O Джул, стана ми много гот че ти е харесало всичко.
Аз пиша дълго и подробно, дори супер прости неща с цел, някой ако си няма понятие от готвене, да се заинтересува и запретне ръкави.
Как се захванах да готвя-Майка ми е супер готвач, но никога не ме е гонкала, ела дъще да те уча.Аз което ми е било интересно, съм го наблюдавала отстрани.
До 25 годишна възраст освен пиле фрикасе, нищо друго не правех- пържени картофки( а тогава бях слаба като клечка, не че сега съм дебела да уточня).
Приятелката , която споменах че ме чака с Гарам Масалата, веднъж и се изтърсвам в тях( нямайки пари за цигари( докато я чаках пред блока й в Света Троица, събрах някой и друг фас) и тя ме нахрабва, дава ми пари за цигари( още й дължа 5 лева) и ми казава-
Вече си на 27 години-до кога само ще хапваш, а няма да те интересува технологията на приготвяне на храна?
Това ми беше някаква обратна точка в живота.И аз се замислих , че не мога да ям само пържени картофи и пиле фрикасе.
Беше късна есен и тя ми даде един патладжан , 2 чушки, 2 биволски домата и каза имаш рецептата( тя ми я даде) за имам баилда, бегом у вас и ако имаш въпроси, звъниш и питаш.
Тя ме отприщи.................
Тя е със съдбата на клуба, но не знам дали иска да пиша за нейната история с 2 думи( тя не посещава този клуб , поради............в момента няма достъп до интернет всеки ден), ще говоря с нея , ако иска ще се представи.
Много добра готвачка, човек и приятел..............Да си ми жива и здрава приятелко!
Та малко се отклоних-навремето исках да уча журналистика( сигурно щях да бъда добра), но ме достраша и никога не кандидаствах.
Преди 3 години ходих в Китай и почнах да пращам пътеписи на приятели( аз пращам според човека).Имам приятелка, която е журналситка в Бг и тя каза завърши го и ще го публикуваме.Мързел и лоши случки попречиха това да се случи.
Но да завърша, това , което почнах.Обичам да пътувам, опитвам храната където съм и съм заинтересована, по какъв начин е проституцията в една странат, защото всъщност начина е отражение на нацичта.
От как съм в Англия всъщност се научих да готвя, следейки живота на една страхотно силна жена- англ., от която всъщност придобих много организационни навици.
Аз й бях чистачка и черпех от кухнята й в буквалния смисъл на думата.
как се отплеснах...............Ще пиша и за англ . кухня и тяхната психология на хора( много са готини, те допадат на моята), като завършим цикъл индийски рецепти.
Ако досаждам на някого, ме слагате на място.
Sorry,че се развихрям така да пиша, ама не се усещам!
|