|
Тема |
Re: работа на full работен ден + следване ?? [re: тecт] |
|
Автор |
Maтa Kocмaтa (космат маймун) |
|
Публикувано | 05.01.08 19:05 |
|
|
Когато ние ставахме студенти животът беше по-друг, мотивацията беше по-друга. В онези времена, казармата направи много от нас студенти. НАТО беше само в новините, ЕС далеко, заплатите бяха малки, а работа се намираше трудно и студентството беше форма за оправдание на безделието. Пътуванията в чужбина ставаха трудно, включително и за да учиш.
Пред теб дилемата е, да учиш, ама защо? То и без университет пак ще вземаш повече пари от доста хора в този бранш, просто трябва време и ако трупаш опитът си от 18 годишен, когато си на 24 ще вземаш двойно на някой току що завършил магистър.
От друга страна, ако ще учиш висше, защо да е в България? За Германия се чуват доста положителни неща, включително че излиза почти толкова скъпо, колкото е и в България.
Да бачкаш и да учиш си е гадно, от опит ти го казвам. Много години изкарах на тази схема и нито бачкането е бачкане, нито ученето е учене. Ако много ти трябват кинти, нямаш избор, ще трябва да бачкаш. Ако си много любознателен по-добре иди в университета и не пропускай занятията, иначе не си струва.
Както вече казах, по наше време мотивацията беше съвсем друга. Сегашната младеж има доста повече възможности от които да избира.
Save the original.
|
| |
|
|
|