Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 13.07.25 
Клубове/ Взаимопомощ / Социални дейности Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Социалната политика на социалното правителство
Автор coц.paб. (нетитулована)
Публикувано03.04.06 10:40  



Да не си помислите, че ще правя агитации или пък политически анализи. Просто си размишлявам за това, което се случва напоследък. А то е, че всички ние ставаме жертва на объркани и недодялани популистки мерки. Всичко, което се върши в системата от миналата година насам, няма за цел да решава социални проблеми, а да подобри имиджа на властожадните.
Значи, протестирал бил народът, че на ромите се дават помощи с лека ръка. Ами тогава ще затегнем отработването на дните по чл.12, даже ще ги увеличим, ще натресем на общините някакви безумни незаконни програми, които те уж самостоятелно и доброволно да си направят. Но важното е народът да види - ето, братът ром си заработва парата. Нито една българска стотинка не отива напразно. Как си я заработва - ами пак подпрян на метлата. Но програма има.
Някои хора се отказаха от помощите си, защото имат помощи по 10-20 лв., а трябва да работят поне 5 дни за тях. Обаче останаха още, следователно трябваше да се вземат мерки и тях да накараме доброволно да се откажат. Ето, вземат се. Като се окрупнят дирекциите, като му се наложи на този човек да отиде до съседната община, за да си подаде МД или да си вземе някаква служебна бележка; като са му натресли дебитна карта, но в радиус от 50 километра наоколо няма банкомат - ето ти още намаление на помощите. Това сигурно означава, че положението ни се подобрява и вървим с пълна сила към ЕС.
И за да е напълно красива картинката, просто беше неминуемо да се унижат социалните работници пред очите на цялото общество. Просто за да разберат всички, че социалното подпомагане е неприоритетна дейност и няма да се харчат държавни пари нахалос.
Това, естествено, не пречи да се пълнят гушите на докторски фирми, дистрибутори на ТПС; не пречи да се раздават винетки на сульо и пульо; не пречи във всички закони, по които се отпускат социални помощи, да има вратички, които пак да пращат парите не при когото трябва. Важното е всичко да изглежда правдоподобно и красиво - като светлото бъдеще.



Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Социалната политика на социалното правителство coц.paб.   03.04.06 10:40
. * Re: Социалната политика на социалното правителство Mopфиyc   03.04.06 13:40
. * Re: Социалната политика на социалното правителство coц.paб.   04.04.06 13:38
. * Re: Социалната политика на социалното правителство Mopфиyc   04.04.06 13:59
. * Re: Социалната политика на социалното правителство Taня   14.04.06 22:40
. * Re: Социалната политика на социалното правителство slantceto   14.04.06 22:56
. * Re: Социалната политика на социалното правителство Taня   15.04.06 16:38
. * Re: Социалната политика на социалното правителство 3BE3ДИЧKA   15.04.06 21:27
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.