re: ПpeпoдoбниятЦУП] | 
                 |  
| Автор | 
_Brave_ (Ares) | 
 |  
| Публикувано | 18.06.10 17:21 | 
 
 |  
 
 |  
        | 
         
        
  
        
				Проблемът е, че държавата никога и под никаква своя форма не е успявала да забрани и премахне проституцията. Съгласен съм с емоционалните мотиви на тези "против" - дъщеря ми тва, племеницата ми онова. Реалността обаче не е емоционална, а груба. Има жени, които смятат това за най-лесния начин да вадят добри пари. Дали възпитанието им е криво или друго - няма значение. В страните с разрешена и контролирана проституция те сами правят своя избор да работят това, а не друго. В страните със забранена проституция разни мафиоти намират начин да "захранят" бизнеса си със свежа плът. И това не е от днес и не е само в България. Разликата е, че при едните изборът е доброволен, при другите - с измама и насилие. 
 На тази основа аз съм ЗА легализирането на проституцията. Ако един родител се е провалил и не е дал самочувствие на дъщеря си да се справя с живота по друг начин - ами ... всеки плаща за грешките си. Предпочитам обаче проститутките да са такива по собствено желание, а не заради измамата, насилието, страха и безпомощността си.
 Защото такава е схемата доколкото съм чел по въпроса. Сутеньорът зарибява девойчето с всякакви лъжи, които хващат дикиш на определена, неопитна възраст. После почва боя, ако се съпротивляват, до степен на животински страх. И това на фона на чувството за безпомощност, че няма кой да те защити - нито близки, нито държава (защото се говори, че проституцията винаги е под протекцията на някой полицай). Ето това е схемата на нелегалната проституция. Ако Цупината, Влечуговата и други щерки имат щастието на бащината закрила - хиляди други - нямат.
 
 IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTIРедактирано от _Brave_ на 18.06.10 17:26. 
        
        
  
          |  | 
 |    |   
 
 |  
 |   
 |