|
Тема |
Re: Последно? [re: vmwr] |
|
Автор |
sonic86 (непознат
) |
|
Публикувано | 13.06.09 23:50 |
|
|
Така и не се научихте като се изказвате и обвинявате даден език да се обосновавате.
За мен лично .нет за веб е доста по добър защото се пише доста по-бързо сравнение с жава.
Ако трябва да пиша съерверно приложение бих избрал жава. Ако пък нещо системно то Ц-то.
Просто различните езици имат различни преимущества за някои неща. Защо
трябва да злобите към даден език, ако сте истински програмисти трябва да
можете да се справите с всеки. Има много статистики, които сочат популярността на езиците до каква степен е вярно не се знае.
Има статистики които сочат че жавата е също толкова бърза колкото ц-то. Ако не вярвате направете си тестове. Като цяло core импленентация на
жава и .нет на структури и алгоритми е подобна, няма спор че много неща от .нет са взаимствани от жава-та.
ЕДНО много важно нещо, което искам да отбележа относно иска званията че жаварите не се интересуват от процесорно изпълнение и тн. Грешиш много
1во защото когато се пише примерно гейминг сервер или сървър за финансов/борсов софтуер то не само процесорно изпълнение, но и мермори, нетуърк и какво ли не се гледа.
ИДЕЯТА на съвременната разработка на софтуер е девелопер-а да се безпокои главно за логиката на неговата програма, а не толкова за как ще се изпълнява, управлява и тн, не че е излишно да знаеш какво става отзад, напротив, но ако трябва за всеки проект да си пишем и собствени сервери, драйвери и тн... Това спестява много работа и време. Именно за това различните езици си имат различни преимущества и взависимост от нуждите
се решава на какъв език да се пише приложението.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от sonic86 на 13.06.09 23:52.</EM></FONT></P>Редактирано от sonic86 на 13.06.09 23:54.
|
| |
|
|
|