|
|
| Тема |
Re: Вашето мнение за следното: [re: Пpaвocлaвeн ckoт] |
|
| Автор |
Prokimen () |
|
| Публикувано | 22.03.12 16:23 |
|
|
|
В известен смисъл е истина за задкулисните игри на власт имащите, но не може да се отрече, а и аз не го проумявам това очевадно обезсоляване на християнството. На бившата ми гражданска работа имаше само един млад французин, който не пропускаше неделната меса и само една сръбкиня, която спазваше постите. Сред мохамеданите, които преобладаваха, само един човек не спазваше рамадана и 99 процента го спазваха.
В квартала католическият свещеник се оплаква, че мохамеданите пакостят непрекъснато на храма, който почти не се посещава. Непрекъснато виждам поток от мохамедани, отиващи и връщащи се от местната джамия.
Като черешка на тортата се появяват новините, руският митрополит Методий Немцов (от полубългарски произход), построил минаре, а наш мастит архиерей посадил дръвче в двора на джамията . Не че има нещо лошо, но защо християнството обезсолява на всички нива - народ, клир, монашество.
| |
| |
|
|
|