|
Тема |
Re: левкемияяяяяяя - ОМЛ [re: mona_lizza] |
|
Автор |
vesela.bg (гърмян заек) |
|
Публикувано | 26.05.08 13:17 |
|
|
АФТИ (ВСЛЕДСТВИЕ НА ХИМИОТЕРАПИЯ)
- гаргара на устата със запарка от смрадлика, смес от стрит Нистетин, вит. А и няколко капки Глицерин, с която се мажат афтите. За болката – Хексорал на спрей.
- гаргара с Елудрил
- гаргара с чай от лайка и прополис (или необработен да се дъвче/ смуче или пък от аптеката във вид на течност)
- капки за очи – да съдържат, ако може само кортизон, защото има комбинирани кортизон + антибиотик, което също не е зле, ако няма препарат само с кортизон. Не мога да кажа име на препарат, но знам, че има такива в аптеките. Накапва се върху афтите или се слага памучно тампонче, напоено с капките. Действа противовъзпалително и облекчава болката.
Този начин на лечение съм го чувала от лекари на курс по палиативна медицина за облекчаване на състоянието при афти след лъчетерапия.
- За всички средства за афти е валидно едно – когато усетиш дискомфорта в устната кухина, се започва. Аз започвам с Елудрил още в деня, в който усетя горчиляка в устата и започне да се появява налепа. Няколко дни и до афти не стигам. Единственото, което се случи е че ми се цепна устната в ъгълчето.
Но този път ще започна да мажа с мехлема – мас + невен, дано не се стига дотам този път.
- "Ваготил", малко боли в началото ама щом дете го търпи и ти ще можеш. Също гаргара с "Биотанин" преди лягане.
____________________________
Това го имаме събрано, като следства срещу афти. Елудрил е течност в шишета, купува се от аптеките.
Успех.
Нема начин да нема начин!
|
| |
|
|
|