Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 12.11.25 
Клубове / Взаимопомощ / Здравна / Множествена склероза Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: моля помощ [re: rocт1]
Автор Crocozebel (непознат)
Публикувано08.07.09 15:37  



Здравей, Гост 1,

Ползвала съм бетаферон в продължение на две години. Бях сред първите в България, на които бе отпуснат. Нямах проблеми или странични ефекти при прилагането му. Преди да го започна, а и по време на ползването му се чувствах напълно здрава, със съпруга ми правихме 15 километрови планински преходи. Почти година след спирането му получих пристъп, а след това пак и пак, и пак, изразяващи се както в нарушена сетивност, така и в изтръпване, щуращи се армии от мравки, парене, загуба на двигателни умения, повишен мускулен тонус, нарушена перисталтика, спазми, наподобяващи гърчове, замъгляване на зрението и какво ли още не. Станах прекалено чувствителна.
Не можеше да не се запитам: Къде са обещаните ми от представителя на Шеринг пет години без пристъп?
Вече трета година се боря с последиците на последния пристъп. Първоначално броях стъпките си в хола. След това започнах обиколките на "опознай апартамента, за да го обикнеш". И така, днес мога да мина километър, а след половинчасова почивка още един. Когато се прибера, отново почивам по-продължително. Но забелязвам, че нуждите ми от почивка са намалели. Изтръпването и мравучкането са другите проблеми, с които меря сили. И те бият постепенно отбой. В едно, обаче, съм сигурна, че колкото по-лабилна и податлива е психиката ми, толкова по-силно изразена е симптоматиката.
Правя упражнения от стречинг йога и някои от видовете дишане, описани в книжката на проф.Байкушев/преди години той беше н-к на Неврологична клиника към ВМИ Пловдив/ "Сериозно за почти свръхестественото" - убедена съм че ми помагат.
В момента съм на 2таблетки преднизолон от 5мг, ПК Мерц 2 таблетки дневно, имуран 2 таблетки дневно и пия лексотан, за да мога да заспя. Милгама N действа добре на зрението ми, но наблюдаващият ме невролог каза да я спра, тъй като тя се натрупва в организма. Периодично пия омега 3 фортекс с витамин Е или смляно ленено семе/слагам го в какво ли не/. Консумирам много плодове и мед. Щях да пропусна, че тази година открих балсами с пчелна отрова, които също изпробвах. Третираните места бяха: гръбнака и ходилата. Мисля, че имаше ефект, но ще изчакам да се захлади и тогава ще подновя втриванията/загряващи са/.
Но, Гост 1, все повече вярвам, че ще катурна тая гадина МС, сако ако нито за миг не се усъмня, че ще го сторя. Повтарям си, че ще танцувам пак с часове/започнах да правя някоя и друга чупка - стават все по-плавни/. Не забравям и доброто настроение. Наскоро се изненадах приятно от себе си, като не позволих простотията на еди кой си да ме подразни. След това вървях и ми беше густо.
А моята нежелана спътница МС, навърши 20 години. При пълнолетието й/ако приема американските стандарти/ с повече късмет смятам да й отнема думата.
Сигурно се интересуваш защо не вярвам в интерфероните? Просто мисля, че те създават зависимост. Серията от пристъпи, която ме сполетя, бе нещо напълно непознато за мен.
Ако имаш конкретен въпрос, моля, питай. Ще се радвам да бъда полезна.
Изглежда всеки един от зъбите на МС ме е дъвкал по някое си време.
На изпроводяк ти пожелавам толкова много радост и щастие, че да ти се прииска да дариш и на другите от тях!





Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* помощ rocт1   05.06.09 19:51
. * Re: помощ вaня   06.06.09 03:48
. * Re: помощ Baня   06.06.09 04:21
. * моля помощ clio   03.07.09 10:05
. * Re: моля помощ Crocozebel   07.07.09 10:33
. * Re: моля помощ rocт1   07.07.09 20:20
. * Re: моля помощ Crocozebel   08.07.09 15:37
. * Re: моля помощ rocт1   09.07.09 22:14
. * Re: моля помощ stan4e   10.07.09 11:12
. * Re: моля помощ Crocozebel   10.07.09 13:04
. * Re: помощ Жeни   06.06.09 17:33
. * Re: помощ rocт1   06.06.09 18:44
. * Re: помощ иви   07.06.09 01:34
. * Re: помощ Жeни   07.06.09 16:57
. * Re: помощ rocт1   07.06.09 20:40
. * до Жени Baня   07.06.09 15:25
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.