HotSpot върши огромна работа, дори в сравнение с Just-In-Time компилаторите, които от своя страна увеличават значително производителността в сравнение с чистия интерпретиран код.
(Обаче както Questor спомена, като кажат веднъж, че сестра ти е курва, ходи доказвай, че нямаш сестра.)
Доста интересно сравнение управляем / компилиран език (в частност Java / C++) можеш да намериш . Прочети го, интересно е. Та там авторът обяснява, че има ситуации, в които управляемия код е дори по-добър от обикновения компилиран код, основно защото може да се прави run-time анализ, който позволява оптимизации, невъзможни при compile-time анализ на кода.
За C++ има наистина огромно количество библиотеки; проблемът обаче е, че не се стандартни. Пък и аз се опитах да обясня защо хората харесват Java - защото в нея вече има необходимия преносим и висококачествен код. Даже ми се струва, че почти няма област в ИТ, където да няма решени основните проблеми с Java библиотеки ...
Още едно, според мен убийствено предимство на управляемия код. За съжаление, не мога да се сетя за точното име; същината е следната: с добавяне на една конкретна библиотека към програмата ти можеш да посочиш критерии, при които да бъде викан избран от теб код, като критериите са динамични и могат да включват викане на метод / конструктор, четене / промяна на стойност на променлива, даже ако не се лъжа, преминаване през определена точка от кода.
Което както и да го погледнеш, дава страшно удобен метод за дебъгване, при това на съществуващ код, без модификации в него. Разбира се, същото може да се направи с всеки добър debugger, но представи си, че това става при клиенти - там дебъгер няма, но нищо не пречи да заложиш капанче, което при определени условия да излови проблеми и да ти ги рапортува.
Всъщност приложения има и други, но мен лично това направо ме тресна по главата
И една поправка на постинга ти: не C++ и .Net, а C# и .Net. C++ наистина работи на управляема платформа, но с емулации, доколкото знам.
Понякога седя и си мисля, а понякога само си седя ...
|