|
Тема |
Re: Плащане на разговори в Skype [re: Hi] |
|
Автор |
Щиpлиц (разузнавач) |
|
Публикувано | 17.04.05 18:47 |
|
|
Не, не, не, не, не!!! Това не е "интернет плащане". Аз също исках дебитна карта, с която да мога да пазарувам в интернет, но няма електронен магазин, който да приема директно местните (БГ) карти "Маестро".
"Борика" поддържа ePay.bg като сайта се обслужва от "Датамакс" АД. Просто е позволено националните дебитни карти да се регистрират в системата, за да може картодържателя да оперира с парите си през WEB сайта, а не да ходи до банкомат. ... Плащането към Moneybookers е възможно, защото Moneybookers имат сметка в нашата "СИБанк". Директен превод от картата към Monebookers не е възможен. Затова и се пише вносна бележка в полза на "Moneybookers" по сметката им в "СИБанк". (Не забравяйте да си напишете и USER ID във вносната бележка, защото иначе губите парите си).
Директно можеш да пазаруваш в интернет магазини с "VISA", "Mastercard" и други подобни кредитни карти. "VISA Electron" засега не се поддържа. "Първа Инвестиционна Банка" има за цел да направи "VISA Electron" с възможност за разплащане в интернет, но това е още като проект. Разликата е, че "VISA Electron" е дебитна карта, не се плаща годишна такса за обслужване, и няма минимален неснижаем остатък по сметката.
...
"VISA Electron" е удобна за хора, които плащат сметките си в магазини, ресторанти, бензиностанции и т.н. места с картата си. Защото за "VISA Electron" не се удържа такса за плащане на POS терминал. За "Maestro" май беше 0.15 лв/транз. но ми е по спомени. "VISA Electron" е дебитна карта, и остатъка по сметката не минава на кредит, като от това следва че няма лихви както е при кредитните карти... Разбира се всяка банка-издател на картата може да има индивидуални тарифи. Това най-добре се вижда от тарифните планове на самите банки, каквито можете да намерите в техните сайтове.
Щирлиц
|
| |
|
|
|