Аха, мисля си подобни неща по тоя повод...наскоро най-сетне седнах и търпеливо изгледах Дзифт и пак...не им се получи, макар че се много постараха да "има секс във филма". Идея нямам какъв ни е проблемът, сега се сещам, че даже и в соц-време имаше плахи опити, в Авантаж героят на Руси Чанев, по идея чукаше де що докопа, и оттам ми е споменът за "голям секс" в бг-филм, даже в тоалетнатана на БДЖ влак имаше сцена, макар и манкирана, както си му беше редът тогава. Трейнспотинг и то буквално "trainspotting"!
Целувките, уфффф, поне тях, миличките, можеше да спасят....почти всички са провалени от звукарите на филмите ни. Винаги успявят да стъкмят мляскащо-шумно-трескавия звук, който докарва кучето ни, като го досърби...еди къде си... и се зачеше мляскащо-шумно-трескаво там.
п.п.
п.п.п. Още мога да се дописвам...
Така като си помислих още(много обичам да говоря/пиша за кино) и бих добавила, че създаването на еротична сцена, в която оставяш зрителя сам да си допише само последното изречение( е, ако може и последен абзац дори да си допише), но си го тласнал в правилната посока до границата, след която да си въобразява още и и още и да се кефи на това, което си е довъобразявал и да иска пак да го види, е много сложно и деликатно изкуство и изисква огромни натрупвания-и културни, и исторически, и личностни, разбира се, и ...скоро няма да стане, май. Иначе, „ааах, шнеле шнеле...и ооох, шьоне, шьоне” и баба знае, но е абсолютно недостатъчно за красива и ИСТИНСКА секс-сцена, която „храни” не само окото.
Редактирано от Heли. на 28.09.09 13:05.
|