| 
	
 | 
	
          
            
              
                | Тема | 
                   Re: Посещение Виена [re: detelina_bg] | 
                 |  
| Автор | 
3a3y () | 
 |  
| Публикувано | 04.07.10 14:19 | 
 
 |  
 
 |  
        | 
         
        
  
        
				Малко е късно за най-ниските цени, а нямате и никакво време да подбирате, защото местата в евтините хотели, ако не са се свършили вече, с всеки изминал ден намаляват. Така че побързайте с всичко. 
 
 По отношение на пътя – ако Флай Ники не ви удовлетворява като цени, ще трябва да ползвате автобуса. Най-комфортно се пътува с Ер Кона, има и много други фирми, които ходят до Виена, но много се оплакват от тях. Българите във Виена също предпочитат да пътуват с Ер Кона и затова линията е много натоварена. Не разчитайте на билети в последните дни преди тръгването. Потеглят към 4 следобед от централна гара/там се купуват и билетите/ и към 6 сутринта сте пристигнали. На връщане също пътуват през нощта, така че печелите 1 ден в повече.
 Хотелите. Пробвайте чрез booking.com, може да излезе нещо евтино. Във всички случай търсете преспиване в рамките на града и близо до спирка на метро. Метрото върви до 24 ч. и ще може да се разхождате на воля до късно. Вземете си седмична карта за транспорт, мисля че беше около 16 евро за цялата мрежа. Тя е от понеделник до неделя, валидира се само при първото качване в преводно средство в понеделника и повече нищо не й правите. Купува се от магазинчетата за цигари Tabac.
 Освен хотели може да потърсите и апартаменти. Обикновено са на цената на хотел 3*, но са много по-удобни за по-дълго пребиваване. Разгледай ги на този сайт:
 http://www.apartmentsapart.com/Europe/Austria/Vienna
 
 Освен това съм си фейвъритнала един пансион заради доброто му местоположение. Това е жилищен район, но е много близо до Марияхилфер щрасе, което е тяхната търговска улица и е близо до метро. На практика може и да не ползвате метрото, защото  до центъра – спирка Museumsquartier – на практика е около 15 мин пеша. Ето сайта им, има и карта къде се намира, според мен е перфектно разположен.
 http://www.pensionkraml.at/EN/index.html
 
 Ами...разгледай ги и пиши какво още ще ти трябва. Много обичам Виена и с удоволствие ще те упътя, ако мога.
 
  
        
        
  
          |  | 
 |    |   
 
 |  
 |   
 |