|
Тема |
Re: MEСОТО? [re: Gergi] |
|
Автор |
heretique (усмихнат) |
|
Публикувано | 17.10.05 06:24 |
|
|
"животните са тези които служат на човека и той като добър стопанин се грижи за тях и решава съдбата им".
Значи за да се прояви един стопанин като добър - трябва да хване ножа и вилицата в ръка и да погне прасето. Така ли да те разбирам?
Нещо си сбъркала - Любовта си е Любов - тя не може да бъде канализирана към този или онзи - този който я изпитва наистина - целият свят му изглежда РАЙ.
" Любовта към животното е като към животно, животът на което зависи от теб"
Животът му не зависи от теб - той просто е загубен когато е почнал, което е много жалко.
"Извинявай, но ти въобще не еволюираш, а по-скоро се връщаш към по-ниското ниво на животните, тъй като очакваш да бъдеш наравно с тях, като сравняваш любовта си с тяхната любов, още повече - сравняваш дори БЕЗСМЪРТНАТА СИ ДУША със СМЪРТНАТА такава на животните !!!"
Единствения начин да докажа, че съм по-висш от животните - е да ги обичам. ЛЮБОВТА ВИНАГИ Е ЕВОЛЮЦИЯ. САМОУСЪВЪРШЕНСТВАНЕТО Е ВИНАГИ ЕВОЛЮЦИЯ.
"Любовта към Бога е като към Бог, от който зависи изцяло животът ти."
т.е. страхопочитание - това не е любов. Мисля, че не от Бог зависи животът ми а от мен.
Всички пътища водят нагоре.
|
| |
|
|
|