Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 10.06.24 
Клубове/ Политика, Свят / Политика Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Земеделието, трафика на бебета и ..
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано07.04.09 15:01  



..яхтения бизнес . дали имат пряка връзка или косвена - и коя ли партия ги покровителства . е, да риторичен ми е въпросОт.

Земеделието се използва за изпиране на пари от трафик на хора, според изследвания

07 април 2009 | 11:14 | Агенция "Фокус"

София. Земеделието у нас най-често се използва за изпиране на пари от трафик на хора с цел сексуална експлоатация. Това каза на конференция за трафика на хора и изпирането на пари Георги Петрунов от Фондация „РискМонитор”, който представи част от криминологични изследвания, предаде репортер на Агенция „Фокус”. По думите на Петрунов много често трафикантите изкупуват земеделски земи, за да влязат в бизнес, в който ползват много права. Според него има няколко основни техники за изпиране на пари в земеделието. Най-известната е, че трафикантите, които перат пари декларират изкарана много по-голямо количество продукция от реално добитата. Друг вариант за изпирането на пари е определянето на изкопна цена на селскостопанската продукция от трафикантите и изнудването чрез рекет на малките производители. Така трафикантите изкупуват стока на ниски цени, които сами определят и след това я продават на много по-висока цена.

За изпирането на пари се използват и заведения или магазини. Хората, които изпират пари на тези места декларират много по-голям оборот от реализирания. Много често тези хора успяват да убедят и дистрибуторите или други търговци да им издадат фактури за купуване на голямо количество стоки, коментира Петрунов. Той обясни, че все по-често организациите за трафик на хора започват да придобиват клубове и заведения в страните дестинации. Регионалните ръководители на организациите обикновено се намират в България и имат връзки с представители на властта, коментира Петрунов. Той каза, че не могат да се направят точни изчисления за печалбата от трафика на хора, но добави, че размерът им е огромен. Според изчисления на фондацията между 50 и 80% от средствата от трафик на хора се връщат в България. Парите предимно се генерират на чужда територия и се връщат на малки суми в България.

При едната от схемите за пране на пари трафикантите използват български спортист в чужбина. В тези случаи трафикантът се договаря със спортиста и сключват фиктивен договор за заем. След това трафикантът превежда парите, които иска да изпере на чужда сметка на спортиста. Тези пари след това се връщат в България към трафиканта чрез банков превод във вид на заем.

Най-масовата схема за пране на пари е чрез генерирани и окрупнени в чужбина средства, които се връщат при трафиканта в България чрез внос на стоки.
Цветомира ГЕОРГИЕВА
-------------------------------------------------------------------

Момченцата се продават за 18 хил. евро, а момиченцата за 14 хил. евро при трафика на бебета в Гърция

07 април 2009 | 12:58 | Агенция "Фокус"

София. България има най-много деца - жертви на трафик в Гърция. Това каза на конференция Антоанета Василева, главен секретар на Националната комисия за борба с трафика на хора към Министерски съвет, предаде репортер на Агенция „Фокус”.

„Там има търсене на деца. Начините за въвличане в тези схеми са много различни, но обикновено децата биват принуждавани да изкарват пари за родителите си. Тези деца са учени, че не е лошо да се краде и че лошите хора са полицаите и социалните работници”, обясни Василева. Тя обясни, че много трудно се идентифицират жертвите.

„За да напуснат страната, децата трябва да имат документ с разрешението на един или двама от родителите. Много често обаче се случва децата да са изведени без разрешението на родителите. Много често децата са с фалшиви документи за самоличност”, добави тя.

За 2008 г. у нас са регистрирани 7 случая на трафик на бебета. Предимно страната дестинация на бебета е Гърция. Там има търсене, тъй като има висок демографски проблем, обясни Василева. По думите й бебе момченце струвало 18 000 евро, а момиченцата – 13 000 – 14 000 евро. Парите се получавали на два транша. В повечето случаи обаче майките ромки не получавали никакви пари или едва около 2 000-3 000 евро.

Ако родителите-купувачи на бебето не го харесат особено, цената на сделката пада, добави Василева.
По думите й цялата схема по трафика на бебета не се случва без знанието и действията на болниците, които или не регистрират раждането на бебето или го регистрират като дете на гръцки граждани. В схемата са въвлечени и нотариуси и адвокати, които осъществяват сделките. В схемата за трафик на бебета участват и гръцките граждани.

Антоанета Василева коментира, че липсата на мониторинг на бременностите е голям проблем, защото никой не следи дали една жена напуска страната бременна, а се връща без дете.
Цветомира ГЕОРГИЕВА
-----------------------------------------------

това е полова диксирминация и при продажбата на бебета. откъде накъде момченцата ще са по-скъпи... кой ще сезира КЗД .



и като капак Яхтени босове скочиха срещу данъчните

Проверките на доходите унищожавали бизнеса на милионерите

2009-04-07 13:06:47

Националната агенция по приходите (НАП) унищожава яхтения бизнес. Това заявяват в писмо до медиите от фирма „Диневи груп“ - вносител на яхти у нас. От фирмата се обявяват против оповестената акция на НАП за проверка собствениците на яхти, предаде investor.bg.

В петък данъчните съобщиха, че ще проверяват собствениците на 230 луксозни яхти в България, за да се установи как са спечелени парите, с които са купени плавателните съдове. „Подобна акция ще унищожи един прохождащ бизнес с голям потенциал“, заявяват от вносителя.

В писмото се подчертава, че фирмата от 20 години е на пазара и е платила огромни данъци на държавата. „Ние сме морска държава с перфектни възможности за развитието на яхтен бизнес. Нормално е да се развиваме в тази посока и да следваме традициите.“ Според представителите на сектора действията на НАП повече вредят, отколкото да помагат.

В съобщението се посочва още, че през последните години се наблюдава огромен ръст в продажбите на яхти и купувачите са предимно сериозни фирми с успешен бизнес у нас. „Некоректно е да се смята, че ако притежаваш яхта, то тя задължително е купена с „мръсни“ пари“, заявяват от фирмата.



----------------------------------------------------

и що е това реване от Диневи груп. ако парите на клиентите им са законно спечелени и с платени данъци, няма защо да се притесняват от проверките на НАП. за да се спират да купуват скъпите придобивки - не е чиста работата на парите, с които ще ги купят.



Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Земеделието, трафика на бебета и .. Бapбapeлa   07.04.09 15:01
. * Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... Дзвepa   07.04.09 21:30
. * Re: Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... AGLER   07.04.09 22:08
. * Re: Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... Дзвepa   07.04.09 23:55
. * Re: Дзвepa AGLER   08.04.09 00:53
. * Re: Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... Бapбapeлa   08.04.09 02:05
. * Re: Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... AGLER   08.04.09 02:15
. * Re: Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... Бapбapeлa   08.04.09 01:20
. * Re: Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... AGLER   08.04.09 02:19
. * Re: Барби, не всички яхти сакупени с мръсни пари... Дзвepa   09.04.09 10:50
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.