Значи, ти предствавяш много подмолна тактика. Нали ти сам пускаш клипове които обясняват, "че Библията споменавала за Мохамед".....тоест ти търсиш доказателства от същата тази Библия която след това подлагаш на съмнение.
Всъщност това е редовният опит за извъртане на мюсулманските апологети в атаката им против Християнството. Казват, че Мохамед бил предсказан в Библията, като им се покаже, че Завета на Бог е с домът на Исаак и няма как Мохамед да е "пророкът", веднага извъртат, че Тората била "променена". Когато на мюсюлманите им е угодно Тората е добра, когато не им е угодно- е проеменена. Пълно противоречие и манипулиране и опит за заблуда от мюсюлманските апологети.
Междупрочем, тези атаки против Християнството са оборени многократно. Убеди се сам:
Щом ми цитириаш Второзаконие, и малко акъл да имаш, ще видиш, че Книгата на Второзаконието е писана не от Мойсей, защото Мойесей е в 3-то лице, единствено число....."Той". Така, че какви "дописвания" те гонат? В Глава 31 много ясно се разбира, че Мойсей е написал Законът (Заповедите, повеления и сЪдби) и ги е дал на Левитите.......цялата книга Второзаконие е очерк на последните години от живота на Мойсей и неговата смърт и вътре има и Законът. Тя не е буквално Закон и само Закон. Така, че тезата ти не държи
Цитатите които дадох Трябва да имат тежест ако обичаш Бог. Ако вярваш. че Библията е била преиначавана.....тоест да се промени материята и смисъла и, значи трябва да я отхвърлиш напълно. Ето това е конфликтът у Мюсюлманите, че си нагаждат Библията както на тях им е угодно. Не може хем да вярваш, че е Божие слово, хем да казваш, че е променена-------така се обезсмисля всичко и опорочаваш Словото Божие.
За съвършения и богоизбран народ........не Авраам избира да направи Завет с Бога, а Бог избира Авраам да направи завет с него и поколението му. Разбираш ли каква е разликата?
Праведен (да върши богоугодни дела) може да бъде всеки на тази Земя, дори и езичникът който не е чувал дори за Книга, Индианецът и Бушмена, Аборигена..........които никога не са чували за Авраам и за Бог и за Книга, НО вършат Богоугодни дела и живеат според Божиите повели- но това е само по Божията воля и той ги е избрал защото не са чули за Йашуа Иисуса Месията.
Но, има едно Но........никой не е без грях на тази земя, в сърцето си и мислите си, всички съгрешават.
Така, че има разлика между Завета на Бог с Авраам и неговото потомство, и Завета на Бог с праведните. Заветът с Авраам се отнася за Земния живот в исторически план, Завета с праведните (чрез Иисус) е за Божието Царство.
Редактирано от Falange на 21.03.08 20:50.
|