|
Тема |
Re: По колко начина може да бъде прочетено едно писмо [re: 3292] |
|
Автор |
bira_more (бира) |
|
Публикувано | 07.12.10 15:42 |
|
|
Неплащането на ток не е частен случай при циганите. Напротив. Масово неплащат ток в гетата, и никой не смее да им го спре. За водата е същото. Материали - колкото щеш. Където щеш. Не е частен случай. Дори електроразпределителните дружества инвестират във външни електромери които да могат да бъдат спирани отдалечено, а решението на проблема са "кабели".
Има много циганки родили дете на възраст под 14 години. Няма нито един осъден. Нито един.
Цигански катуни има на всякъде. Чак при това правителство има тук таме по някой разтурен катун. И то не за друго, а защото проблема с катуните ескалира поради късогледото отношение на предишните правителства. Използвам късогледо щото е по меко.
Убийците на професора не са осъдени. Убийците на дядка за няколко кинта, при условие че са измъчвали човека и са го убили "в група" получиха под 5 години затвор. Циганина който крещеше - Всички българи трябва да умрат - получи няколко кинта глоба.
За училищата - сигурно е частен и изолиран случай да видиш цигане в училище. И няма никой санкциониран за непращане на деца на училище.
В гражданското общество всеки гражданин има своята тежест. Според теб ти нищо не допринасяш. Понеже си никой. А в гражданското общество всеки гражданин е гражданин. Не е никой.
А от мен зависи нещо. И аз го доказах. Имах едно голямо желание. Да бъде спряна порочната, отвратителна, предателска спрямо страната практика да се гласува с тестета карти. И заложих на единствения който можеше да реши този основен за мен проблем. И той го реши.
Bеer? Mоre?
|
| |
|
|
|