В отговор на:
предлагам да се придържаме към фактите, а не към собствените си болни фантазии!
Кое не е факт
Или
Като си решила да участваш в Темата, давай в конкретиката, без излишни емоции - тоест, коментирай именно и точно фактите, които се предоставят.
Ето ти още един факт "черно на бяло" - казаното съвсем скоро от настоящия Премиер:
"Мога да твърдя аргументирано, че никога ситуацията в страната не е била по-зле, не говоря само за цифри, но и за структурните проблеми в публичния сектор и за отчаянието* в хората", обобщи ситуацията в страната министър-председателят. На проведената вчера среща с европейските посланици Орешарски споделил, че в страната не са осъществени промени през последните 20 години в различни структурни нива - здравеопазване, образование... "Трябва да уведомим обществото без пропагандни елементи за фактическото състояние на страната, като не бих си позволил пропаганда нито с цифри, а още по-малко без тях", добави той. Източник: ""
Това са още 2 нагли лъжи.
1- во,
Още някои си спомняме Жан-виденовата зима - да си спомним съвсем накратко :
"Един от най-кошмарните периоди в новата ни история в края на оглавяваното от Жан Виденов правителство на БСП.
От април до октомври 1996 г. фалират 15 банки. Инфлацията стига до 300%, а заплатите - 5 долара. Цените в магазините се променят по три пъти на ден. Извършва се една от най-големите трансформации на собственост от национализацията след 9.IX.1944 г. Осведомените от приятелския кръг на Виденов взимат заеми във валута, а ги връщат в обезценени левове. Председателят на земеделската комисия в НС Тодор Тодоров (БСП) се самоубива. Министърът на земеделието Светослав Шиваров отрича да има зърнена криза, а в същото време пред хлебарнииците се вият дълги опашки. Започват грандиозни протестни шествия, България е на прага на гражданска война."
2-рата нагла лъжа е тази, щото видите ли, нямало структурни реформи. Иначе казано, едва ли не българите живеем както по времето на комунизЪма. Ще ти цитирам Петко Бочаров, който има спомени още от преди 9-ти 1944:
"Тази трета България, в която живея, е по-добра от другите две. В нея виждам ясно и светло бъдеще, каза в предаването "Под лупа" на ТВ "Европа" доайенът на европейската журналистика Петко Бочаров. Днешната България е най-хубава. Особено тежко беше по времето на комунизма, каза най-възрастният активно действащ журналист в Европа." Източник:
*А сега чуй какви "отчаяния" има у някои хора:
"Димитрина е на 87 години, живее с 300 лева на месец и разчита на дарена храна." Източник:
Баб Димитринка е недоволна от 200 USD доходи всеки месец - средства, с които към настоящия момент може да си позволи да си купи над 300 (триста) хляба. Какво да кажат онези няколко стотин хиляди работещи на МРЗ и чиито реални доходи са под 300 лева и имат семейства - дете/деца, и/или безработен съпруг/съпруга ?
В началото на демонокрацията, по времето на Димитър Попов, доходите за един ден паднаха 10 пъти. инче казано, след либеризацията, цените на стоките се вдигнаха 10-на пъти, стоките дори от първа необходимост станаха дефицит. Бензинът изчезна от колонките, хората се редят на огромни опашки за хляб и мляко още от 3-4 часа сутринта, а рафтовете в магазините са абсолютно празни.
На баба Димитринкаи на други с къса памет да им припомним ето тази картинка:
Но тогавашната криза бледнее пред тази при Жан Виденов, когато хората просто нямаха пари дори за насъщния и магазините макар и да бяха пълни с инфлационни стоки, бяха празни откъм купувачи. Та, какво толкова можехме да си купим с 5 долара средна месечна заплата. . .
Като дойде реч за г-н Попов, и като говорим за факти, ето ти още един (факт), тъй да се каже от Кухнята (по време на икономическата криза през 1990-1991 е Премиер, оглавяващ правителството на "националното съгласие"):
. . .
Редактирано от Ежко на 07.06.13 11:58.
|